Zadnji elektricni podizac?Gdje,sta,kako?

Zadnji elektricni podizac?Gdje,sta,kako?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Raja evo da vam objasnim.Vozim Ford Fokus 1.8 Tddi i odlicno me slusa osim sto sam mu zeznuo zednji elektricni podizac.Pukla plastikica od nekog klizaca i sajla se zamrsila.Isao u ovlasteni servis i traze mi 750 KM za novi podizac bez ugradnje:icon_cry:...sa ugradnjom Bog sami zna jer naplacuju po satnici..Jedan momak mi je bio nesto pravio ali je to radilo jedno mjesec dana i to bi bilo to...Zna li iko kako i gdje da rijesim problem??Unaprijed hvala svima koji zele da pomognu!!
 
Nexus je napisao(la):
evo ja naisao slucajno
http://www.market.ba/oglas/269062
pa nazovi pitaj

Hvala ti puno drug!!!!!;)

sad sam zvao covjeka i ima nije se prodalo ali kod njega je sa zadnjih lijevih vrata a kod mene je otisao na zadnjim desnim zna li iko jel sa lijevih pase na desna to jeste jeli podizac univerzalan i pase na sva zdnja vrata ili treba traziti zadnji podizac za desna vrata i isto tako za lijeva ili to nema veze?
 
Fordoljubac je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
evo ja naisao slucajno
http://www.market.ba/oglas/269062
pa nazovi pitaj

Hvala ti puno drug!!!!!;)

sad sam zvao covjeka i ima nije se prodalo ali kod njega je sa zadnjih lijevih vrata a kod mene je otisao na zadnjim desnim zna li iko jel sa lijevih pase na desna to jeste jeli podizac univerzalan i pase na sva zdnja vrata ili treba traziti zadnji podizac za desna vrata i isto tako za lijeva ili to nema veze?



raskopaj zadnja vrata skini podizač pa vidi u čemu je problem jer sve se sastoji od koluta za sajlu sajle i onaj dio što štopa podizač kad dođe na kraj staklo ako je sajla otišla odeš u poloprivrednu radnju i kupiš sajlu za gas od freze smješno al je ona najača i svi je ugrađuju u aute jer je čvrsta a te kolute to ti manje više paše sa svih podizača tako malo rastavi vjerujem da nebi to bilo problem rješit jer smo baš prije par mjeseci jednog fokusa to pravili i sad je sve ok
 
dadao_style je napisao(la):
Fordoljubac je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
evo ja naisao slucajno
http://www.market.ba/oglas/269062
pa nazovi pitaj

Hvala ti puno drug!!!!!;)

sad sam zvao covjeka i ima nije se prodalo ali kod njega je sa zadnjih lijevih vrata a kod mene je otisao na zadnjim desnim zna li iko jel sa lijevih pase na desna to jeste jeli podizac univerzalan i pase na sva zdnja vrata ili treba traziti zadnji podizac za desna vrata i isto tako za lijeva ili to nema veze?



raskopaj zadnja vrata skini podizač pa vidi u čemu je problem jer sve se sastoji od koluta za sajlu sajle i onaj dio što štopa podizač kad dođe na kraj staklo ako je sajla otišla odeš u poloprivrednu radnju i kupiš sajlu za gas od freze smješno al je ona najača i svi je ugrađuju u aute jer je čvrsta a te kolute to ti manje više paše sa svih podizača tako malo rastavi vjerujem da nebi to bilo problem rješit jer smo baš prije par mjeseci jednog fokusa to pravili i sad je sve ok



Ma znam, to je jedan momak probao da mi pravi doduse bez mijenjanja sajle samo sve ponovo namontiro jer se nakon pucanja klizaca zapetljala sajla bila on je ko nesto izravno i radilo je jedno 20 dana i opet se sva spetljala.Valjda jer fali komad klizaca plasticnog pa prozor ne klizi pravilno_Ovaj covjek sto sam ga zvao ima podizac originalni ali od lijevih zadnjih vrata a meni treeba za desna??Pase li mi od lijevih?
 
Član
Vjerovatno da ti ne pase, mozda da ga kupis, raskupusas pa namontiras na svoje nosace od desne strane.
 
Gledali smo i stvarno mi ne pase lijevi podizac na desna vrata....Zna li iko gdje ima da se kupi u Sarajevu neki zamjenski podizac za forda focusa ne mora biti originalni fordov???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top