Volvo V40 2.0 by Zera

Volvo V40 2.0 by Zera

Član
Pozz raja,

da predstavim novu vozilicu:

Volvo V40 2.0
2004.godiste. Presao 152.000km
Benzin/plin
100kw / 136PS

Od opreme ima:

Kozu
Tempomat
Full Automatsku Klimu
Grijanje guzova
Xenon fabricki sa dnevnim svjetlima
Alu felge 16"
Alarm fabricki
Navigacija fabricka
Zvucni aistem sa 6 zvucnika + aktivni woofer
DSA (sistem protiv prosklizavanja, kao ESP)
Tonirana stakla
Parking senzori nazad


Airbazi svuda okolo
WIPS sigurnosni sistem
SIPS sigurnosni sistem

I jos nekih finih stvarcica..


Prvo sto sam uradio je temeljno ciscenje DAXom, Vanish-om itd...

Danas onda servis klime, jer nije radila 2 godine

Kupljen set za veliki servis, i to ce narednih dana biti promjenuto...

Unutrasnje osvjetljenje ubaceno LED

Par slika:

[uploadfromtaptalk1440782135681.jpgATTACH=full]56479[/ATTACH]
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1440782035184.jpg
    uploadfromtaptalk1440782035184.jpg
    1,6 MB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
BHT Ovisnik
Čestitke na autu,napokon netko ima normalan izbor auta, da za malo novca mozes kupiti strasno dobar auto :) Vjerujem da ce te sluziti bez problema.
Na oci felge izgledaju ured, ako nije strasno radije nemoj dirati. Samo blago zatamni, zbog djece i vrucine,nista vele, ostalo mislim da nista ne treba, ima i lijepe felge :)
Samo se nadam da nisi daxom i vanishom dirao kozu ? Inace vanish nemojte koristiti ni zasto jer je to strasna kiselina, imam 15 god praonu pa hocu ubit ljude kad vidim da su njim cistili, ista je situacija i u autu. Za kozu koristi sonax, on je pristupačan, svako koji mjesec premažes i ostavis preko noci i koza ce ti biti fina :)

Usput daj vise slika !!! :D
 
Član
Hvala drug

Vanishom sam samo tepihe pod noge sto idu (ne tapacirunge) i gepek.
Daxom sam samo plastiku ocistio/odmastio.

A kozu ocistio sa vodom sa malo naribanog njeznog sapuna, i odmah susio cistom krpom. I onda sprejom kozu i plastiku (belif-cockpit).

A kupicu i neko sredstvo za kozu. Kontao sam MaFra oko 12km dodje 500ml

Sjedista su super, samo je vozacevo malcice vise istroseno...
 
BHT Ovisnik
Ja sam svasta koristio i sonax mi se najsolidnije pokazao. A ni slucajno sprejom spricati kozu, u biti ga ne koristim ni zasto,jer samo na plastikama navlači prasinu i uljepi se ako prije i poslije spreja ne obrises dobro,a koza se samo kliza, dok je ova krema fino opusti,koža diše i obnavlja se. A sve sto sa venišom ocistis ti je smao površinski,a ispod ti sve ostane, i onda kada se to navlazi kasnije samo pođe pjeniti, tako da radije ako imas usisivac na vodu uzmi u kanticu malo vode, pomjesaj s praskom za veš i nekim deterđentom,zatom uzmi glatku ribacu malu cetku, natapaj i ribaj,onda sa usisivačem to izvuci sve. A sto se plastika tice samo vlažna maramica, sve zivo skidaju,fino malo upres, ocistis i onda obicnom mikrofiber kropm ocistis. Tako i kozu ako je bas masna, odnosno na crnoj i neznas dok ne probas. Ja uzmem vlažne maramice, dobrom obrisem siceve, krpom posusim i onda s ovom kremom za kozu ocistim. Tako da nece ostati vlaga da ispuca,a na kraju joj krema godi :)
 
Član
I od mene cestitke takodjer za kupovinu a i izbor
postavi nam vise slika ako imas i ovu kuku skini ako ti ne treba
 
Član
Hehe za kuku sam razmisljao, al neka je... Valja kad se neko pocne uvlaciti u guzicu na semaforu ili na parkingu

A gdje ima kupiti tog sonaxa? I koja mu je cijena?
 
BHT Ovisnik
417-419-large.jpg

Dode 10-15KM bocica od 400-500ml. Meni moze biti cijelu godinu, jer je ne mazem svakim pranjem,svako koji mjesec. Ima je kupiti u dosta radnja sa kozmetikom za auta,autodijelovima, BauWelt ima njihove proizvode, zatim Bingo i sl.
 
Član
Evo slika nakon pranja jutros:

uploadfromtaptalk1440835623548.jpguploadfromtaptalk1440835736389.jpguploadfromtaptalk1440835962330.jpguploadfromtaptalk1440836292580.jpguploadfromtaptalk1440836453513.jpguploadfromtaptalk1440837301233.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1440836202354.jpg
    uploadfromtaptalk1440836202354.jpg
    1,5 MB · Pregleda: 46
  • Like
Reactions: Kec
Top