Vrste diskova i disk-pločica/cijene

Vrste diskova i disk-pločica/cijene

Član
Raja treba mi pomoć...

Disk pločice su mi pri kraju, diskovi su dobri, ali mi malo trese volan kod kočenja što znači da su krivi...

E sad imam dvije opcije, da zamijenim samo pločice pri čemu će mi ostati krivi diskovi (koliko je to pametno?) ili da mijenjam oboje, što je naravno skuplja (ali i bolja) varijanta.

Malo sam istraživao cijene i proizvođače:

- U Šandoru diskovi Lucas 96 KM, pločice Lucas 62 KM
- U Bosna autu diskovi Delphi 55 KM, pločice Delphi 35 KM
- U Djem transu diskovi Brembo 92 KM, pločice Bosch 53 KM

Šta sad da radim, gdje da kupim i šta? Da li da mijenjam i dsikove i pločice?
Je li neko imao iskustva sa ovim prodavnicama što se kočnica tiče?
Šta preporučujete?

Svaki savjet je dobrodošao.
 
Član
taj brembo iz djem transa nisu brembo orgi vec neka turska firmica koja kako neznam se zove brembo i prodaje jos mnogo dijelova pod tim imenom i ljudovi se zalijecu ko i ja pa kada pocnes da otvaras vrata i kocis nogom pascu ti napamet,.,
odi panex 033663118 061746020 autodijelovi u vogosci
 
moje licno iskustvo s ovim Delphi je veoma pozitivno sto se tice nihovih i diskova a i plocica jest da ljudi vjeruju u ono sto je skuplje i bolje je ali mozda to skuplje ima samo pecat tj. žig od Bremba i Lucasa zato se ja uvijek vracam na njih pa nek mjenjam svake 3-4 godine diskove meni nije puno dat za njih a sluze svrsi ;)

ako ti je puno para davat na kompletan set onda odnesi svoje diskove tokaru neka ih poravna i kupi samo plocice ;)
 
BHT Ovisnik
ja imam TRW i prezadovoljan sam,na volvu je prva ugradanja Lucas koliko znam,a mislim da je TRW/Lucas gotovo istotako da bih ti preporucio Lucasa, mene TRW slusa pravo,sve sam njihovo uzeo,diskove,plocice,kugle,stabilizatore...;)
 
Član
ako su ti dobri diskovi, ako ima jos "mesa" na njima...odnesi tokaru da ih poravnja (skine jedan sloj) i kupi nove plocice i rahat si.....al kod nas je tesko kupiti dobar dio u autodijelovima sve neka levatska roba

edit: kod nas je 25KM ravnjanje za 2 diska
 
Član
Nisam se još odlučio šta i gdje kupiti, ali definitivno moram mjenjati i diskove jer sve više trese pri kočenju na većim brzinama...

vidjeću da odem u Panex, mada mi ovaj Delphi ne izgleda loše kao opcija.

Što se tiče tokarenja mislim da ne bi nešto puno postigao sa tim jer očigledno ovi što su već na autu nisu neki kvalitet pa bi se to ponovilo vrlo brzo...
 
Član
Jurid,TRW i nema dalje, slusaj glas nekog ko lomi kočnice za doručak :lol:

Delphi... nemojte ljudi ko boga vas molim!!!đ


Brembo da...ali ne ovaj nas bosnjobrembo :D
 
Član
-Suki- je napisao(la):
Jurid,TRW i nema dalje, slusaj glas nekog ko lomi kočnice za doručak :lol:

Delphi... nemojte ljudi ko boga vas molim!!!đ


Brembo da...ali ne ovaj nas bosnjobrembo :D

Samo mi reci je li ovaj TRW kod Šandora ok?

