[VW Bora] Kvar na kvacilu

[VW Bora] Kvar na kvacilu

Član
Zdravo raja,

evo vako
podatci od auta

Bora 1.9 TDI 1999
115 konja, ozanka motora "AJM"
kilometraza 320.000 :)

kvar
ja kao laik mislim da je nesto na kvacilu, auto se trese/vibrira
vibracije su najjace na malo obrtaja ali su uvjek tu

cuje se i njeki cudan zvuk sa dna motora, kao da nesto "slajfa" :D
ako treba snimit cu i bacit na youtube...

snaga je tu, vuce normalno

posto mi se sve ovo desilo nakon sto sam tocio punog kada sam zadnji put krenuo iz BiH za Italiju, posumljao sam da nije sta do goriva...
ali nije, poslje sam tocio punog u austriji na Agip-u i zamijenio filter goriva cim sam stigao do mehanicara, uz to mi je dao njeko sredstvo za ciscenje motora i injektora
medjutim nije pomoglo

pitanje za vas, dali je do kvacila?
posto sam ja ubjedjen da jest, koliko bi kostala promjena kvacila na podrucju TK?

auto stvarno ima puno kilometara to znam, ali ide i sada ko i prije 13 godina..
jedini problem na njemu do sada je bio klima kompresor i razbijen karter (nizak bem mu :D )

posto uskoro dolazi i veliki servis (zubcasti itd.), jos 20.000 do njega, odradio bi sve od jednom u BiH da ustedim koju paru :)

sve od mene za sada... thx unaprjed :)
 
Član
oko 650 set(plivajuci,plutajuci,dvomaseni)zamajac, evo br. 033 663118 +postarina ako si van sarajevo
 
Član
kao sto ti rece sema, vjerovatno plivajuci zamajac. i kod mene se cuje kad je na leru auto, i to u nekom ritmu tk-tk-tk pa prestane pa ponovo. i ja cu ga mijenjati kad malo otopli...
 
Član
sema911 je napisao(la):
oko 650 set(plivajuci,plutajuci,dvomaseni)zamajac, evo br. 033 663118 +postarina ako si van sarajevo

pod 650 podrazumjevas € ili KM?
koliko bi kostalo u njekim ovlastenim servisu, sa rukama?

idem u cetvrtak ovde vidit koliko traze...

hvala na odgovorima :)
 
nemoraš stavljati plivajući zamajac jer Valeo ima set koji ga mjenja.U setu dobiješ obični kruti zamajac.potisnu ploču i lamelu a ležaj ostaje isti...komplet Valeov set košta kao samo lamela i potisna ploča za plivajući zamašnjak.Dosad sam ugradio takvih 15-setova i svima je odlično i ne osjeti se nikakva razlika.Raspitaj se malo prije nego što baciš novac na nepotrebnu stvar.
 
Član
ne, vibrira uvjek najvise u prvoj-drugoj.. kada stiscem kvacilo na leru cuje se neko malo jace brujanje
 
Top