WRC - Priaulx i Longhi testirali Mini Countryman WRC

WRC - Priaulx i Longhi testirali Mini Countryman WRC

Član
20101217021402_photo_0.jpg


Fabrički vozač BMW-a u WTCC, Andy Priaulx, u Engleskoj se upozunao sa novim svetskim reli automobilom, Mini Countraman WRC. Pored njega, u programu priprema za Svetski reli šampionat, učestvovao je i Pierro Longhi...


Andy Priaulx reprezentovao je BMW u WTCC prvenstvu, pa ne čudi što je upravo on izabran da testira novi Mini automobil (BMW je vlasnik Mini-a).

"Bilo je veoma zabavno. Zanimljivo je da je tamo bio i Kris Meeke, koji je bio dovoljno hrabar da sedne u automobil koji sam vozio. Ovo je zaista vrhunski mali automobil i siguran sam da će projekat biti uspešan. Ne znam kako da zahvalim Davidu Richardsu što mi je dao šansu da probam novi WRC bolid." - istakao je Andy Priaulx.

20101217021402_photo_2.jpg


Test vožnja je održana na test stazi stazi, nedaleko od sedišta kompanije Prodrive u Oxfordshiru. Zanimljivo je da Mini WRC pokreće 1.6 Turbo - isti motor koji je Priaulx testirao u novom BMW 320 TC, prošle nedelje u Valensiji.

Danas će na stazi, u novom Mini WRC bolidu biti dvostruki reli prvak Italije, Pierro Longhi.
 
Top