Xenon D2S (Vectra B 2001)

Xenon D2S (Vectra B 2001)

Član
Ljudi molim pomagajte, gdje kupiti sijalice D2S i koje da kupim? trenutno imam Philips orginalne ali već rade poprilično dugo tako da po noći skoro pa ništa ne vidim :/
 
4300 ima nabolju vidljivost na fabrickim socivima , sve jace sto stavljas manje ce svijetliti koliko ja znam , sad nek me neko ispravi ako grijesim. Ja imam 6000k i Ok se vidi al probat cu sa 4300
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
4300 ima nabolju vidljivost na fabrickim socivima , sve jace sto stavljas manje ce svijetliti koliko ja znam , sad nek me neko ispravi ako grijesim. Ja imam 6000k i Ok se vidi al probat cu sa 4300

Gdje naći orginalne Philipsove?
 
Isto ako se ne varam nek me neko ispravi bila je prica da philips ne pravi xenone da je to fuseraj al moguce da sam pogrijesio pa bi volio da me neko ispravi. Uzmi imas po piku bilo koje sluzit ce a inace orginal je hella

moze bit da sam pogrijesio evo ima neko na piku

http://www.pik.ba/artikal/5360156/d2s-philips-original-germany-xenon-sijalica-35w-i-druge-xenon-sijalice-i-balasti-h1-h3-h4-h7/
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Isto ako se ne varam nek me neko ispravi bila je prica da philips ne pravi xenone da je to fuseraj al moguce da sam pogrijesio pa bi volio da me neko ispravi. Uzmi imas po piku bilo koje sluzit ce a inace orginal je hella

moze bit da sam pogrijesio evo ima neko na piku

http://www.pik.ba/artikal/5360156/d2s-philips-original-germany-xenon-sijalica-35w-i-druge-xenon-sijalice-i-balasti-h1-h3-h4-h7/



Evo drug

http://www.philips.co.uk/c/car-lamps/d2s-85-v-35-w-85122cms1/prd/

Auto sam kupio u Austriji i orginalni su xenoni philipsovi
 
Eto imas na piku komad 50km , inace idu Hella to je neko isto mjenjao . Nisu skupe a trajat ce ti sigurno cim je orginal . Ako ti je samo otisla jedna nemoj da fulis uzmi istu jacinu
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Eto imas na piku komad 50km , inace idu Hella to je neko isto mjenjao . Nisu skupe a trajat ce ti sigurno cim je orginal . Ako ti je samo otisla jedna nemoj da fulis uzmi istu jacinu

Meni nije ni jedna otišla ali je svjetlo kao istrošeno ništa se nevidi...kada sam mehaničaru odvukao on pregledao i samo rekao nemaju jačinu
 
Samo pripazi kod ti xenona da ti ko ne uvali mu*a pod bubrege, precesljaj forumu neko je okacio sliku na kojoj se vidi razlika izmedju originala i kopije, da ti neko ne uzme pare bezveze a dobijes isto kao i sa nekim "obicnim"....
 
Evo neki momak na nekom forumu je napisao slijedece pa pokusaj se naci u textu

"U far ulazi prašina, i nakon toliko godina se skupi na leći i svjetlo oslabi. Isto tako se leća troši. Žarulje se više troše ako se češće pale, ako se upale i u roku 3min opet ugase, itd.
Žarulja gori nekoliko stotina sati na maksimumu i onda polako mjenja boju i gubi na svjetlosti.
Plavo-ljubičasto-rozno-gotovo."
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
a farovi u kakvom su stanju da se nisu sta zaprljala sociva mozda? Imas od koga da posudis siljalicu da probas?

Odmah mi je mehaničar ponudio svoju, extra je ali žuta svjetlost, nekako mi jeftino izgleda uz to hoće 100km za 1 marka neka lijeva, tak da nedam :D
 
Eto imas na piku philipsa za 50km komad , uzmes odma 2 i zamjenis i miran . Jel tvoja promjenila boju , kako sad svijetli , 4300 baca na zuto vise nego na bijelo
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
a farovi u kakvom su stanju da se nisu sta zaprljala sociva mozda? Imas od koga da posudis siljalicu da probas?

Probao kod mehanicara, nudio mi on 100km komad, neka lijeva marka uz to žute :/
 
Top