Volkswagen Golf VII stiže 2012. godine

Volkswagen Golf VII stiže 2012. godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vw%20golf%20vii%201.jpg

Da prošle godine predstavljeni Volkswagen Golf VI neće biti dugog veka, bilo je jasno od samog početka, a poslednje vesti to samo potvrđuju.

Nakon što je nedavno na internet dospeo veoma zanimljiv video snimak iz Volkswagenovog dizajn studija, u kome se inače govori o L1 Conceptu, ali se u pozadini (slučajno ili ne, to je za raspravu) vidi jedan od predloga dizajna novog Golfa VII, zaređale su mnogobrojne špijunske slike test vozila buduće "sedmice" (ali još uvek sa karoserijom "šestice"), kao i još brojniji crteži raznih magazina i sajtova.

Uvek dobro obavešteni AutoBild je tako sada objavio jedan rendering mogućeg izgleda ovog najvažnijeg VW modela, sa napomenom da sedma generacija Golfa stiže tokom 2012. godine, što je oko dve godine ranije nego što se očekivalo.

AutoBild takođe najavljuje da će Golf VII (za čiji dizajn je očigledno kao inspiracija poslužio novi Scirocco) biti prostraniji, komforniji, bezbedniji i zabavniji za vožnju.

Što se pogonskih agregata tiče, pored široke palete benzinskih i dizel motora (sa rasponom snage do 300KS), kupci će biti u mogućnosti da izaberu i plug-in hibridnu verziju (po ranijim informacija, radi se o kombinaciji 1,5 litarskog dizelaša i elektromotora i sa mogućnošću da se pređe 48 km samo na elektropogon), kao i novu sedmostepenu Volkswagenovu DSG transmisiju sa duplim kvačilom.

Prvi Golf je inače predstavljen 1974. godine, drugi 1983., treće izdanje je usledilo 1991., "četvorka" je stigla 1997., Golf "petica" pre šest godina, a najnoviji Golf VI krajem 2008.

Na pomenutom videu Golf VII se inače pojavljuje posle 4 minuta i 36 sekund

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aMh883wahq4&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aMh883wahq4&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
gledaj razlike proizvodnje izmedju prvog i drugog 9 godina a sad izmedju sestog i sedmog 3 godine 3x manje.....ma nek izadje sto prije bice onda sestica jeftinija....
 
GOLF TZ je napisao(la):
gledaj razlike proizvodnje izmedju prvog i drugog 9 godina a sad izmedju sestog i sedmog 3 godine 3x manje.....ma nek izadje sto prije bice onda sestica jeftinija....

jest, a kakva je tada konkurencija bila, a kakva sad? slazem se da je previse, ali jedan model ne moze trajati kao sto je mogao 80tih ;)
 
Član
Death_beat je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
gledaj razlike proizvodnje izmedju prvog i drugog 9 godina a sad izmedju sestog i sedmog 3 godine 3x manje.....ma nek izadje sto prije bice onda sestica jeftinija....

jest, a kakva je tada konkurencija bila, a kakva sad? slazem se da je previse, ali jedan model ne moze trajati kao sto je mogao 80tih ;)

ma meni nebi smetalo kad bi izlazili svakog mjeseca...jes da bi ja onda bio u zaostatku...ako je sedmica ova sa slike..a lici na onu sa klipa lijep je golfic pravo.....pa dobro konkurencija jeste sad puno veca pa moraju malo brze.....meni ne smeta nek ljudi zaradjuju al ja ipak mislim da on nece izaci ni za 5 godina...
 
Član
perfektno, taman da zamjenim za 7cu.. Kazu da je glavni razlog izlaska 7, nova opel astra ford focus jer kako kazu novinari sestica ima dosta dosadan i staracki dizajn u odnosu na novu astru i focusa pa su morali da naprave konkurentno auto
 
Član
ja ne znam zasto ljudi dizu frku oko golfa 7.
6 je samo redizajnirana petica a ne potuno novi model i samim tim sluzi kao prolazno resenje da odrzi korak sa konkurencijom dok ne stigne novi model. 308 civic mazda 3 astra itd itd su dosta ispred po dizajnu u odnosu na golfa 5, i 6 je tu samo da ublazi poraz dok ne stigne pravi konkurent tim kolima a to je golf 7
 
Član
galebu2 je napisao(la):
ja ne znam zasto ljudi dizu frku oko golfa 7.
6 je samo redizajnirana petica a ne potuno novi model i samim tim sluzi kao prolazno resenje da odrzi korak sa konkurencijom dok ne stigne novi model. 308 civic mazda 3 astra itd itd su dosta ispred po dizajnu u odnosu na golfa 5, i 6 je tu samo da ublazi poraz dok ne stigne pravi konkurent tim kolima a to je golf 7

golf 6 je potpuno novo auto... mozda za neinformisane kao ti... izgledom podsjeca na redizajn ali motor podvozje i sve ostalo je izdizajnirano od 0, nema veze ni sa jednim modelom od prije... a i kad je vozis nemas pojma da je to zapravo golf...:cool:
 
Član
bulex je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
ja ne znam zasto ljudi dizu frku oko golfa 7.
6 je samo redizajnirana petica a ne potuno novi model i samim tim sluzi kao prolazno resenje da odrzi korak sa konkurencijom dok ne stigne novi model. 308 civic mazda 3 astra itd itd su dosta ispred po dizajnu u odnosu na golfa 5, i 6 je tu samo da ublazi poraz dok ne stigne pravi konkurent tim kolima a to je golf 7

golf 6 je potpuno novo auto... mozda za neinformisane kao ti... izgledom podsjeca na redizajn ali motor podvozje i sve ostalo je izdizajnirano od 0, nema veze ni sa jednim modelom od prije... a i kad je vozis nemas pojma da je to zapravo golf...:cool:

redizajniran jeste ali potpuno novi model nije. radjen je na identicnoj platformi kao golf V a zove se PQ35 a i motori su skoro isti. ima 2 nova motora, a ovi ostali su poboljsani, nekima je zamjenjen sistem ubrizgavanja. a samim tim sto se ovako kratko zadrzava na trzistu govori o tome da je prelazno resenje da se odrzi korak dok ne dodje VII. npr nova astra je potuno novi model u odnosu na staru, a ovo je temeljni redizaj svih postojecih komponenti golfa v i jos po neka novina.
 
