Xsara VTS No.2

Xsara VTS No.2

Član
Evo da predstavim drugu xsaru...

Dakle sve isto, 2.0 16v 120kw, 1999.godiste, 167 000km(pravih), oprema slicna samo bez sibera(klima, el.podizaci i retrovizori, senzor za kisu itd), stanje mehanike perfektno.

Nedostaci: 3 alu felne 1 celicna, ostecenja od grada na haubi i krovu.

Planovi: Za pocetak, skidanje viska delova znaci enterijer napolje, air bagovi, podizaci, tapacirunzi, police, pregrade, zvucnici i sva druga nepotrebna masa. Prebacivanje kompletnog izduva i KN usisa sa bordo xsare, a fabrika na bordo xsaru. 2 slicka toyo r888 kad izleti nesto korektno, kadica i 30ak konja nitra i zabijanje u zemlju. To prva faza, mislim da ce to biti dovoljno za 15icu na 402 bez problema.. A kad to postane sporo videcemo...

Evo par slika bzvz, kad budu krenuli radovi bice jos slika...



 
Član
Ona xsara ce biti every day car, a ova za race. Proverio sam sve parametre, izgleda da zbog lamele ona xsara ide malo slabije, ali i dalje je to dosta brzo tj sasvim dovoljno za svaki dan, a kad bude lamela skroz za zamenu menjacu. Prvo sam ovu hteo uzeti da uzmem zbog nekih delova za sebe i da sacuvam motor za swap u neki manji auto tipa 205 ali mi je zao da skinem i jedan deo sa nje jer je sve perfekcija i nju cu voziti na race i ako je tezak auto, po saobracajnoj cak 1323kg...Valjda cu to spustiti nekako na oko 1200 sto ce sa nekim gumama i nitrom biti skroz ok za prvu sezonu.
 
Član
Uradi i stakla od pleksija, olakšaj vrata, haubu, gepek (oslabi sve :D), da budeš jebeno oguljena i izvagaj je prije i poslije stripanja, uvijek zanimljiv podatak koliko je uspjela smršat... Znam da je kilaža isto toliko bitna ko i snaga... Power to weight ratio je glavni
 
Član
Zadnje staklo je vec olaksano, razbijeno je :lol: Planiram i leptire da skinem, i to ce ici od plexija, a mozda i prednja stakla videcemo. Trebace mu dobra dijeta, mozda i tablu izbacim, da ostanu samo sediste i komande ;)
 
Član
svidja mi se kako razmisljas hehe, nek je sa srecom, drago mi je sto se sprema francuz za race ;)
 
Član
Radovi su poceli, faza 1 - čerupanje nepotrebnog :lol:





Jedna zajednicka :)


Na autu cu prvo uraditi servis ulje filtere svecice i tako to, pa cu onda nastaviti dalje, prebacivanje kn usisa i custom izduva bez katalizatora, resavanje nekih sitnica. Auto sam malo testirao i ovako ogoljen, vec ide malo bolje nego bordo one iako ima katalizator, obican usis ko zna kakve svecice itd...znaci bas ima potencijala :D
 
Član
Treba mi informacija koja je tezina celicnih, a koja alu felni za xsaru, da li neko zna sajt na kom to mogu pronaci (mrzi me da rucno merim na vagi)? Alu su dosta teske bez obzira sto su od lakseg materija, nekako su masivnije. Ne znam koje da stavim na pogonske tockove, dok se jednog dana ne pojave ultraleggere npr. Trap sam prekontrolisao, utegnut je maksimalno, vreme je da auto ode u zemlju koliko god moze, stavicu mu torziju sa bordo xsare jer je niza i tvrdja, a napred -5cm.

Evo jedne zajednicke, uproredicu ih i kad desna ode ka zemlji :D



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Mozda ce na onoj xsari nedostajati zvuka, ali na ovoj sigurno nece :D Na nju je prebacen usis, jos samo da prebacim izduv sa bordo xsare, ali ovoga puta bez ijednog lonca osim zadnjeg, fi60 cevi i zadnji lonac koji je protocan.
Ovaj branik i izduv idu na nju...


Ovako izgleda usis, filter ce ici jos malo napolje, da kada se skine far, vazduh ide direktno u njega.



Bice neki snimak, kada to sve zavrsim.

Trenutno se sa auta skidaju sve sitnice koje su visak(posuda za tecnost za brisace, zanji brisac, sirena, drzac akumulatora, suspleh i jos puno sitnica koje kad se saberu skidaju 50ak kg :) ). Necu skidati samo prednja stakla i podizace, jer mi to treba i naravno abs. Klima ce ici napolje, ako uspem da resim PK kais bez kompresora.

 
Član
Ja sam probao bez srednjeg,kata i zadnjeg,zvuk je prebrutalan ali je naravno nemguce voziti.To s zadnjim ce biti tamaM ;)
Svaka cast,bice to pravi rejs kar ;)
 
Top