Vozilom sletio u rijeku kod Ilijaša

Vozilom sletio u rijeku kod Ilijaša

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edin-miljkovic.jpg


Edin Miljković skočio u Bosnu i spasio vozača "golfa". Nakon što je na obalu izvukao Edina Delića, Miljković nastavio put za Sarajevo...

U mjestu Svrake kod Ilijaša dogodila se saobraćajna nezgoda kada je vozač Edin Delić izgubio kontrolu nad vozilom "golf" (824 -J-619) te je skrenuo sa kolovoza, a nakon toga prešao preko zaštitne ograde i sletio u rijeku Bosnu. Za nekoliko trenutaka vozilo se napunilo vodom, a zbog nepristupačnosti terena bilo je veoma teško pružiti pomoć.

Ipak je to odlučio učiniti samo vozač Edin Miljković, direktor velikokladuške firme "Regeneracija", koji je sišao niz veliku strminu prema rijeci Bosni, rizikujući vlastiti život, ušao u rijeku, te je unesrećenog izvadio iz vozila i iznio na obalu. Više osoba bilo je na mjestu događaja, ali je samo Miljković odlučio zaplivati, iako je temperatura zraka bila ispod nule. Nakon pružene pomoći, Miljković je nastavio vožnju u pravcu Sarajeva.

- Vidio sam da nekome treba pomoć, bio sam u žurbi, ali znao sam da se tu radi o sekundama i djelovao sam brzo. Bosna je na tom mjestu brza i bilo je hladno, ali čuo sam da neko zove u pomoć i nisam puno razmišljao - kazao je Miljković.

Povrijeđeni je, kaže Miljković, bio u šoku, ali nije imao nekih povreda, bio je krupan, ukazao mu je pomoć i zajedno su stigli do obale. Miljković je imao važan sastanak u Sarajevu, pa je nakon toga nastavio put ne zadržavajući se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top