Zakon o ručno napravljenoj vozilici

Zakon o ručno napravljenoj vozilici

Član
Eh ovako, kao što naslov sam kaže da li postoji u našoj BiH zakon koji reguliše registrovanje ručno izrađenih automobila, raznoraznih vozilica... :icon_question:
 
Član
Mislim da ti naš zakon ne priznaje ništa više od ručno rađenih civara/kolica/tački. Izuzetak su SKD VW vozila lafo napravljena u BiH koja su probnu vožnju odradila u zemlji izrade.
 
Član
apostol je napisao(la):
Mislim da ti naš zakon ne priznaje ništa više od ručno rađenih civara/kolica/tački. Izuzetak su SKD VW vozila lafo napravljena u BiH koja su probnu vožnju odradila u zemlji izrade.

ne bih se bas slozio s tobom. ako se napravi trokolica ili nesto na taj fazon moze se registrovati
 
Član
treba da mu izda racun neko ko moze da pravi te sasije i s tim papirima ide na tehnicki pregled da mu urade atest i da mu udare brojeve i onda posle ide u sup da to registruje
 
Član
Ma sve moze, samo atest treba.;)

faraon.jpg


Kod nas je ovo registrovano:icon_smile:
 
Član
Eto ohrabrili ste me :lol: pošto sam kontao ubrzo da krenem u neki projekat, al bolje je se prvo sve raspitati, da se pripremi čovjek :lol:
 
Član
lauda_bc je napisao(la):
treba da mu izda racun neko ko moze da pravi te sasije i s tim papirima ide na tehnicki pregled da mu urade atest i da mu udare brojeve i onda posle ide u sup da to registruje

Nije samo račun, nego i projekat koji treba biti urađen, bar na papiru, od odgovarajuće ustanove...i onda se ide dalje sa atestom i formalnostima oko papirologije...
Bar je za prikolice ručne izrade tako...
 
Član
Kenno je napisao(la):
lauda_bc je napisao(la):
treba da mu izda racun neko ko moze da pravi te sasije i s tim papirima ide na tehnicki pregled da mu urade atest i da mu udare brojeve i onda posle ide u sup da to registruje

Nije samo račun, nego i projekat koji treba biti urađen, bar na papiru, od odgovarajuće ustanove...i onda se ide dalje sa atestom i formalnostima oko papirologije...
Bar je za prikolice ručne izrade tako...

Moj drug je pravio trokolicu i samo mu covjek koji ima papire da moze praviti te zeze poput prikolica trokolica itd dao racun kao da je on pravio i otisao na tehnicki i ovi mu uradili atest. tako da ne znam o kakvom projektu je rijec.
 
Član
Potreban je nacrt i proračun za konstrukciju prikolice (govorim za prikolicu, jer znam za to)...koji košta i do 300 maraka od odgovarajuće firme. Naravno, ti sam sebi napraviš prikolicu po potrebi, želji, mogućnostima, ali vodiš računa da će ići na atest i registraciju. Sa tim papirima ide se na atest u odgovarajuću instituciju koji sa svim troškovima ne bi trebao preći 200KM, i tu ukucavaju broj šasije i daju papire s kojima se dalje ide u klasični postupak registracije vozila. Trošak registracije zavisi od osobina vozila i mjesta registracije...

Vjerujem da je slično i za vozila vlastite izrade...
 
Član
kod nas u brckom nije tako. jer moj drugar je pravio i prikolicu za motore da vozi na njima motore i samo mu covjek dao papir kao da je on pravio tu prikolicu jer taj covjek se bavi tim i platio mu taj "racun" 110km i onda s tim ide na atest i registraciju i sva ta papirologija ga je izasla 300km. nikakav nacrt nije morao da ima
 
Član
Vjerovatno se u distriktu razlikuje pravilnik...ovo što sam ja napisao vrijedi za Zenicu...
 
Top