Xenon

Xenon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo ovako....Prije nekog vremena sam mjesto obicnih ubacio druge farove na golfa (angel eyes), u nih sam za pocetak stavio obicne H1 halogene sijalice iz starih farova. Sijalica na dugim svjetlima je bila kao i prije, a na kratkim gdje su sociva, jako, jako zuta (k'o maglenke na stojadinu). Nezadovoljan time kupio sam xenon 8000k (koji vuce na ljubicastu boju) i sijalica je ok boje. Ali kada sam ih postavio u far (na kratko svjetlo, pod socivo) svjetlost je zelenkasta....Boja i nije losa ali mi ne stoji na autu...
Da li neko zna o cemu se radi i kako bi se mogao rijesiti taj problem?
Unaprijed hvala
 
Početnik
jesi li kupio nove xenone ili polovne,moze bit problem u sijalicama,8000 bi trebalo svijetlit blavo,ja sam ih imao,ali se problem javio na jednoj sijalici nakon godinu dana,pocela je svijetlit bas tako kako ti kazes,vise zeleno,kasnije sam nasao dvije sijalice nove i ubacio i jednako su svijetlile...

poznato je da xenon sijalice promjene boju nakon izvjesnog vremena i ne bude svijetlost identicna kao na samom pocetku...
 
Član
Nov sam set kupio....Sijalica mi u ruci i na dugim svjetlima sjaji kako i treba, ali ispod sociva je zelenkasta :icon_confused:
 
Početnik
ista je stvar i kod mene bila,probaj neku drugu sijalicu spojit pa vidi,ja mislim da je do sijalice...
 
Član
bravof je napisao(la):
ista je stvar i kod mene bila,probaj neku drugu sijalicu spojit pa vidi,ja mislim da je do sijalice...

To mene i buni, zato sto sijalica radi ok u svim uslovima sem pod socivom....Ja sam bio siguran da sociva nisu ok, ali probacu i to...
U svakom slucaju hvala ti na savjetu....

peugeot206 je napisao(la):
http://www.delonixradar.com.au/images/HID_poster.jpg


8000k i nije ljubicasta, nego bas zelena/plava.

Ne slaze se boja ni po ovoj semi za koju si postavio link....:icon_smile:
Kod mene je skroz zeleno! :lol:
 
Član
kako moze 8000k bit zeleno? ne postoji xenon zelene boje.. mozda nije nesto u redu da socivom...
 
Član
Vjerovatno u izradi socicva koriten neki pigment zelene boje i sad kad svjetlost prolazi kroz socivo i daje taj zeleni efekat :icon_rolleyes::D
 
Član
aftermarkt socivo,zbog njega ide na zeleno,isti slucaj je i sa farovima sa socivom na mercedesu 124,zelenkast xenon,ubaci drugo socivo.
 
Član
I ja sam sumnjao na socivo, jer mi je to jedino logicno....ali sam se potajno nadao da je nesto drugo u pitanju....
Gdje sad naci socivo?Sta uopste da trazim?:icon_sad:
 
Član
probaj naci samo sociva od nekog drugog auta,pa ubaci umjesto tih,ali moras rasklopiti te farove.Imas tog kod autolimara,ovih malo jacih sto popravljaju novija vozila,ima kod njih razbijenih farova od novijih vozila koja su sa socivom,pa probaj sta iskombinovati,to ti je najjeftinije rjesenje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top