Vracanje tablica , probne tablice i sve ostale nedumice?

Vracanje tablica , probne tablice i sve ostale nedumice?

Eh narode mucim neku muku pa da podjelim s vama da vidim da li neko zna sta iz prve ruke.
Uglavnom auto je "rodom" iz Brckog , kupljen dovezen u Sarajevo i nije prebacen da se ne bi izgubilo sto je ostalo od registracije. Kada je registracija istekla nisam ga registrovao i poslije nekog vremena sam poslao papire za odjavu (vlasnicku i saobracajnu) ali ne i tablice. Od toga je proslo nesto vremena i imam nekog kupca za auto koji bi dosao po njeg i izvadio probne table da ga moze kuci voziti.
E sad neki mi kazu da ne mogu izvaditi probne table dok ne vratim te stare , a danas mi lik rece da opste ne mogu izvaditi probne table jer kao njemu nije jasno kako tablice nisam vratio i kao da ih sad ne moram vracati. Iskreno tu me on najvise zbunio jer mi djeluje kao da ne zna nista od tome. Sad me zanima sta vi mislite o svemu tome?
 
Član
Kad ti table isteknu, imas rok od 28 dana cini mi se da vratis table ako neces registrovat auto, nakon tog roka stize ti kazna na adresu cini mi se 40 ili 50 KM, a za probne table je u pravu, te sto su istekle table moraju bit vracene i auto odjavljeno. I da probne table mozes izvadit samo jednom godisnje...
 
Nisam vratio u roku al nista nije ni stiglo , kaze ovaj u opstini nekom stigne nekom ne ako se sjete poslati sad jel stiglo ne znam meni nije a prosli vlasnik mi nista nije javio.
Auto je odjavljeno i na saobracajnoj pise "auto odjavljeno table nisu vracene" . Jel sad znaci ako vratim tablice mogu izvaditi probne?
 
I da , da li moram sta slati uz tablice gore da se vrate ili samo tablice? Ovde sam isao da vratim rekli su mi da ne mogu ako ga necu registrovati odma , da moram poslati odakle je auto
 
Član
Te table vise ne vrijede, znaci ne mozes ih vise uporabit pri registraciji, najvjerovatnije da se moraju u maticni mup vratit, a sad koja procedura, jel moras kopirat prometnu ili sta to stvarno ne znam, najbolje da nazoves i pitas ili zamolis tog covjeka od koga si kupio auto da ti se raspita.
 
Top