Zamjema motora alfa 147

Zamjema motora alfa 147

Član
Pozdrav svima, novi sam član, vozim alfu 147 1.9jtd 115ks, 2003 godina, auto posjedujem oko godinu i dva mjeseca, trenutno 225000 na satu.
Nažalost, i pored svog savršenstva i pohvala za 1.9jtd motor, iskusio sam veliki problem, naime alfica je odjednom počela "gutati" ulje, oko 1l mjesečno.
Savjet majstora: prodaj, tj. uvali nekome, najvjerovatnije da je kilometraža podosta vraćena, motor nije otvaran ali najvjerovatnije pukle karike, što se na ovim motorima dešava tek oko 400 000 km.
Eh sada, nisam takav tip da uvaljujem nekome vozilo jer pod jedan što ne želiš sebi ne čini ni drugome, a pod dva jako sam se vezao za ovo vozilo.
S obzirom da otvaranje i pravljenje motora moze biti neisplativo i jako skupo, ja sam odlucio skupljati pare i uzeti drugi motor, na piku se krecu od 500 do 800 KM, plus ruke, atest itd.

Da li je neko od forumasa imao slicnih iskustava, sta tacno cini da vozilo trosi ulje (auto garazirano, nema fleka pod autom, ponekad se osjeti smrad goriva tj. ulja znači stvarno trosi, nisam umislio, dosada sam nasuo 3l ulja od zadnjeg servisa), sva iskustva, savjeti su dobrodosla. Pozz svima
 
Član
Pa raspakuj motor pa vidi sta je unutra...
Bolje sredit taj pa znat sta imas nego ispitivat srecu sa polovnim i mozda opet naletit na krs sa atfom u karteru i slicno
To u slucaju da je do karika kako ti majstor kaze
 
Član
Ako vec bude motor znam ja gdje ima uradjen spakovan motor mjet, presao 0 kilometara za 600km, mislim da nije jos prodat. Al' de prvo nek majstori provjere turbinu.
 
Član
Sto se tice turbine malo "zviždi" dok vozim ali nista specijalno, a vuča je otprilike ista, odozdo nema fleka na turbini, ali upravu ste po tom pitanju, otvoricu motor da vidim sta je u pitanju pa cu onda dalje, javicu se za taj motor Alene ako budem morao zamijeniti.
 
Član
Sto se tice turbine malo "zviždi" dok vozim ali nista specijalno, a vuča je otprilike ista, odozdo nema fleka na turbini, ali upravu ste po tom pitanju, otvoricu motor da vidim sta je u pitanju pa cu onda dalje, javicu se za taj motor Alene ako budem morao zamijeniti.

Pusti to zvizdi ne zvizdi vuce ne vuce..nek' majstoru ne bude mrsko skinuti crijevo sa usisa i provjeriti luft na osovini turba
 
Top