Win 7

Win 7

Član
Eh ovako
Ako neko od informaticara moze da mi objasni kakva je razlika izmedju Win 7 Home Premium i Ultimate. Da li ima neke sad ogromne razlike i u cemu se razlikuju?

I usput. Prije mjesec dana na laptopu mjenjao flet kabal. Pojavljivale mi se zelene, plave ma nema kakve nisu linije, pozeleni display, poplavi, nista se ne vidi i ja odem u servis i promjene mi. Istekla garancija na laptopu i morao platiti. Hajd nije to problem nego evo opet se pojavljuje. Do cega bi moglo biti?
Prosli put kad su mi mjenjali, kaze mi ovaj u servisu k'o da su ti sturhli kablovi, a laptop pazen, nikad vlage nije vidio, nije ni star, godinu i po dana.
Hvala na pomoci.
 
Član
Sto se laptopa tice, moze biti opet do flat kabla (mozda taj nije dobar ili je ostecen negdje, iako je nov), ali takodje moze biti i do graficke.

Ne bi lose bilo odnijeti opet u taj servis na pregled ako imas racun i nedavno je radjeno.

A za Win, nema ti to veze, pogotovo ako si "obicni" korisnik..

Nadam se da je pomoglo :))
 
Član
Ma obicni korisnik, internet, ponekad neka igrica. A imam orginalni Win Home Premium pa zato pitam. Moze li biti da je zbog prevelikog grijanja otisla graficka?
A otici cu svakako do servisa, nema, tek mjesec dana kako je radjeno. Znam ljude pa ce pogledati ponovo.
Hvala!
 
Član
imao sam jedan slucaj sa tim laptopima, pojavila se roza linija preko cijelog ekrana, sve sam probao i nije islo, na kraju ispade grafika jebes ga
pokusaj sa instalacijom sedmice, moze se desit da ti je ostecen driver od graficke, kada instaliras sedmicu opet u device manager otidji i neka provjeri sve drivere, prije toga ga spoji na net, ako bude falio neki od drivera odradit ce on update i rijesit ce problem. mozda i tako popravis belaj. Nesto mi je cudno da tako brzo ode flet, nije to mobitel
 
Član
Instalirana mi je sedmica ultimate. Kaze da su driveri sve ono "up to date". A svakim danom sve vise i vise linija, ali nije stalno, nego kad pomjerim display na neku poziciju, pojavi se a sad jos malo pa ce biti stalno.
Nista, nosim ja ovo na reklamacijul.
 
Član
nosi ako vec mozes, samo tu bi ti mozda mogao pomoci update sistema, on bi u velikoj mjeri odradio ono sto oni tamo nece moci ako opet budu mijenjali flet, ja sam uvjeren da nije flet, al et, neka pregledaju
dobar format sistema bi vjerovatno pomogao:cool:
 
Član
Ne znam jarane, redovno vrsim update, sve ok. A ako opet promjenim, opet ce otici, tako to ide.
Ali zivcira me ovaj ekran. Samo u jednoj poziciji nema nikakvih linija, cudnih boja.
A inace zna poplaviti, pocrveniti, pozeleniti.
Nosim sutra pa vidjecu.
 
Top