Windows XP Performance Edition, promjena jezika???

Windows XP Performance Edition, promjena jezika???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zanima me jel moguce kako ubaciti nasa podesavanja za jezik (na tastaturi) u pomenuti OS, jer postoji opcija samo za engleski, posto je raspored tipki malo drugaciji na engleskom u odnosu na HR/BS/SR, pa je Y gdje je Z i jos dosta nekih drugih stvari je izmjesano...
 
Član
Trebalo bi da bude u language and regional options,pa onda traka Languages,pa Details,da ima opcija da instaliras nove jezike u Text services and inputs...
 
Član
Aladin46 je napisao(la):
Trebalo bi da bude u language and regional options,pa onda traka Languages,pa Details,da ima opcija da instaliras nove jezike u Text services and inputs...
Mislis da mogu naknadno da instaliram jezik koji hocu?
Meni sad ponudi na spisku jezik koji hocu, ali nece da instalira s tim jezikom, nego samo hoce sa engleskim
 
Član
Imam jasta, ali mislim da ne bi moglo tako, iz ove XP Performance verzije XP-a izbaceno je dosta stvari, pa tako i ti keyboard layout-i za druge jezike sem engleskog, ne znam da li bi kako mogao ubaciti to, imal jos hakera online na forumu :icon_biggrin:
 
Član
:lol::lol::lol: dobar si, ali on nece ni na kineskom, samo na english, a probacu ovo sa office sto kazes nista me ne kosta jbg ;)
 
ukoliko hoces samo keyboard input da promjenis, moze i instalirano je sve, samo normalno idi u reg & lag settings i dodaj jezike koje hoces......
ako nema toga, onda si skinuo neku znj verziju, ja imam verziju sa sp3 i radi na njoj sve provjereno 100% nekoliko stotina puta.... ;)

ukoliko si mislio na Interface Language Pack, on ne radi u potpunosti sa xp perf :cool:
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
ukoliko hoces samo keyboard input da promjenis, moze i instalirano je sve, samo normalno idi u reg & lag settings i dodaj jezike koje hoces......
ako nema toga, onda si skinuo neku znj verziju, ja imam verziju sa sp3 i radi na njoj sve provjereno 100% nekoliko stotina puta.... ;)

ukoliko si mislio na Interface Language Pack, on ne radi u potpunosti sa xp perf :cool:
pokusao sam preko reg&lang setting i nece da mi doda, odnosno nece da mi prebaci na bilo koji drugi jezik nego na engleski, a skinuo sam verziju koju si ti nekad postavio u jednu temu o OS-ima ovdje...a dobra verzija za slabije racunare, imam neki slabiji laptop na kojem radi puno brze od obicnog XP, samo kad bi jos mogao i to da napravim sa jezikom...
 
ja znam da moze 100%, ako imas dodate jezike u reg&lang sett onda samo izaberi defaultni, i stavi onu ikonicu dole u donji desni cosak za jezike i to je to, znaci klasika podesavanja kao i normalni xp..... ;)
 
Član
Probacu sutra pa cu da javim rezultat, a kad krene isntalacija, i dodje do biranja jezika i toga, ja mogu izabrati nas jezik, ali nece da nastavi instalaciju, sve dok ne prebacim na engleski opet, isto to mi se desi i kad probam kasnije da promjenim u reg&lang settings, izbaci mi neku gresku i ne mogu promjeniti, mozda je i do verzije, ako imas neki link da skinem drugu verziju XP Performance pa da sa njom probam bilo bi super ;)
 
jbg onu sam ja davno skinuo i sve je ok, i pri izboru jezika pri instalaciji je ok sve 100%......

samo pazi, mjenjaj samo jezik, ne lokaciju ;)
 
Član
Evo uspio sam da napravim, ako jos neko ima problema oko ovoga evo upustvo kako da napravi :

Na originalnom disku, u i386 folderu se nalaze KBDYCC.DLL i KBDYCC.DLL
Treba ih iskopirati u c:\windows\system32

Zatim, treba da se u registry unese ovaj fajl:

Klik

Dupli klik na fajl, pa OK

Posle restarta bi trebalo da je sve sredjeno, otici na regional&language setting i odabrati serbian jezik, i to je to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top