Zakon u Hrvatskoj i EU

Zakon u Hrvatskoj i EU

Član
Planiram za desetak dana u Zagreb pa me interesuje kakvi su propisi za nas strance po pitanju Xenona i sl..Vidim na netu sad su kod njih poostrili kontrole prema domacim, pa otvaraju haubu gledaju jesul naknadno ugradjeni i sl, kontam da nece i mene jebavat oko toga...Jbg imam sociva i ono manuelno govno za nivelaciju..

Kontam po njihovim tim nekim pravilima koja su uskladjena sa onim supcima iz vana za jebeni xenon treba brat bratu 500 KM jer moraju se uzet homologirani (kinez ko sto gledam samo sto ce neki supak na njega zalijepit naljepnicu da je svabo i da ima atest) vjerovatno duplo skuplji od buvljaka znaci nekih 2 glave, automatska nivelacija nek je 100KM i ugradnja nek je 50 to je 150, peraci farova oni kineski su po 50 KM al nece ih niko ugradjivat vecina gleda original i to je negdje oko 100-150 KM polovno plus upis u kompijuter nekih 50 plus ugradnja 25-50....
Ako BiH udje u EU (amin Boze nikad) selim se na Kubu il Venecuelu da zivim ko covjek, kucni prijatelj nam Titin saobracajac covjek penziju na tome zaradio cupa kosu sa glave kad vidi za sta raju jebu kod nas i vani.
 
Član
Pošto je Pug 407 u pitanju vrlo je mala mogućnost da će te iko zezati , kao kad neko turi ksenon na suzu ili cvaju , jer auto ima sočiva a i dosta ih ima sa orginal ksenonom , samo tu postoji ono ali , ako potrefiš na neku budalu PS-ovca....
Ja bi na tvom mijestu samo ugradio na branik one poklopce od perača (u ovlaštenom 20KM) i sa tim te niko nikad ne bi trebao zajebavat...
 
Član
djordjep je napisao(la):
Pošto je Pug 407 u pitanju vrlo je mala mogućnost da će te iko zezati , kao kad neko turi ksenon na suzu ili cvaju , jer auto ima sočiva a i dosta ih ima sa orginal ksenonom , samo tu postoji ono ali , ako potrefiš na neku budalu PS-ovca....
Ja bi na tvom mijestu samo ugradio na branik one poklopce od perača (u ovlaštenom 20KM) i sa tim te niko nikad ne bi trebao zajebavat...

Druze imaju peraci nema samo automatske nivelacije, a i to je zesce govno vozio sam se u autima sa tim samo dzaba bacanje para pa eto...
Druze moj ja poklopcice 60 KM platio prije godinu dana, u PUG za 20 maraka mozes uzet samo neke bez veze gumice il zabice, haj sto su skupi al sto su glupi pa jebene poklopce ceko 25 dana doslo mi da ih zapalim sa sve onim reklamama.

Hvala svima na savjetu, ako budu srali jebat im mater ubacim obicne halogenke i pici, svakim danom sve me vise i vise nerviraju.
 
Član
saledoboj je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
Pošto je Pug 407 u pitanju vrlo je mala mogućnost da će te iko zezati , kao kad neko turi ksenon na suzu ili cvaju , jer auto ima sočiva a i dosta ih ima sa orginal ksenonom , samo tu postoji ono ali , ako potrefiš na neku budalu PS-ovca....
Ja bi na tvom mijestu samo ugradio na branik one poklopce od perača (u ovlaštenom 20KM) i sa tim te niko nikad ne bi trebao zajebavat...

Druze imaju peraci nema samo automatske nivelacije, a i to je zesce go*no vozio sam se u autima sa tim samo dzaba bacanje para pa eto...
Druze moj ja poklopcice 60 KM platio prije godinu dana, u PUG za 20 maraka mozes uzet samo neke bez veze gumice il zabice, haj sto su skupi al sto su glupi pa jebene poklopce ceko 25 dana doslo mi da ih zapalim sa sve onim reklamama.

Hvala svima na savjetu, ako budu srali jebat im mater ubacim obicne halogenke i pici, svakim danom sve me vise i vise nerviraju.

Nisam znao da su toliko bezobrazniji u Peugeotu nego u Citroenu , ja kolegi uzimao u C-autu (ovlašteni Citroen) za C5 poklopac (udario pticu , pa otpao)
dođu lijevi i desni u paketu i koštali su tad 18 maraka , samo ih treba olakirati.

To je nešto ko i za aditiv FAP filtrera za 2.0HDI 136KS , u Citroenu 100 maraka litra a u Peugeotu 130 a isto govno...



A u tvom slučaju , nemaš brige nigdje , perači skidaju svaku sumnju da nije orginal ksenon a ja ga poljubim u dupe ko skonta da nema aut. nivelaciju.
 
Član
Mislim da ti nemogu nista ako si BIH drzavljanin i auto na BIH koji je prosao tehnicki pregled, to ti je isto da u BIH peglaju nekog stranca radi folija na svim staklima a to dozvoljeno u njegovoj drzavi, znaci on bi morao skidat folije kad prolazi kroz BIH ;)
 
Član
kako da ne?


u austriji auto mora biti najnize lupam 11cm od asfalta

ti dodji sa bilo kojim tablicama, ako te zaustave, izmjere, placas kaznu u najboljem slucaju
 
Član
i ja mislim da to zavisi od drzave do drzave a ne kakav je zakon kod nekog. sta mislis negdje zakon za ubistvo 100evra a ti ubijes covjeka u njemackoj ne vjeujem da bi mogo platiti :lol::cool:
 
Član
Madjari i Hrvati gledaju najvise da li xenoni imaju perace, to im je glavno. Ne obazirite se na nivelaciju i slicne stvari.
 
Član
da znate samo zakon glasi kad predjes granicu saglasan si da postujes zakon te drzave. i ja sam se raspitivao zbog nekih stvari i kazu ljudi cim predjes granicu moras da se pridrzavas zakona te drzave sto jeste malo ludost al tako je kako je
 
Član
A zasto moras imati perace farova? Xenoni su osjetljivi na prljavo staklo od obicnih ili? :icon_rolleyes:
 
Član
Rado bi nabio pojedince na onu stvar a u ruke im ubacio one kineske ledice da svjetle, goreg svjeta od naseg nema, prosle godine idem iz Austrije udes na autoputu i sad kod naplanih kucica zandari vracaju nazad, mi sa busem kroz Ivanju Reku i tamo lokalnim putem pa magistarlom ponovo na auto put ono kad sam vidio kad se nisam slagiro. Sahta nijednog nema rupa na rupi put uzak ko ***** autobus jedva prolazi jos je bila 415 HDH da je 419 il Megaliner ruknili bi nedje u ogradu oni raju jebu za xenone, jos Ivanja Reka pripada Zagrebu mogu mislit kakve se onda pojedine vukojebine oko Velebita il gore uz Dravu. Hoce u EU nemaju osnovih uslova za zivot, ono sto je Tito napravio sa tim se i forsira sve samo se farba i maze kao novo, i sad ce nekog od nas jebavat za xenone il neke druge gluposti kao nije EU. Jebe mi se za EU kad se samo sjetim onih normi dodje mi da povratim, tenkovi avioni nosaci aviona i ostala govna nemaju normi a auta imaju, vise onaj tenk il bager zagadi nego ista a non stop sa njima drkaju, pa onda manevri avionom pa nosaci brodova na uran pa oni mali brodici oko njih na naftu..
 
Top