woofer izlaz ?

woofer izlaz ?

jedan od dva desna para (desno gledano odzada sa slike) ovi ispod koji pise OUT, mada se na slici slabo vidi ali cini mi se da je to to jer je prvi IN ;)
 
srednji ti je zadnji izlazi crveni cinc desni zvucnik bijeli lijevi a prvi s desna ti je isto izlaz ali za prednje zvucnike ;)
 
Član
Nece nesto, posto nemam woofer prikljucio sam na obicni zvucnik kabal sa cincem i kada stavim cinc u bijelo ili crveno gdje pise front out nista se nedesava, pokusavao sam i na onaj pored njeg al opet isto nista se nedesava
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
buraz imas li ti pojacalo? ili pokusavas tako spojit zvucnike preko činčeva ali bez pojacala ?

Nemam pojacalo, konto sam spojiti zvucnik preko cinceva samo da vidim radili, pa bi onda uzeo neko pojacalo :)
 
neznam sta bih ti reko ali tako neces garant ispitat neka me neko ispravi ako grijesim najlakse ti je da safatas nekog jarana koji ima pojacalo pa onda probaj svoj HU na njegovom pojacalu to ti je najlakse tako a ovako mozes samo dosta zivaca pogubit
sretno ;)
 
A ja sam u par navrata govorio da neko uradi neku skicu u vezi te muzike u autu sta je sve potrebno od radija do pojacala povezivanje sa akumulatorom ovo ono. Npr i meni to treba prvenstveno ali i drugima pa da ne zapitikivamo stalno ;);)
 
Član
"Zadnja-kocnica" mislim da ce te ovo onda obradovati i pomoce ti oko ugradnje sistema u auto. Ja ne preuzimam nikakvu odgovornost u slucaju da se neko zali da je njegovo jer ne sjecam se od koga sam skidao te clanke i namjera je cisto u obrazovanje ljudi kako se ispravno radi. Evo vam link tu imate 1 pdf 1 word dokument. To procitate i poprilicno bi trebali znati sami sebi sistem postaviti u auto:

http://www.mediafire.com/?icp897jg50md2ad
(Ako hocete ovo postavite gdje na forum i pomazite i drugim clanovima)

Sada da se vratim na "mr.black".
Postoji mogucnost kako ces testirati te izlaze samo malo drugacije nego preko zvucnika.

1. nabavi sebi multimetar ( da moze da mjeri volte ali od 0 do 2v i to sto ides u manje cifre to bolje npr 1.234V da pokazuje).
2. idi na ovu stranicu http://www.realmofexcursion.com/downloads.htm i skini sebi 50 Hz pjesmu i snimi da mozes pustati na player.
3. Spoji na krajeve cinceva multimetar i nariktaj da ti mjeri volte.
4. pusti pjesmu i neka se stalno ponavlja i postepeno pocni okretati volume.
5. RCA ili cincevi imaju voltazu do 2v kako ti pojacavas i taj signal saljes u pojacalo koje ga pojacava i onda cujes na zvucnicima xnekoliko puta jace.
6. okreni jedno 70% volume i onda probaj mijenjati cinceve tj. ona 3 sto imas i prati da li je voltaza na svim slicna.

P.S obavezno radio podesi da su ti svi zvucnici na nuli odnosno ono bass i sta imas imas u postavkama okreni na sredinu sve ili default.

7. ako ti koji cinc daje vise volti nego drugi sa tim postavkama on je kao predvidjem za subwoofera.

Ako sam gdje pogrijesio neka me drugi clanovi isprave a tebi puno srece u pronalazenju pojacala jer ipak neces da svira na multimetru :D Pozz

VELIKI P.S (Sjeti se ja naknadno :D) Spoji slusalice od racunara umjesto zvucnika kako si spajao i trebao bi cuti barem nesto heheheh ;)
 
Top