za koliko spustiti boru

za koliko spustiti boru

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ovako, moj susjed ima boru, fin autic i sve pet, medjuti malo je 'kozast', cilj spustanja bi bila samo estetika, nikakvo nabrijavanje i tome slicno.
Gore idu alu 16" i gume 205-55.
E sad kad taj auto gledamo, prednji kraj mu je sad nizi, dakle tvornicki razmak kod prednjeg tocka i ruba blatobrana je manji nego kod zadnjeg, a vecina opruga i kompleta preferira jace spustanje prednjeg kraja, sto bi u ovom slucaju bilo jako nakaradno. Sta mislite o tome?
Inace ne misli ga spustat previse, 25-30 mm recimo na prednjoj strani i onda 40- ak mm zadnju. Cilj mu je dobiti izravnat i malo spusten auto, u nekom touring stilu, znaci ne sportskom.
 
Član
30/40 optimalno, gewindama pa onda mozes ga dizati spustati, ili neke kvalitetne opruge... da ti ne skakuce auto...
 
Član
Mrva je napisao(la):
Kozat!!??

Nebi smjelo, kod mene ista dimenzija guma i nista!

Mrva,

vidio si mog Toleda, naprijed -55 mm i nazad -40 mm, sa gumama 205/55/16 i nema problema ne zapinje nigdje, a gume ne stružu blatobrane, tako da nema problema.
S obzirom da se radi o skoro istom autu Toledo/Bora može komotno ići i do -55/-40.
 
Član
citam i nekontam nikako

pa 16ka felga je fabricka felga za ta auta
cak su celicne dolazile i to sa tim gumama koje spominjete 205/55/16

smjesno mi je uopste da spustate auta na tim dimenzijama gume
to uopste nije niskoprofilna guma
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
citam i nekontam nikako

pa 16ka felga je fabricka felga za ta auta
cak su celicne dolazile i to sa tim gumama koje spominjete 205/55/16

smjesno mi je uopste da spustate auta na tim dimenzijama gume
to uopste nije niskoprofilna guma

Izvini al nije tacno!! bar kad su u pitanju Bore sa TDi motori. Vidio sam ih dosta al nijednu na 16" felama. Jedino V5, V6 i sl... oni bi trebali biti na 16", ostalo na 15"
 
Član
Mrva je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
citam i nekontam nikako

pa 16ka felga je fabricka felga za ta auta
cak su celicne dolazile i to sa tim gumama koje spominjete 205/55/16

smjesno mi je uopste da spustate auta na tim dimenzijama gume
to uopste nije niskoprofilna guma

Izvini al nije tacno!! bar kad su u pitanju Bore sa TDi motori. Vidio sam ih dosta al nijednu na 16" felama. Jedino V5, V6 i sl... oni bi trebali biti na 16", ostalo na 15"

trebao bi bolje od toga da znas
uopste nije bilo bitno koji je motor!
dolazila je ta dimenzija i na SDI motorima,
samo je oprema odlucivala koji tockovi i gume dolaze

naravno necemo sada ici u neke extreme nikakva oprema nije mogla na SDI staviti tockove od R32 recimo ali ono u normalnim granicama samo je oprema odlucivala

otvori poklopac reervoara pa procitaj kave su ti sve gume dolazile na tom autu
 
Član
[/u]A ljudi bojim se da me niste skuzili :icon_confused:,

nije bit zakucavanje niti nabrijavanje, samo mala doza spustanja

felge original su valjda bile 15" i sad idu 16" jer vece ni ne bi isle na sdi motor

moze drugo pitanje, posto bi se susjed ipak odlucio na gewinde, a znamo da su h&r vjerojatno najbolje -ali i skupe, ima li preporuka za neki drugi brand koji bio kompromis izmedju cijene i kvalitete, milsim opet da nije neki krs pa da me se susjed spominje nakon par nedelja :icon_question:

anyway hvala svim koji su pokusali pomoci ;)
 
Član
ima i bolja, ali i skuplja verzija FK gewinda, ima i koni, kw, a za VW najbolji brand Lowtec...
 
Član
toon je napisao(la):
ima i bolja, ali i skuplja verzija FK gewinda, ima i koni, kw, a za VW najbolji brand Lowtec...

fk je skuplji od h&r?
ima neka stranica ili gdje se mogu pogledati cijene tih fk na ovim prostorima?
 
Član
nisam rekao da je skuplji od h&r, vec da ima skuplih verzija fk gewinda. Jeftinih ima po 200 eura, a skuplih po 800 i vise... to su premium ili tako nekako verzije

http://www.autoprocentar.hr/
 
Član
moj savjet na sve ovo sto citam je da prvo kupi odozdo zeljeznu zastitu orginal sa nosacima dode
i lako se montira i onda sa tim vozilima tipa golf 4 ,bora,oktavija mozes raditi sta oces jer ljudi koima sam to ugradivao dolazili su i zahvaljivali mi se kazu da su se sa tim nasukivali tako da su imtockovi ostajali u vazduhu a nisu nista ostetili jer je kod tih auta aluminiski karter koji je ko staklo tako ako ko za zakaci moj savjet odma na slepu i u servis
cijena oko 300km
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top