WiFi pitanje ? HITNO !!

WiFi pitanje ? HITNO !!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako , comp mi je povezan na modem s kablom a s laptopom se konektujem preko wirelessa.Maloprije sam slucajno iskljucio adapter modema i kad sam ga vratio nisam se mogao konektovati preko laptopa dok je preko compa normalno radilo.
Na laptopu je puna konekcija ali kad se konektujem pise mi No Internet Access .
kao error mi izbacuje " Unable to resolve the server's DNS address. "

Pretpostavljam da se treba nesto na laptopu podesiti , a posto nemam iskustva s tim molio bih kolege s foruma za pomoc :)
 
Član
Mislio si valjda na router a ne na modem...jer preko laptopa se konektujes na net preko routera...Ili ti ide prvo modem,pa router pa kompovi? Nejse...

Uglavnom pogledaj da ti se nije pobrkala konfiguracija u routeru,ili ako je router ostao upaljen,onda vidi kako si nastimao IP adrese,staticke ili automatsko dodjeljivanje...
DNS isto tako...

Moze ti biti 1001 stvar...objasni nam malo bolje kako ti je mreza uradjena,i sta si ukljucivao i iskljucivao
 
Lexillium je napisao(la):
Mislio si valjda na router a ne na modem...jer preko laptopa se konektujes na net preko routera...Ili ti ide prvo modem,pa router pa kompovi? Nejse...

Uglavnom pogledaj da ti se nije pobrkala konfiguracija u routeru,ili ako je router ostao upaljen,onda vidi kako si nastimao IP adrese,staticke ili automatsko dodjeljivanje...
DNS isto tako...

Moze ti biti 1001 stvar...objasni nam malo bolje kako ti je mreza uradjena,i sta si ukljucivao i iskljucivao

da da , na router sam mislim , izvinjavam se. komp mi je spojen na tp link router a laptop wirelessom preko rutera.ruter sam iskljucio iz struje i poslije nisam mogao ostvari konekciju preko laptopa dok preko kompa jesam.stvarno sam laik sto se tice ovih mreza , tako da ne znam sta jos da kazem :lol:


Rjeseno :D

katanac.jpg
 
Član
Iskljuci sve iz struje, racunajuci i racunare oba da pogasis onda upali, ruter, pa modem pa sacekaj minut pa onda upali oba racunara i bice sve ok.

Ako nisi sta promjenio u konfiguraciji ili ako nije sta crklo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top