Volkswagen Golf VI najprodavaniji u Evropi

Volkswagen Golf VI najprodavaniji u Evropi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vw%20golf-vi-4.jpg

Pošto je u martu ove godine nova Ford Fiesta privremeno preuzela titulu najprodavanijeg automobila na Starom kontinentu, u aprilu se na prvom mestu našao Volkswagenov Golf VI.

Tačnije, Golf VI je prošlog meseca našao 49.488 kupaca, dok je Fiesta prodata u 43.253 jedinice.

Treće mesto je zauzela Opel/Vauxhall Corsa (35.754), četvrti je Fiat Punto (34.340) a peti Peugeot 207 sa 32.310 komada. Među prvih deset su se plasirali i Volkswagen Polo, Fiat Panda, Ford Focus, Opel/Vauxhall Astra i Renault Clio.

Što se marki tiče, prvi po prodaji sa 150.558 automobila je naravno Volkswagen (mada sa padom od 1,2% u odnosu na april 2008.), drugi je Ford (110.130 jedinica), a treći Fiat, koji je prodao 98.666 svojih automobila (6% više nego u aprilu 2008., čime je za dlaku pretekao Opel koji je plasirao 98.342 vozila).
 
Legend
Naravno da ima. Najveca konkurencija All-Mighty VW je jebeni Ford :cool:

Rekao sam vec jednom prilikom da sam vozio na testu Golfa VI 2.0 TDI u naj jacem mogucem pkaeu opreme koji se moze dobiti. I auto me iznenadio, unutrasnjost, nacin na koji se vozis u autu, pa i lezanje. Medjutim svaki put kada sam izasao iz njega nastalo je ogromno razocarenje, kada vidim kako spolja izgleda.

Napominjem i da se za tu unutrasnjojst mora izdvojiti preko preko 50.000 KM, sto je pravo glupo ako uzmes u obzir da se ipak samo vozis u Golfu.

No na stranu sve gore spomenuto, da se vratim temi, Od pocetka 2009 godine prvo mjesto po prodaji smjenjuju se samo dva proizvodjaca VW i Ford. Takodje od 2007 godine i izlaska Novog Mondea, te primjene kinetick dizajna Ford se sve vise i vise spominje, dali nam to nesto govori, ili je puka slucajnost. :icon_confused:
 
Član
a sve kao kriza a gledaj sta je auta prodato al ovi iz B segmenta su otisli ko alva zbog silnih subvencija od drzava pa su bili bagatela u Njemackoj,Francuskoj...
 
Član
pa fakat da je ruzan sivi,crni,ali bijeli,crveni,sa finom opremom ,felgicama super izgledaju
 
Član
hahahah samo sam cekao tvoj komentar :D i usput cestitke sto se nisi mjesao u temu od Samira VW mentalitet ,ja gledam gdje si na toj temi :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top