XENON

XENON

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako:kod jarana mi na pugu 607 ne radi jedan far,kratko svijetlo,ima fabricke xenone,do sijelice znaci nije 100%.znal iko sto bi moglo bit,i da osiguraci ispravni
PS.Molim bez glupih komentara
 

IGY

Član
balast otisao pa pa
provjeri balaste
pokusaj staviti balast sa drugog fara na taj pa vidi radi li ako radi znaci da je onaj riknul
 
Član
Skinite balast sa tog fara sto radi i nakacite na taj sto neradi i vidjet ce te jeli so njega.. Jeli isprobavao tu sijalicu negdje drugo pa je 100% siguran?
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Skinite balast sa tog fara sto radi i nakacite na taj sto neradi i vidjet ce te jeli so njega.. Jeli isprobavao tu sijalicu negdje drugo pa je 100% siguran?

a gdje se nalazi balast,znal to iko,probi bi to sigurno da znam gdje se nalazi.cini mi se da je u faru,opet ne znam tacno,zato i jesam postavio temu ovdje.a sijelicu probo na drugoj strani
 
Član
jedzan dzek iz sijalice ukljucujes u njega, pa si ga morao vidjeti kada ste mjenjali tu sijalicu na drugu stranu
 
Član
Meni je taj balast crkao u paru sa sijalicom.... Pa me zamjena fino izasla... Jos mi nisu stavili pravu sijalicu, valjda ubacili od merca, pa je malo zuca, tj. vise vuce na zuto od ove orginalne koja je bas plava...

Tebi je najbolje da zamjenis sijalicu, stavis je u ovaj far koji radi, ako ona radi, onda je do balasta... Onda uzmes ovu sijalicu iz fara koji ne radi, pa stavis je u far koji radi, ako i ona ne radi, onda je i do sijalice i do balasta... A on bi trebao biti sa unutrasnje strane fara, nije kabal tako dug, pa bi to trebalo biti odmah iza fara...
 
Član
Sina je napisao(la):
Meni je taj balast crkao u paru sa sijalicom.... Pa me zamjena fino izasla... Jos mi nisu stavili pravu sijalicu, valjda ubacili od merca, pa je malo zuca, tj. vise vuce na zuto od ove orginalne koja je bas plava...

Tebi je najbolje da zamjenis sijalicu, stavis je u ovaj far koji radi, ako ona radi, onda je do balasta... Onda uzmes ovu sijalicu iz fara koji ne radi, pa stavis je u far koji radi, ako i ona ne radi, onda je i do sijalice i do balasta... A on bi trebao biti sa unutrasnje strane fara, nije kabal tako dug, pa bi to trebalo biti odmah iza fara...

ma vidio sam vec da ce ga kostat,sama sijelica dodje 110KM gdje sam ja gledo.a on sa parama izgleda tanak,sve u auto dao,pa mi valja izgleda kontat kako obicne sijelice ubacit.ako nije tajna koliko te izaslo to sve
 
Član
fidel je napisao(la):
ma vidio sam vec da ce ga kostat,sama sijelica dodje 110KM gdje sam ja gledo.a on sa parama izgleda tanak,sve u auto dao,pa mi valja izgleda kontat kako obicne sijelice ubacit.ako nije tajna koliko te izaslo to sve

Ne bih ti ja znao reci kako obicne sijalice staviti... Mislim da to nece moci bez cekica...:lol:

Uglavnom se dobro raspitaj, cijene sijalica se strahovito razlikuju od prodavca do prodavca... Meni jedan lik kaze (ne znam koliko mu je za vjerovati) da u ovlastenom servisu prodaju iste sijalice kao i on za oko 200 KM skuplje (ako se ne varam razlika je bila negdje oko 200 KM)

Zato se dobro raspitaj.... Najjeftinije sto moze proci je 100 KM za sijalicu i balast, jer ovi sto naknadno ugradjuju naplacuju 200 KM dvije sijalice i dva balasta... A mene je izasao polovan balast 100 KM i sijalica 85 KM... Jos sam super prosao... Na nekom otpadu mi za balast trazili 250 KM... Zato se raspitaj na sto vise mjesta...
 
Super Moderator
balast ko sto vecina kosta... ja nikad nisam imo problema sa xenon svjetlima sem jednom kad mi je jedna sijalica svjetlila ljubicasto a ne plavo hmm... samo mislim da se ne smije igrati sa xenonima dok su upaljena il tako nesto
 
Super Moderator
ako ces pravu sijalicu to jest kvalitetnu i originalnu onda je skupa... i mi smo jednom gledali da je promjenimo jer je postala ljubicasta al posto nismo kontali zadrzavat auto nismo ni mjenjali... bila je preko 100KM
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top