Član
galebu2 je napisao(la):
bulex je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
ja ne znam zasto ljudi dizu frku oko golfa 7.
6 je samo redizajnirana petica a ne potuno novi model i samim tim sluzi kao prolazno resenje da odrzi korak sa konkurencijom dok ne stigne novi model. 308 civic mazda 3 astra itd itd su dosta ispred po dizajnu u odnosu na golfa 5, i 6 je tu samo da ublazi poraz dok ne stigne pravi konkurent tim kolima a to je golf 7

golf 6 je potpuno novo auto... mozda za neinformisane kao ti... izgledom podsjeca na redizajn ali motor podvozje i sve ostalo je izdizajnirano od 0, nema veze ni sa jednim modelom od prije... a i kad je vozis nemas pojma da je to zapravo golf...:cool:

redizajniran jeste ali potpuno novi model nije. radjen je na identicnoj platformi kao golf V a zove se PQ35 a i motori su skoro isti. ima 2 nova motora, a ovi ostali su poboljsani, nekima je zamjenjen sistem ubrizgavanja. a samim tim sto se ovako kratko zadrzava na trzistu govori o tome da je prelazno resenje da se odrzi korak dok ne dodje VII. npr nova astra je potuno novi model u odnosu na staru, a ovo je temeljni redizaj svih postojecih komponenti golfa v i jos po neka novina.

ne bih se bas slozio... moje iskustvo sa VI da je razlika sa V nebo i razlika.. pocevsi od novih TDI motora do komfora kojeg nije prije bilo u golfovima... tj udoban je za divno cudo nije tvrd... :D
 
Član
bulex je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
bulex je napisao(la):
galebu2 je napisao(la):
ja ne znam zasto ljudi dizu frku oko golfa 7.
6 je samo redizajnirana petica a ne potuno novi model i samim tim sluzi kao prolazno resenje da odrzi korak sa konkurencijom dok ne stigne novi model. 308 civic mazda 3 astra itd itd su dosta ispred po dizajnu u odnosu na golfa 5, i 6 je tu samo da ublazi poraz dok ne stigne pravi konkurent tim kolima a to je golf 7

golf 6 je potpuno novo auto... mozda za neinformisane kao ti... izgledom podsjeca na redizajn ali motor podvozje i sve ostalo je izdizajnirano od 0, nema veze ni sa jednim modelom od prije... a i kad je vozis nemas pojma da je to zapravo golf...:cool:

redizajniran jeste ali potpuno novi model nije. radjen je na identicnoj platformi kao golf V a zove se PQ35 a i motori su skoro isti. ima 2 nova motora, a ovi ostali su poboljsani, nekima je zamjenjen sistem ubrizgavanja. a samim tim sto se ovako kratko zadrzava na trzistu govori o tome da je prelazno resenje da se odrzi korak dok ne dodje VII. npr nova astra je potuno novi model u odnosu na staru, a ovo je temeljni redizaj svih postojecih komponenti golfa v i jos po neka novina.

ne bih se bas slozio... moje iskustvo sa VI da je razlika sa V nebo i razlika.. pocevsi od novih TDI motora do komfora kojeg nije prije bilo u golfovima... tj udoban je za divno cudo nije tvrd... :D

ja sam tebi iznio cinjenice, nemas sta sa mnom da se slazes vec sa onima koji su ga pravili to su njihovi potezi a ne moji :lol: naravno da je razlika ogromna ali samo kazem da 6 nije model koji je radjen od nule kao npr nova opel astra vec je detaljno od vrha do dna redizajnirana 5. i jos samo nesto da kazem, 99% ce 7 biti model koji je radjen od nule, tj nova platforma motori itd itd
 
Član
galebu2 je napisao(la):
ja ne znam zasto ljudi dizu frku oko golfa 7.
6 je samo redizajnirana petica a ne potuno novi model i samim tim sluzi kao prolazno resenje da odrzi korak sa konkurencijom dok ne stigne novi model. 308 civic mazda 3 astra itd itd su dosta ispred po dizajnu u odnosu na golfa 5, i 6 je tu samo da ublazi poraz dok ne stigne pravi konkurent tim kolima a to je golf 7

Pa i 308 dosta sliči 307 a i 307 je imala redizajn,iskreno rečeno 307 mi je ljepši od ovog novog 308 i nije mi baš jasno po čemu je on ispred g6 u dizajnu...Što se tiče mazde 3,fokusa,astre sve su lijepa auta po meni ali po čemu su oni drastično po dizajnu napredniji u odnosu na golf 6???Mislim da ova teza uopšte smisla nema. Izgled auta je subjektivna stvar od osobe do osobe, a za sve ostalo tu su statistike prodaje.
 
Član
bice golfova ko pljeve...samo ih stanmcaju ko ustipke...bas me zanima do kojeg ce vise broja ici...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top