Yaris sa sedam sjedala?

Yaris sa sedam sjedala?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
01.jpg


Izvori javljaju kako će jedan od toyotinih modela dobiti MPV izvedbu sa sedam sjedala, no pitanje je koji? Je li možda riječ o o malom Yarisu?


Prošlo je više od dvije godine od kada je japanski proizvođač predstavio Estimu (na slici), konceptni hibrid sa sedam sjedala, no ideja komercijalizacije je još uvijek živa. Naime, s jedne strane insajderski izvori javljaju kako bi se u skoroj budućnosti mogla pojaviti MPV izvedba Priusa, a s druge strane kako Japanci spremaju istu verziju manjeg Yarisa. Naime, za razvoj bi bili zaduženi stvaratelji modela iQ koji bi primjenom posljednjih "gradskih tehnologija" smjestili čak sedam mjesta u Yarisa, odnosno u model te veličine.

Trenutno najmanji toyotin model sa sedam sjedala je Verso, no on je 50-ak cm duži od Yarisa pa ostaje pitanje kako uopće u Toyoti namjeravaju u ugraditi u njega dodatni red upotrebljivih sjedala. Odgovor navodno leži u iQ-ovom tankom rezervoaru smještenom ispod sjedala tankim sjedlaima, komapktni klima uređaj i sl. rješenjima. U svakom slučaju sljedeće generacija Yarisa bi se na tržištu trbala pojaviti 2011, pa ćemo tada, ukoliko se ova informacija pokaže točnom, vidjeti je li japanskim stručnjaciam uspjelo ono što na prvi pogled djeluje nemoguće.
 
Član
ne poznajem mu konkurenciju jer negotivim ovu vrstu vozila tako da i nepratim...al ako je on lijep naspram konkurencije onda mogu samo mislit kako su "simpa" jer ovaj je bljak...bar s prednje strane...guzu i nevidim pa ne mogu sudit...
 
Član
hm...ruku na srce mozda ja nemam istancan ukus kad su ove vrste vozila u pitanju al mi ova mazda daleko pitomije izgleda...:icon_rolleyes:
 
Legend
Pa dobro malo sam se sefno sa Mazdom, no to neznaci da mislim da su ruzni ostali, ali ovaj je ljep, neobican. Ima jos ovih auta, mrsko mi traziti sada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top