Vozač Nedžad Hrvo izgorio u BMW-u, Nazif Sljepčević proletio kroz staklo

Vozač Nedžad Hrvo izgorio u BMW-u, Nazif Sljepčević proletio kroz staklo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljekari mostarske bolnice bore se za život saputnika u vozilu Admira Gerina (22) iz Blagaja

Dvije osobe su poginule, dok je jedna zadobila povrede opasne po život u stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se jučer, pola sata nakon ponoći, dogodila u mjestu Vrapčići kod Mostara. U nesreći su poginuli Nedžad Hrvo iz Bune i Nazif Sljepčević (37), nastanjen u mjestu Kuti-Livač kod Mostara. Teške ozljede zadobio je Admir Gerin (22) iz Blagaja, za čiji se život još uvijek bore ljekari bolnice "Dr. Safet Mujić" u Mostaru.

Izgubio kontrolu

Nesreća se dogodila kada je automobil BMW 525 (831-J-274), kojim je upravljao nastradali Nedžad Hrvo, pri brzini koja je, prema prvim procjenama, bila veća od 160 kilometara na sat, na skretanju za tvornicu "Đuro Salaj" izgubio kontrolu nad vozilom, bočno sletio s ceste, oborio saobraćajni znak i betonski stub, te udario u dva stabla pored puta.
Udar je bio toliko jak da se jedno stablo odmah prepolovilo. Svjedoci događaja, koje smo jučer zatekli na mjestu nesreće, rekli su nam da se automobil nakon nekoliko trenutaka zapalio. Prema istim izvorima, vozač Hrvo je izgorio u vozilu, što su potvrdili i u policiji. Njegov suvozač Sljepčević, usljed udara, izletio je kroz vjetrobransko staklo i pronađen je20-ak metara od mjesta gdje se desila nesreća i ubrzo je podlegao povredama.
Grupa mladića koja se zatekla blizu mjesta nezgode, uspjela je izvući teško povrijeđenog mladića Gerina prije nego što je izbio požar. Njemu je, usljed udara, doslovno odsječena desna potkoljenica, koja je, štaviše, ostala u olupini vozila i tek je kasnije pronađena. Oni su nam kazali da su također pokušali izvući i nastradalog Hrvu, ali da nisu mogli, jer je bio priklješten olupinom automobila. Vozilo je ubrzo potpuno zahvatio plamen.

Pomoć građana

- Bio sam u stanu kada sam čuo zastrašujući udar. Najprije sam mislio da mi je neko automobilom uletio u stan, a onda da se desila neka eksplozija. Kada sam izašao na balkon, vidio sam da se desila nesreća. Automobil se gotovo trenutačno zapalio. Budući da se nedaleko od mjesta nesreće održavala svadba, ubrzo se okupio veliki broj građana. No, malo ko je mogao pomoći, jer se automobil zapalio - rekao nam je jedan od stanara obližnje zgrade, koji se među prvima našao na licu mjesta.
Na mjesto nesreće došli su službenici Vatrogasne jedinice Mostar koji su uspjeli ugasiti požar. Svjedoci su nam kazali da su prizori na mjestu nesreće bili veoma zastrašujući. Vozilo su pokušale zaustaviti policijske patrole u mjestima Buna i Sutina, ali neuspješno.Pored njih, kako su zabilježili na radaru, prošao je brzinom od 200 kilometara na sat. Nakon ovoga, upozorene su ostale policijske patrole u gradu. Nedugo potom desila se strašna tragedija.
Nastradali Hrvo bio je ratni vojni invalid. Navodno je kao pripadnik Armije RBiH bio teško ranjen. Iza njega je ostalo jedno dijete.





Amputacija desne potkoljenice

Teško povrijeđeni Admir Gerin iz Blagaja nalazi se u životnoj opasnosti, potvrdili su nam u mostarskoj bolnici "Dr. Safet Mujić".
- Mladiću je amputirana desna potkoljenica, dok je slomljena desna natkoljenica. Također, slomljena su mu i desna nadlaktica i podlaktica. Radi se o vrlo ozbiljnom stanju - kazao nam je specijalista ortoped Azer Huseinbegović.
 

IGY

Član
zao mi ljudi, u zadnje vrjeme bar jedan covjek pogine u saobracajnim nesrecama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top