Vrijedan svake uložene marke

Vrijedan svake uložene marke

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
novi-ford-mondeo-2007a.jpg


C/P

Novi model posjeduje karakteristike auta više klase, uključujući udobnost limuzine, nizak nivo buke i vibracija, unutrašnje osvjetljenje i kvalitetne materijale...
08.11.2007. 07:42

Kol'ko košta majstore - bilo je pitanje vozača u automobilu pored novog Ford Mondea, kojeg smo vozili, a na jednom od sarajevskih semafora.

- Oko 60.000 KM.

- Vrijedi, buraz, svake marke - prokomentirao je samo ono što je vidio naš nepoznati sagovornik.

Nije 60.000 KM. Nešto je manje - 57.800 KM za model opremljen 2,0-litarskim TDCi DPF motorom u Ghia X paketu, uz doplatu za metalik boju od 1.200 KM, što ukupno iznosi 59.000 KM.
Nove tehnologije

Mnogo za prosječnog Bosanca ili Hercegovca. No, zasigurno manje u odnosu na cijene i ponudu pandana Forda Mondea drugih proizvođača.

I definitivno, dinamičan i privlačan stil zaokružuje Fordov "kinetički dizajn", izražavajući energiju u pokretu. Novi model sačinjen je na prednostima Mondea i posjeduje karakteristike auta više klase, uključujući udobnost limuzine, nizak nivo buke i vibracija, unutrašnje osvjetljenje i kvalitetne materijale.

Nove tehnologije usmjerene su prema vozaču, uključuju ulazak i start motora bez ključa, s "Ford Power" dugmetom, zatim novo HMI (Convers+Human Machine) sučelje, prilagodljivi tempomat s prednjim alarmom u slučaju sudara, interaktivnu kontrolu dinamike vozila i pomoć pri kretanju uzbrdo, te sistem nadgledanja pritiska u gumama.

Novi model nudi stvarni kvalitet vožnje i oslanja se na Mondeovu hvaljenu dinamiku vožnje. Unapređeni inteligentni sistem zaštite (IPS) pruža najnovije tehnologije pomoći vozaču i zaštitu putnika, uključujući zračni jastuk za koljena vozača, horizontalno uvlačenje stuba upravljača i zračne zavjese pune dužine.
Moćan agregat

Teško je ne primijetiti - u saobraćajnoj gužvi kakva vlada u Sarajevu, statičnoj i u pokretu, naš Mondeo je bezmalo stalno "svirao" - signalizirao prepreke u ma kojem pravcu da smo se kretali. Otud je, uprkos njegovoj veličini, i najneiskusnijem vozaču omogućeno izbjegavanje i najmanjeg dodira vozila i predmeta, a tako i pješaka u neposrednoj okolini.

Izuzetno moćan agregat kojim je opremljen primjerak Mondea koji smo vozili sa 1.997 ccm zapremine razvijao je maksimalnih 143 KS uz najveći obrtni moment od 360 Nm u rasponu od 1.750 do 2.240 okretaja u minuti. Sa šestostepenim ručnim mjenjačem doseže najveću brzinu od 210 kilometara na sat, a do "stotke" ubrzava za 9,5 sekundi. Prosječno troši 5,9 litara dizela (u gradu 7,6, na otvorenom 4,9).
Ambiente, Trend, Titanium i Ghia

Novi Ford Mondeo dostupan je s paketima opreme Ambiente, Trend, Titanium i Ghia, s opcijskim X-paketom za Titanium i Ghia, te Sport paketom za Trend i Titanium.
Impresivan popis standardne opreme

Popis standardne opreme uključuje program elektronske stabilnosti (ESP), Fordov sistem dolijevanja goriva bez poklopca sa zaštitom protiv sipanja krivog goriva, "follow-me-home" svjetla koja osvjetljavaju okolinu automobila, putni računar, klimu i dodatni audioulazni priključak u pretincu za rukavice za spajanje vanjskih uređaja.

Izvor:
http://www.dnevniavaz.ba/automoto/predstavljamo/vrijedan-svake-ulozene-marke
 
Član
Skup.
Gura se sa Mercedesom C, BMW-om u top segmentu te klase, a ubijaju ga passat i istočnjaci. Mislim na cijenu, a i više sam novih C klasa vidio nego Mondea.
 
Legend
Kenno je napisao(la):
Skup.
Gura se sa Mercedesom C, BMW-om u top segmentu te klase, a ubijaju ga passat i istočnjaci. Mislim na cijenu, a i više sam novih C klasa vidio nego Mondea.

Pa covjece pogledaj cijenu tih modela sa ovim nivoOm opreme.
Od passata je veci 7cm, od audija 24cm. C klasu novu ja niti jednu nisam vidio u TZ, a Mondea znam da ima 10 komada 100%. Medjutim C klasu ne moze svako ni da priusti, i zna se gdje to vozilo pripada, dok je Mondeo mnogo pristupacniji. Inace to se vozilo tek pocelo prodavati u BiH, a reklama zvanica i marketing kampanja je tek startala prije nekoliko dana.
 
Član
ja sam u sarajevu vidio ovog novog Mondea i strasan je, bas dobro izgleda, ali ipak VW je VW.... do groba!!!
 
Legend
ej nema ko sta pricati fakat auto jest odlicno....to stoji,ali da ga poredis sad sa C-klasom novom,mondeo nema sanse,ali opet kao sto daki kaze.....jeftinije sa boljom opremom nego konkurenti.....
 
Legend
Ma hajd, mozemo mi svasta pricat, dok ne dozivimo, onda je to skroz nesto drugo. Ja sam se navozao i natestirao auta, od Dacie, do onog Porseovog "terenca", i tek nakon xxxxx auta, vidis da nije zlato sve sto sija.

Ja licno imam averziju od VW passata novog, golf kao golf, klasika, Audija 6ice, i BMW-a 7mice, to su meni uzasna auta, e da i Hummer svih tipova. Ali eto ljudi to furaju.

Po mojim ukusim i zeljama naj automobil je Mazda 6, Citroen C4, Renault Megane sedan, C-MAX, A3, Oktavija A4, A5, Mercedes C klasa, novi Mondeo, nova Mazda 2, A4 Wagon...
 
Član
ovaj Ford je ekstra....pogotovo cijena.....nije ovo skupo nimalo kad pogledas konkurenciju....nego raja im averziju prema fordu zbog onih krsina prije 90-tih....ovo sad je nesto sasvim drugo....stvarno dobar auto za ovo para nevjerujem da se moze naci nesto sto je bolje od ovog Forda.....za ovu sumu novca
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top