Za 15 dana čak 4.500 prekršaja

Za 15 dana čak 4.500 prekršaja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kamerapofaliciponedjeljop1.jpg


Stacionarna kamera na Pofalićima koja bilježi prekoračenje brzine te prolazak na crveno svjetlo na semaforu u posljednjih 15 dana zabilježila je dramatičan porast prekršaja. Naime, kamera je nekoliko puta zaredom zabilježila dnevno više od 700 prekršaja, a za 15 dana 4.500 prekršaja.

Prema riječima Nusreta Selimovića, komandira Saobraćajne policije KS, to je jedina stacionarna kamera za koju građani znaju da se sigurno nalazi na dionici od ulice Zmaja od Bosne do Srednje ekonomske škole, a ipak je zabilježen porast prekršaja.

- Na ovoj dionici je ograničenje brzine 40 kilometara na sat, a u prošloj godini se desilo nekoliko teških saobraćajnih nezgoda. U poređenju s ostalim kamerama, ova na Pofalićima bilježi najveći porast prekršaja - ističe Selimović, koji apelira vozačima da se pridržavaju saobraćajnih propisa te da vožnju prilagođavaju uvjetima na putu.
 
Član
heh, ima i mene tu moguce. dabogda pocrkali, ja taj znak 40 ni vidio nisam a nikad ne idem preko 60
 
Član
Suvo vrijeme, nije ni malo klizavo, pa narod brze vozi, nije ni cudo sto je porastao broj prekrsaja. Jos ova vrucina, pa narod zuri da se skloni sa ceste....:lol:
 
Član
4500 prekrsaja x minimalno 50 KM = 225 000 KM u 15 dana samo od te kamere,a sigurno nisu samo minimalne kazne,eto nek je oko 300 000 KM..Samo od te kamere! Gdje idu te pare ?
 
Član
Schumi je napisao(la):
4500 prekrsaja x minimalno 50 KM = 225 000 KM u 15 dana samo od te kamere,a sigurno nisu samo minimalne kazne,eto nek je oko 300 000 KM..Samo od te kamere! Gdje idu te pare ?

U jbt...zajebana racunica... Tacno se isplati kupiti kameru i postaviti na neko slicno mjesto, pa pola da zaradis dobro doslo....;););)
 
Član
pa okacili su na jedan semafor i u mostaru an aveniji kameru koja snima prekrsitelje koji predju na crveno i ulovila u 2 dana 260-ak prekrsaja...tek se ovako po cifri vidi koliko ima seljaka koji nemaju osnovnog prometnog obrazovanja :icon_eek:
 

IGY

Član
masala
mene nema tu, ja na kocnicu se naslonim kad idem pored kamera na puno ispod 60
ne dam im pare
osim kad popijem tad zazmirim i ne vidim jeli blicnulo :lol:
 
tibor987 je napisao(la):
pa okacili su na jedan semafor i u mostaru an aveniji kameru koja snima prekrsitelje koji predju na crveno i ulovila u 2 dana 260-ak prekrsaja...tek se ovako po cifri vidi koliko ima seljaka koji nemaju osnovnog prometnog obrazovanja :icon_eek:

nebih se složio ova kamera kod nas sigurno nije naštimana kako treba štosam se i uvjerio neku večer uslikan sam bez razloga a znam još par osoba kojima se desilo isto npr prodješ zebru a nisi prošo semafor a gori crveno slika te
 
Član
Neam blage, meni se zadnjih dana desi da se uvijek provucem na zuto hehe...a okaci sad tu sliku sa kamere na forum, sigurno ces biti originalan :cool::lol:
 
Član
ja neam problema sa kamerama... cak sto vise.... ne sjecam se ni da sam pored ijedne proso.... moguce je da jesam.... ali u neznanju...
 
Član
dadao_style je napisao(la):
nebih se složio ova kamera kod nas sigurno nije naštimana kako treba štosam se i uvjerio neku večer uslikan sam bez razloga a znam još par osoba kojima se desilo isto npr prodješ zebru a nisi prošo semafor a gori crveno slika te

Ne smijes preci zebru, ona je za pjesake. Senzori se nalaze ispred zebre i kad njih prodjes, slika te. Prosao si crtu predvidjenu za zaustavljanje, znaci, prosao si kroz crveno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top