Xenon i nova vozila iz vw porodice

Xenon i nova vozila iz vw porodice

Član
Volio bi da se ljudi od struke malo uključe u ovu temu i razbiju par nedoumica.

Ovako malo sam prečešljao internet po pitanju ugradnje xenona u ova 'novija vozila sa canbusom', mudri će reći sve je to kinez i svako gura svoje više manje isto ok slažem se.... boja isto stvar ukusa....al kaže kupi sa canbusom, error cancelaterom ... i slične xenon koje u sebi imaju ovaj naziv i koji su u pravilu skuplje za 1/2 od ovih običnih, valjda s' razlogom ali nema veze...

Kupovinom xenona za nova vozila jesmol uistinu izbjegli moguće probleme koja se mogu javiti i dostići fine cifre tako da nas na kraju taj cirkus košta i do 1000km.

Lično znam par ljudi koji su kupili te nove xenone sa canbusom i ugradili u a3 i mk5 pa im je rikno brisač ili procesor koji je zadužen za neke stvari, dok znam i par ljudi koji sasvim normanlo bez problema voze na istim vozilima.

Konkretno me interesuje za golfa 5, dakle pored kupovine xenona sa canbusom šta je još neophodno uraditi? iz češljanja interneta sam našao da je neophodno :

- ako se svjetla pale na kontakt, prebaciti ovu opciju na prekidač
- aktivirati u kompjuteru da su ubačeni xenoni

Ovaj posao ću prepustiti nekome da odradi, ali hoću da znam da čovjek radi ispravno...
 
evo malo uopsteno, a logicno je da ne bi valjalo da se xenon pali bez da je auto upaljeno, kao i da se prvo auto gasi pa onda sijalice, a evo tema slicna, pa mozda nesto jos saznas ako nisi citao

http://www.bhtuning.com/upotreba-xenona-t-43515.html
 
ja nedavnio stavio kineske xenone na 5icu (ko sto si ti rekao vise manje sve je isto) nisam morao nikakvu gresku ponistavat sve normala radi ja prezadovoljan s tim sto sam iskljucio opciju coming leaving home da ne bi kasnije verglao s upaljenim ksenonima, da se ne ujebu...
 
Član
na polu 2007 imao xenone no name koje sam prije toga imao na Daewoo lanosu ujedno i mom prvom autu... tad ih platio nekih 400km prije nesto manje od 4 god... radili 2 godine na polu i iste te prebacim na ibizu 2010 i evo i na njoj rade vec 9 mjeseci... nikad nikakve greske nit slicno... poznam dosta ljudi na g5 imaju xenone ugradjene kod mladena i nikad nikakvih problema...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
na polu 2007 imao xenone no name koje sam prije toga imao na Daewoo lanosu ujedno i mom prvom autu... tad ih platio nekih 400km prije nesto manje od 4 god... radili 2 godine na polu i iste te prebacim na ibizu 2010 i evo i na njoj rade vec 9 mjeseci... nikad nikakve greske nit slicno... poznam dosta ljudi na g5 imaju xenone ugradjene kod mladena i nikad nikakvih problema...

prijatelju gdje ti je taj mladen da i ja turim xenone na svog fordića.
pozzzz !!!
 
Top