Woofer

Woofer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Eh ovako da vidim vasa misljena koji je bolji..posto se ja ne razumijem a uskoro trebam uzimat nesto od ovog ;)

1. Pioneer 306c

2. Sony Xplod 1500w

3. Alpine type R 15
 
Ako zelis imati i gepek u toj zvucnoj kutiji na tockovima onda pioneer,ali ako hoces kvalitet i bass onda alpina...Sony nemoj stavljati ovdje,to strpaj u antituning...
 
Početnik
nermin suljagic je napisao(la):
Ako zelis imati i gepek u toj zvucnoj kutiji na tockovima onda pioneer,ali ako hoces kvalitet i bass onda alpina...Sony nemoj stavljati ovdje,to strpaj u antituning...

ma bass mi je bitan...a i meni je zadnji bio sony..hvala
 
Član
Pitas za 3 potpuno razlicita zvucnika,razlicite cijene,specifikacije,potrebne su razlicite kutije,pojacala i slicno.
Nisam siguran ali mislim da r15 i dalje ima cijenu od 450-500km (nov) dok je 306 cca 150km.
Za sony ne znam,ali znam sigurno da nema 1500rms :cool:

Ako se odlucis za r15,gledaj koji ces kupiti 1522 radi na 2ohm dok 1542 na 4.
 
Član
ne znam otkud ovaj treci udje u izbor,kad mozes za cijenu te 15-ke kupit po 3 ova iznad nabrojana...u svakom slucaju,alpine;)
 
Član
prvo...zavisi sta slusas od muzike...kakvo pojacalo imas da poguras ove zvucnike...za slabije pojacalo Pioneer radi posao...za Sonija ti treba dosta kvalitetne snage...da bi to radilo...a za Alpine ti treba pored zvucnika jos 300+ KM pojacalo kojim ces pokretat taj zvucnik...tako po meni...ulozeno dobijeno Pioneer... pozz
 
Član
Pioneer i sony su tu negdje u kasi, alpine ne znam odakle ti i to uopste u poredjenju sa ovim pogotovu 15'' nema sanse taj woofer naci ispod da valja ispod 250-300 KM

Pioneer ti je nekih 100 KM a imas eno kod nenada pioneer 307 za 90 KM ;)

Sony nije uopste lose i odradjuje svoj posao,tebi ce biti dovolajn i on samo dobru kutiju i solidno pojacalo i nije nis losij od pioneera i slicnih iz te neka prosjecne klase woofera do 150 KM ;)

I odakle to ako hoces gepek da kupi pioneer :icon_question: to neko novo pravilo :D:lol:

Normalo je da za 15'' treba veca kutija al ako kupi 12'' alpine type R onda je kutija velicinom kao i za pioneer, sony, kenwoofd i slicno do nekih 50 l bass reflex, ako mu je bas bitan prostot onda kompresionu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top