Ps: tek sam vidio da si iz Mrkonjić Grada :D
 
Član
ja ti stari prvi put cujem za Šandora...

nekih 10-ak god uzimam Jurid od Unitrade-a i to znam da je TOP kvalitet, TRW je isto dobra, ljudi ga stavljaju ispred Jurida ali evo mene nekidan TRW izdao, cent plocice se otkinulo sa metala i umalo nisam glumio howercraft preko rijeke Bosne tako da sam se ponovo vratio na Jurid, a i na taj TRW me neagovorili nesretni forumasi!!

sad Jurid kao zimski brake setup a na proljece ako bog da 4klipna klijesta, 310mm diskovi i plocice sve full brembo :D
 
Član
ma uzmi taj Set Delphi u Bosna Autu, i nema problema. Ne vozis ti Pilu sa 300KS na Nürburgring-u vec Golfa sa 60ak KS.


pozz
 
Član
Suki zasto ne Delphi? A sto se tice Lucasa, to jest TRW i meni se isto desilo jednom prilikom, sreca kod parkiranja, pa brzina bila mala. Disk plocica na prednjoj kocnici mi se razdvojila na dva dijela, otpao onaj dio koji treba da koci sa metalnog dijela plocice i samo mi propala kocnica na autu. Zakocio na rucnu. Od tad nemam povjerenja u TRW, bar ne ove sto ovdje prodaju. Usput, te plocice nisu bile istrosene, imale su jos podosta "mesa".

Ja sam bas u Bosna autu uzimao Delphi i super su se pokazale i to na Saxu, koji se redovno gasa. Nit su se pregrijavale, nit pravile cudne zvukove...
 
Član
Zeran je napisao(la):
ma uzmi taj Set Delphi u Bosna Autu, i nema problema. Ne vozis ti Pilu sa 300KS na Nürburgring-u vec Golfa sa 60ak KS.


pozz

ma znam ne patim ja od utrka i tih stvari, ali mi je bitno da mi se opet ne desi da počne tresti za godinu dana...



VR6Boki je napisao(la):
Suki zasto ne Delphi? A sto se tice Lucasa, to jest TRW i meni se isto desilo jednom prilikom, sreca kod parkiranja, pa brzina bila mala. Disk plocica na prednjoj kocnici mi se razdvojila na dva dijela, otpao onaj dio koji treba da koci sa metalnog dijela plocice i samo mi propala kocnica na autu. Zakocio na rucnu. Od tad nemam povjerenja u TRW, bar ne ove sto ovdje prodaju. Usput, te plocice nisu bile istrosene, imale su jos podosta "mesa".

Ja sam bas u Bosna autu uzimao Delphi i super su se pokazale i to na Saxu, koji se redovno gasa. Nit su se pregrijavale, nit pravile cudne zvukove...

Znaš šta iskreno, razlika u cijeni nije mala, skoro pa su duplo jeftinije te Delphi, a čovjek koji radi u Bosna autu tvrdi da su to originalne engleske...
 
BHT Ovisnik
ja sam imao prije trw i sada,kupujem u nuica,do sada me nisu iznevjerile,jucer sam imao 3 zaredom sa 200km/h s autom teskim 1500kg,fino staje,zadnji put je jedino malo otvrdnulo pred kraj,ali je jednako stalo,malo se dimilo i opet dalje normalno radi,prije nego sam ih ljetos zamjenio mjenjane su prije vise od 5godina i opet su pretrpile svasta...
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ja sam imao prije trw i sada,kupujem u nuica,do sada me nisu iznevjerile,jucer sam imao 3 zaredom sa 200km/h s autom teskim 1500kg,fino staje,zadnji put je jedino malo otvrdnulo pred kraj,ali je jednako stalo,malo se dimilo i opet dalje normalno radi,prije nego sam ih ljetos zamjenio mjenjane su prije vise od 5godina i opet su pretrpile svasta...

Golf 3 je u pitanju ;)
 
BHT Ovisnik
znam to,nego govorim iskustvo sa trw-om,da ako valja na ovom da mora i njemu,ja sam imao ja mislim delphi na jetti,u unitrade-u sam kupovao,bila je diesel,ali su mi se znali lako grijati,ali ako ne vozi agresivno i sl. valjda ce biti zadovoljan,nek onda trazi neki omjer kvalitete i cijene i to je to
 
Top