vw passat b6 2.0tdi pomoc

vw passat b6 2.0tdi pomoc

Pozz svima.. znam da ima ovih tema na netu puno ali svagdje govore razlicito a mene zanima.. kupujem b6 2.0 tdi godine 05,06,07 pa me zanima sve o tim motorima..netko kaze od 140 ks oznake bkp, netko oznake bmp 8v da se u tim motorima dizne bosch... uglavnom nitko konkretno da napise jer svak samo ja mislim kaze hii..unaprijed hvala:cool:
 
Član
Od jednog trgovca vozilima sam čuo da ona kad kupuje te 2.0 TDI uzima samo one modele sa jednom bregastom tj. 8v kao oni su puno bolji i skuplji kad ih kupuje gore u njemačkoj,

Hajde pa nam javi šta si i kako si,
 
Član
i ja sam cuo taj sa 8v da je pouzdaniji, bas zbog dizni
mada dobro se raspitaj, jer ako ti dodje do belaja sa diznama jebada je

evo meni na Polu drugi puta vec crkavaju dizne, mislim nisu skupe kao kod passata, ali svejedno 200km po komadu bas i nije mala cijena:icon_mad:
 
Član
Provjeri u ovlaštenom servisu na koje oznake 2.0TDI motora tvrtka besplatno mijenja dizne sukladno garanciji.
 
Član
zasto reskrat jebadu sa diznama kad je opce poznato da mahom svi 2,0 motori imaju taj problem sigurnije ti je da ides na 1,9 85 KW cipas ga na nekih cca 140 KS i mirna vojska.....
 
Član
Kolegi je VW priznao troškove dizne , zato što je bio ispod 150.000km ,uz napomenu da je auto na njemačkim tablama , održavan na ovlaštenom servisu i on je prvi vlasnik , a urađen je u Vidoviću u BL ,jer je auto stalo kad je došao u Bosnu.
Inače je dizna 520EUR plus još neki kabal 90EUR , a Passat je 2.0 TDI 170PS sa Siemensovim sistemom.
 
Član
te siemensove dizne i jesu problem ja mislim, ne boshove
mada eto kod mene boshove pa crkaju ko lude:icon_mad::icon_mad:
dobro je elvis rekao, bolje uzet drugi motor, manje ce glava bolit
eto ja to kazem i na osnovu mog licnog iskustva, unazadio me VW dobro:icon_mad:
 
Član
BMP 8V motor je takođe problematican. Ja sam jedog highlina skoro pazario dok me nije posavjetovao jedan serviser rijecima "bjezi od toga" ;)
Ako hoces 2.0 tdi, obavezno uzmi od 2007 pa na dalje, tada je taj problem navodno rijesen
 
Tiburon je napisao(la):
BMP 8V motor je takođe problematican. Ja sam jedog highlina skoro pazario dok me nije posavjetovao jedan serviser rijecima "bjezi od toga" ;)
Ako hoces 2.0 tdi, obavezno uzmi od 2007 pa na dalje, tada je taj problem navodno rijesen

Koji motor od 2007 8v ili 16v? Ima dosta dilema oko ovog motora 2.0TDI PD 140ks, kako prepoznati da li je 8v ili 16v, mane/prednosti jednog i drugog, kada se ugradjivao 8v a kada 16v i u koje modele....?

Ne bi bilo lose otvoriti temu da se pojanse detalji ovog motora...
 
evo po forumim sam stranim citao i sl. da su se bolje pokazali sa oznakom bmp i bmm 8v koji imaju dizne bosch.. bkp i ostali su 16v kod njih su simensove dizne. obadva se motora ugradjuju od 2005-2008. prijatelj mi kaze da je volswagen za ove sa oznakom bkp produzio jamstvo na dizne 7g i besplatno mjenjaju u ovlastenim kucam...tako kaze sad jel istina?????

prepoznat se moze oznaka bmp,bmm,bkp..... u servisnoj knjigi pise i u prometnoj.
 
Ma istina ili ne, kod nas ti to svakako ne bi pilo vode u ovlastenim servisima. Dizna jedna kod njih ti je oko 1000 maraka, pa ti sada gledaj vrijedi li rizikovati s tim ;)
 
Član
ovo ti za garanciju kod nas nepije vode,prvo sto ce te pitati gdje si sipao gorivo i reci ce ti da si sam prouzrokovao kvar nekvalitetnim gorivom...
 
Član
elvis_h je napisao(la):
zasto reskrat jebadu sa diznama kad je opce poznato da mahom svi 2,0 motori imaju taj problem sigurnije ti je da ides na 1,9 85 KW cipas ga na nekih cca 140 KS i mirna vojska.....

Nema passat B6 1.9 sa 85kw! Al u svakom slucaju bolja opcija 1.9 i chip da ne mislis kakve su dizne kakve oznake motora! ;)
 
Top