VW MK3 nece da upali...Pomoc

VW MK3 nece da upali...Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pitanju je golf mk3 dizel 55kw obujam 1896...1997 godina..

Ovako,nece auto da upalii...Nesto nije Ok..Zamjeniti grijaci sva cetiri i akumulator.....Auto "vergla" al nece da upali..

Ajd ako ko moze reci otprilike sta je u pitanju bio bi mu zahvalan..Jer je od kolegice auto,i bilo na servisu al nemaju pojma..
 
Član
da nema kakvu blokadu jer kod mene ima i kad je ukljucim mozes do prekosutra verglati neces upaliti
 
Član
pogledaj dovod nafte.ima sam s tim problema.da nije pokvareno kad su grijaci mjenjani
 
Moze biti vise kvarova, Osigurac od grijaca, elektro ventil na bosch pumpi, start brava, los dovod goriva tj.zrak u pumpi itd. U naj gorem slucaju slaba kompresija. Naj pre ti provjeri struju za grijace pa tek onda ostalo
 
Legend
evo kontam da je ili do bosch pumpe , ili do dizni, grijaci se podrazumjevaju,ali posto su vec novi stavljeni to otpada....i naravno slaba kompresija tu muci stvar dosta ..... po meni naj vjerovatnije dizne slabe
 
Član
Pogledaj naftni filter ili vidi relej grijaca, moze se desiti da su ti opet grijaci otisli, zalijepi i odose grijac,neko ce ti ovo bolje objasniti :)
 
Član
treba znaci prvo provjerit sljedece, sa dosta nekog stecenog iskustva oko dizela, zbog dizna nemoze da ne upali nema sanse,znaci one nisu,ako si mjenjo grijace ok,dalje moze biti sljedece,da je crko osigurac od ventila sto otvara gorivo na bospumpi tj za gasenje auta, on jos nikad nije crko niti ce crknut boschov...znaci samo zica i osigurac moze biti,ako sumnjas na to dovedi direkt + sa akumulatora,a to ces znat tako sto ces popustit jednu cijev (bilo koju) sto vodi na dizne ako u verglanju ne baca naftu imaju dva razloga:
1. pumpa prazna- zrak u njoj treba ozracit,pa transfer pumpa nemoze da navuce gorivo,tu se radi slejdece ili na onaj gornji ventil prelivni (holender) se navuce nafta nekom pumpicom ili uspes naftu da pumpa bude puna...
moze da vuce na neko crijevo zrak ,to se vidi najbolje kad stavis providno crijevo na ulaz nafte u pumpu,ako idu mjehurrici tesko da upali....
2. zbog slabog goriva pukle opruge ili elemenat u pumpi pa ne baca naftu nikako na cijevi...
Ovo mozes sve sam da provjeris nikakva pamet ako ima struje i ima nafte u pumpi onda nema druge neg skidaj pumpu...
samo me jos interesuje ,jer nezz sad napamet od koje godine idu te vrste....imas pumpe kod 1.9 tD starije tipe i TDi kod trice na ventilu za gasenej se nalazi neka veca crna kutija to je tu smjestena elektronika kod kljuca...to je cest problem da zaj*aje...kad dajes kontakt ako se ne cuje ventil kako cokne do toga ti je ...to lako riejsis sto motoflexom otpilas taj dio, i neznam napamet koja od te tri zice sa elektronike od koda ima + na kontakt nju spojis direkt na ventil i rijeseno....

ovo zapamti i provjeri sam jer nije pamet nikakava ....ako ne zelis onda otidji nekome i nek ti to provjeri nemoj da je uzimaju ko levata jer je zensko..
bas se nadam da cu ti pomoci..
 
Član
Ako su grijaci udure,znaci ako ima dovod plusa na nijh,izmjerite kompresiju i sve ce vam biti jasno,ako je ok,onda je los dovod goriva ili bosh pumpa.
 
Član
ne znam da li je golf 3 imao kod kljuc i jedan al evo sta se desavalo kod mog tetka. golf je bio 1.9 tdi. auto normalno vergla ve u redu, nece da upali il upali na kratko sekund dva i odmah se ugasi sam. i kad se to desi samo izvadis kljuc i okrenes ga naopako i auto nrmalno upali radi, ide sve bude ok. nije se cesto desavalo u prosjeku svakih 10-ak dana.
 
Član
bosh pumpa 100% i kod mog rodaka je isto tako mozes verglati koliko hoces ali nece da upali..........stavili drugu pumpu auto odnah pali
 
Član
gtimanix je napisao(la):
bosh pumpa 100% i kod mog rodaka je isto tako mozes verglati koliko hoces ali nece da upali..........stavili drugu pumpu auto odnah pali

kako možeš reć 100%:icon_question::icon_question::icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top