xenoni

xenoni

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zanima me dosta toga o xenonima!!!
kao prvo kako to ide sa policijom jel se po zakonu smije imati xenoni plave boje tj. 6000k,8000k i drugi.....
kako se to ugradjuje,predpostavljam da se moraju citavi farovi mijenjati i koliko kostaju farovi npr za peugoet 2006 a koliko sijalice xenon..
i kako se vide ove od 5000k,a kako ove od 6000k jer kako vidim ove od 5000k vise bacaju na bijelo pa jel one bolje osvjetljavaju put ili ne?
jel se svaki xenon bolje vidi od ovih obicnih farova?
nadam se da nije puno pitanja u jednoj temi!!!
pozz svima:D
 
Član
Ne moras mjenajti farove ako neams sa socivom može i u obicni, vidi se puno bolje nego sa običnim sijalicama,neće te niko zezati bar kod nas zbog toga msilim na policiju a i vani mislim da je do 6000k dozvoljeno sve preko toga je prepalvo.Imas ovde 60000000 tema o xenonima malo pretraži čak mislim da je i jedna aktuelna!!!!
 
Član
Mislim da kod nas niko ne pravi probleme po tom pitanju..kod mene su na mk 3 bili 8000 i to u farovima bez lecai nije bilo problema,a i Micika je imala isto 8000 pa opet nije bilo problema ni sa njom.
Sad su xenoni bas jeftini imas ih oko 130 KM,a ugradnja je vrlo jednostavna( doduse ja imam Eldina pa on to jako brzo i lako instalira),a ugl imas kad kupujes xenone i ugradnju cini mi se da je ugradnja 10 km . Meni su 6000 extra.ni vise ni manje ne treba to je po mom misljenju a sad svako ima individualni ukus. i da sto je najbitnije sa xenonima se vidi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunoooooooooo bolje nego sa obicnim sijalicama.
 
GTI 16V je napisao(la):
Mislim da kod nas niko ne pravi probleme po tom pitanju..kod mene su na mk 3 bili 8000 i to u farovima bez lecai nije bilo problema,a i Micika je imala isto 8000 pa opet nije bilo problema ni sa njom.
Sad su xenoni bas jeftini imas ih oko 130 KM,a ugradnja je vrlo jednostavna( doduse ja imam Eldina pa on to jako brzo i lako instalira),a ugl imas kad kupujes xenone i ugradnju cini mi se da je ugradnja 10 km . Meni su 6000 extra.ni vise ni manje ne treba to je po mom misljenju a sad svako ima individualni ukus. i da sto je najbitnije sa xenonima se vidi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunoooooooooo bolje nego sa obicnim sijalicama.

jel dva xenona oko 130 KM ili jedan?
imas li sliku kako to izgleda kad se kupuje?
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
GTI 16V je napisao(la):
Mislim da kod nas niko ne pravi probleme po tom pitanju..kod mene su na mk 3 bili 8000 i to u farovima bez lecai nije bilo problema,a i Micika je imala isto 8000 pa opet nije bilo problema ni sa njom.
Sad su xenoni bas jeftini imas ih oko 130 KM,a ugradnja je vrlo jednostavna( doduse ja imam Eldina pa on to jako brzo i lako instalira),a ugl imas kad kupujes xenone i ugradnju cini mi se da je ugradnja 10 km . Meni su 6000 extra.ni vise ni manje ne treba to je po mom misljenju a sad svako ima individualni ukus. i da sto je najbitnije sa xenonima se vidi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunoooooooooo bolje nego sa obicnim sijalicama.

jel dva xenona oko 130 KM ili jedan?
imas li sliku kako to izgleda kad se kupuje?

Set od 130km ti sadrži sve potrebno za obadva fara (2 sijalice,balaste i potrebnu instalaciju sve ti se kopča na postojeću instalaciju i nije ništa komplikovano, jedino moras vijdeti koja je sijalica obična u faru ako je npr h7 i xenon mora biti h7.
 
Član
dobro podeseni farovi igraju ulogu. na nekim farovima pise da je ugradnja HID-a zabranjena mada raja i u te farove ugradjuje. po meni xenon najbolje izgleda u farovima sa lecom ali sto ga ne ugraditi i u obicni ili kristalni far ako se svefino nastima. kod mene je obicni far bez lece sa rebrastim staklom pa fino svijetli ne blijesti. samo fino nastimaj farove i miran
 
Član
6000 k i niko te nece zezati , na obicne farove samo malo spusti nastimaj i neces imati problema, vidi se eeeextra, a najbolje ti je na farove sa lecom ali i ovako je sasvim cool ! pozz i sretno ;)
 
Član
6000k fino nastimani u faru bez lece, niko nije zezao, i tehnicki se prolazi bez problema;)
 
Legend
Evo da ti skratim sve muke.

Evo ti par slika punta sa ugradjenim xenon svjetlima.

I evo ti link www.xenonoprema.com

I evo ti link http://puntisha.blogspot.com/2009/07/progledah.html

na njemu mozes procitati komentar covjeka koji je to vec uradio ..

Eto nemas vise dileme, javi se edi ili meni na PM i da ti sredimo jedan set :)
 
Član
http://images.google.ba/imgres?imgurl=http://ziggituning.com/bulb_color.gif&imgrefurl=http://ziggituning.com/hid_conversion_kits__bixenon_m.htm&usg=__Mb4jiPKtf7mKL2vrfO6WY5q2IZU=&h=538&w=298&sz=44&hl=sr&start=12&um=1&itbs=1&tbnid=kFkTfQTLvOY6CM:&tbnh=132&tbnw=73&prev=/images%3Fq%3D4300k%2Bxenon%26hl%3Dsr%26rlz%3D1R2GGLL_en%26sa%3DX%26um%3D1
 
Član
130 km je set xneona i dobijes sve sto je potrebno naravno imas i setova preko 130km Kvalitetniji i bolji .
 
Član
Kume poslusaj ti mene, ako je peugeto 308, ili neki slican koji nema sociva u farovima, sve preko 5k bi bilo previse, jer ubijas ljude u suprotnom smjeru, a 5ica je puno kulturnija od 6-ice, evo ja imam sociva pa cu 5k ubacit, onda shvatas sto ti hocu reci jer na vecini novih auta dolazi 4300, ili 5k...
 
ErRoR je napisao(la):
Kume poslusaj ti mene, ako je peugeto 308, ili neki slican koji nema sociva u farovima, sve preko 5k bi bilo previse, jer ubijas ljude u suprotnom smjeru, a 5ica je puno kulturnija od 6-ice, evo ja imam sociva pa cu 5k ubacit, onda shvatas sto ti hocu reci jer na vecini novih auta dolazi 4300, ili 5k...

ok shvatam raspitacu se jos malo.....
hvala vam :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top