Vraća se Ford Puma?

Vraća se Ford Puma?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ford%20Puma%201.jpg

Sem što se navodno bave oživljavanjam legendarnog Caprija, u Fordu, po pisanju britanskog AutoExpressa, planiraju da na tržište ponovo lansiraju mali sportski kupe Puma (originalna verzija je predstavljena 1997. godine), u stvari kupe varijantu nove Fieste.

Nova Puma bi za relativno prihvatljivu sumu trebalo da obezbedi odlične vozne karakateristike i uživanje u vožnji, a trebalo bi da konkuriše novim modelima iz Honde (CR-Z), Hyundai (Veloster) i Volkswagen (Polo Coupe).

Kako u AutoExpressu zamišljaju spoljašnjost nove Pume (na čijim zadnjim sedištima bi realno bilo mesta tek za decu), vidite na ovim renderinzima, dok bi unutrašnjsot većim delom bila preslikana iz Fieste (uz dodatak novih sportskih sedišta i volana).
Ford%20Puma%2011.jpg

Nova Puma će u odnosu na Fiestu dobiti i tvrđe podešeno ogibljenje, a u njenoj paleti pogonskih agregata bi trebalo da se nađu 1,4 i 1,6 litarski benzinci (saa 95KS i 118KS) i 1.4 i 1.6 TDCi dizelaši. Na vrhu bi bio novi EcoBoost 1,6 litarski turbo benzinac sa 178 konja, sa kojim bi Puma od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) ubrzavala za oko 6 sekundi i postizala maksimalnih 225 km/h.

Ostaje pitanje cene. Po procenama AutoExpressa, ona bi u Velikoj Britaniji trebalo da počinje od 14.000 funti.
 
Član
Izgleda kao da je neko Fiestu opalio cekicem :icon_biggrin:

Al ovaj 1.6 Turbo zvuci bas zanimljivo :cool:
 
Član
Na svasta mi lici ova puma, ali nije nista vec vidjeno, a ovo 1.6 turbo 178 ks bla bla bla, pa nebi se zvala Puma da nije neka zverina unutra...a iskreno nikad nisam cuo za Ford Puma, odo da izguglam :icon_smile:
 

BiT

Član
Fino, fino. Ovo je vec auto.
Ona stara je bila pravo zensko auto.:icon_confused:
 
BHT Ovisnik
bit ce to dobro:cool: nego gdje je nas fordas djulba,nema ga vvise od mjesec dana:D
 
Član
:icon_evil::icon_evil::icon_evil:
ford krenuo za vw-om,sva ima auta naprijed ista
extra je,al mi se ne svidja sto je ista kao i fiesta i fikus i ka:icon_evil:
 
Član
edoze je napisao(la):
:icon_evil::icon_evil::icon_evil:
ford krenuo za vw-om,sva ima auta naprijed ista
extra je,al mi se ne svidja sto je ista kao i fiesta i fikus i ka:icon_evil:

Eh, ima tu razlika, a i to ti je njihov tzv. kineticki dizajn ;), i mene nerviraju time ali sta ces, opet ljudi kupuju :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top