Zadnji diskovi blokiraju - Problem ručna - Octavia

Zadnji diskovi blokiraju - Problem ručna - Octavia

Administrator
Pozdrav ljudi,

Imam problem na octaviji 1U već neko vrijeme. Dakle ručna kad se povuče i vrati diskovi ostanu malo blokirani i ručna bude labava na prva 3-4 zuba. Par puta je podmazivano, ali opet isti problem. Do čega bi moglo biti?
 
Poslednja izmena:
Član
Jesu li dobosi ili diskovi ? Ako su diskovi onda cesto blokiraju cilindri (celjusti )
 
Član
Rahmetli otac imao Octaviu 2003 godina sa dobošima nazad, to nikad nije valjalo niti se moglo napraviti, sranje od doboša,
 
Član
a da čitaš naslov teme?!

probaj skinuti zadnje čeljusti i malo to očistiti..makar pošto navodiš da je samo sa ručnom problem..rekao bi sajla u bužiru ostane zacvikana i ne vraca se.
oce to s vremenom..pogotovo ako je ne koristis cesto :)
 
Član
Ja sam imao iste simptome u glavnom problem je bio u onim malim oprugicama koje imaju ulogu vracanja te sajle ili cega vec.
provjeri njih jesu li pukle ili su se istegle pa ne vracaju dovoljno
one se nalaze va celjustima
 
Član
Hahahha do mene je, nisam vidio da su diskovi,
sve u svemu Škoda pogotovu ta Octavia je sranje od auta,
 
Administrator
a da čitaš naslov teme?!

probaj skinuti zadnje čeljusti i malo to očistiti..makar pošto navodiš da je samo sa ručnom problem..rekao bi sajla u bužiru ostane zacvikana i ne vraca se.
oce to s vremenom..pogotovo ako je ne koristis cesto :)
A vjerovatno ce to biti. Sinoć recimo je ostalo zablokirano, dok jutros je bilo sve normalno. Čeljusti su skinute i očišćene, stavljene nove pločice, jer su ove izgorile od svega toga, pa ćemo da vidimo.
 
Član
To dok ne skines celjusti, izvadis klip, ocistis sve unutra, ispoliras klip, skines polugu od rucne sa zadnje strane celjusti i razradis osovinicu koja gura klip, neces rijesit taj problem. To sto tako ociste je sve kratkotrajno.
 
Top