Zabrana - voznja

Zabrana - voznja

eo ovako
Oduzeli su mi vozacku na mjesec dana... Kad mi je pisao tu kaznu i zabranu rekao mi je da mogu slobodno voziti jer ima neka rupa u zakonu,kaza cika policajac da mi moze samo naplatiti kaznu za ne nosenje vozacke...Cuo sam tu pricu dosta puta...
Potvrdio mi je jos i jedan policajac...
Znal ko sta o tome detaljnije,da se ne zeznem bezveze...
 
Član
jeste tako,ali ako prodje.Kolega moj sa posla bio ostao bez vozacke,i isto tako vozio,zaustave ga,rekao da je zaboravio,a policajac imao lapto u autu i na licu mjesta provjeri i vidio da je pod zabranom.Dobio je jos kazne da plati i nzm ni ja sta sve ne.Tako da je to rizik.
 
Član
Brane984 je napisao(la):
jeste tako,ali ako prodje.Kolega moj sa posla bio ostao bez vozacke,i isto tako vozio,zaustave ga,rekao da je zaboravio,a policajac imao lapto u autu i na licu mjesta provjeri i vidio da je pod zabranom.Dobio je jos kazne da plati i nzm ni ja sta sve ne.Tako da je to rizik.

ma nema sta provjeravat na laptopu
ima motorolu, stupi u vezu sa stanicom i to je to
a cim nemas dokumente uz sebe prvo sto radi jeste provjera da li vozac uopste ima polozen vozacki ispit
tako da sva ta prica pada u vodu;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
jeste tako,ali ako prodje.Kolega moj sa posla bio ostao bez vozacke,i isto tako vozio,zaustave ga,rekao da je zaboravio,a policajac imao lapto u autu i na licu mjesta provjeri i vidio da je pod zabranom.Dobio je jos kazne da plati i nzm ni ja sta sve ne.Tako da je to rizik.

ma nema sta provjeravat na laptopu
ima motorolu, stupi u vezu sa stanicom i to je to
a cim nemas dokumente uz sebe prvo sto radi jeste provjera da li vozac uopste ima polozen vozacki ispit
tako da sva ta prica pada u vodu;)
Nzm drug,nije on jedini kod koga su provjeravali na laptopu,mogu ti navesti niz imena.Ziva istina je,nemam ja sta ovde izmisljati niti imam sta od toga,a niti zelim odmoci nekome. ;)
 
Član
Brane984 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
jeste tako,ali ako prodje.Kolega moj sa posla bio ostao bez vozacke,i isto tako vozio,zaustave ga,rekao da je zaboravio,a policajac imao lapto u autu i na licu mjesta provjeri i vidio da je pod zabranom.Dobio je jos kazne da plati i nzm ni ja sta sve ne.Tako da je to rizik.

ma nema sta provjeravat na laptopu
ima motorolu, stupi u vezu sa stanicom i to je to
a cim nemas dokumente uz sebe prvo sto radi jeste provjera da li vozac uopste ima polozen vozacki ispit
tako da sva ta prica pada u vodu;)
Nzm drug,nije on jedini kod koga su provjeravali na laptopu,mogu ti navesti niz imena.Ziva istina je,nemam ja sta ovde izmisljati niti imam sta od toga,a niti zelim odmoci nekome. ;)

ne ne, nisam ja nista rekao za tebe, ok je to
nego kazem da svaki policajac moze provjeriti vozaca kojeg zaustavi, u stalnoj je vezi sa stanicom, tako da putem motorole vrlo lako sazna sve podatke, imao laptop ili nemao;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Brane984 je napisao(la):
jeste tako,ali ako prodje.Kolega moj sa posla bio ostao bez vozacke,i isto tako vozio,zaustave ga,rekao da je zaboravio,a policajac imao lapto u autu i na licu mjesta provjeri i vidio da je pod zabranom.Dobio je jos kazne da plati i nzm ni ja sta sve ne.Tako da je to rizik.

ma nema sta provjeravat na laptopu
ima motorolu, stupi u vezu sa stanicom i to je to
a cim nemas dokumente uz sebe prvo sto radi jeste provjera da li vozac uopste ima polozen vozacki ispit
tako da sva ta prica pada u vodu;)
Nzm drug,nije on jedini kod koga su provjeravali na laptopu,mogu ti navesti niz imena.Ziva istina je,nemam ja sta ovde izmisljati niti imam sta od toga,a niti zelim odmoci nekome. ;)

ne ne, nisam ja nista rekao za tebe, ok je to
nego kazem da svaki policajac moze provjeriti vozaca kojeg zaustavi, u stalnoj je vezi sa stanicom, tako da putem motorole vrlo lako sazna sve podatke, imao laptop ili nemao;)
Pa jeste,upravu si.Mozda je neko imao srece pa prosao na tu caku,ali u vecini slucajeva savrse sa jos vecom kaznom ;)
 
Član
Desio se bratu slučaj zabrane mjesec dana, on drugi dan sjeo za auto al' namjerno ni licnu ponio nije (samo saobraćajnu), zaustave ga i on se predstavi kao ja (ime,prezime,datum rođenja, adresa... ma sve :)) i puste ga cak mu ni kaznu napisali nisu jer se predstavio kao 'socijala' pa mu proslo :)
 
Član
Mene zaustavio i fino 100 km kazne bez zabrane i to mi kaze ovo ti je minimalna, kolko sam ga ja skontao ako vozis pod zabranom moze ti jos pisati zabrane i sl. tako da se ne zezas puno, a drugi slucaj isto pod zabranom imao udes nisam bio kriv i policajac prvo pola sata kontao sta da mi napise, onda mi rekao da ce napisati nes u stanici i na kraju nikad mi nista nije stiglo na kucnu adresu...;)
 
Ja vozacku nikada i ne dajem ako sam popio ili tako nesto...kazem da je nemam i 40km a da je pokazes oduzeo bi ti je na odredeno vrijeme a kad dodes po nju moras platiti 30km...
Tako da je bolje ne davat ju ako znas da si napravio sranje
 
Član
ja sam čuo, da kad ti oduzmu vozačku, svako sljedeće zaustavljanje ti je 100KM kao voznja pod zabranom....

ali ja nisam vozio jer, je mali grad i svi policajci su znali da ja nemam vozacku, tako da kad bi mi auto vidili odma bi ga zaustavili, a to znam jer sam davao prijateljima auto, pa kazu šta je ovo 2-3 patrole ih zaustavljale...


ali sada oni strajkuju u nas mozes sveeeeeeee :D
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
zato treba imati 2 vozacke :D ;)

Sve sam to prosao i mogu reci da nema zajebancije... evo i ja nemam vozacke, vozim (krijem se nekako od prilike znam gdje stoje) ako te on zaustavi i ti kazes nemas vozacke ili imas duplu kad dodje u stanicu on mora unjeti taj broj naloga, ime i prezime maticni i vidi da si ti pod zabranom pa ti fino napise jos jedan nalog, a kad imas dvije vozacke e onda to tek moze belaj da bude... Moj savjet je ne treba se zajebavat, mjesec prodje i ako te zaustave placi, moli, ganjaj veze
 
znam ne vozim ja ,tak sam cuo od policajca,bilo mi u pocetku smijesno kad je rekao da mogu voziti tako pod zabranom...kao da mi ne moze napisati jos jednu zabranu...
uglavnom strpit cu se jos 432 sata :D
 
Top