Volkswagen Golf GTD i zvanično

Volkswagen Golf GTD i zvanično

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vw-golf-vi-gtd-2.jpg

Posle novog Golfa GTI (ima 2.0 TFSI motor sa 210KS i 280 Nm), stigao je i njegov dizelski brat - Golf GTD. Tačnije, Volkswagen će svetsku premijeru novog Golfa GTD održati na predstojećem AMI Salonu automobila u Lajpcigu (od 28. marta do 5. aprila).

U Golf GTD je ugrađen 2.0 TDI agregat sa 125kW/170KS pri 4200 o/min. i 350 Nm obrtnog momenta pri 1750 o/min., koji mu omogućava ubrzanje od 0 do 100 km/h za 8,1 sekundu i maksimalnu brzinu od 222 km/h (pomenuti Golf GTI do stotke inače stiže za 6,9 sekunde a može do 238 km/h). Što se potrošnje tiče, ona prema fabričkim podacima za Golf GTD iznosi 5,3 litara na 100 km, dok je emisija CO2 139 grama po kilometru.
vw-golf-vi-gtd-4.jpg

Kupcima će inače u Golfu GTD na raspolaganju biti standardni šestostepeni manuelni ili opcioni DSG menjač sa duplim kvačilom.

Golf GTD je i vizuelno agresivniji od ostale dizelske braće, a to podrazumeva, između ostalog, novi prednji spojler, novi prednji gril sa GTD oznakom, zadnji krovni spojler, zadnji difuzor i aluminijumske točkove od 17 inča.
vw-golf-vi-gtd-6.jpg

Golf GTD će se u nemačkim prodajnim salonima pojaviti krajem juna, a tamo će koštati 27.475 evra.
 
Član
Svidja mi se sve...samo ove price sa 5.3l na 100km...ma de ba..jedino ako ga u leru budes vozo non stop:icon_biggrin:
 
Član
bulex je napisao(la):
uh jebo majku..... TDI 170ks :D

ja ga ne bi pored audijevog 2,5 sa 180KS:D
[/quote]

pametnom je i jednom dosta.... btw... svi smo se slozili da je to krsh od motora.. i da se nadovezem na nodiasha potrosnja od 5,3l je prica za malu djecu..
[/quote]

greska pri konekciji,zato je dupli post:cool:
btw,ne bi ja rekao da je los ovaj sa 180,za onaj 150 svi tvrde,ovog hvale poprilicno:cool:
 
Član
edoze je napisao(la):
bulex je napisao(la):
uh jebo majku..... TDI 170ks :D

ja ga ne bi pored audijevog 2,5 sa 180KS:D

pametnom je i jednom dosta.... btw... svi smo se slozili da je to krsh od motora.. i da se nadovezem na nodiasha potrosnja od 5,3l je prica za malu djecu..
[/quote]

greska pri konekciji,zato je dupli post:cool:
btw,ne bi ja rekao da je los ovaj sa 180,za onaj 150 svi tvrde,ovog hvale poprilicno:cool:
[/quote]

imas temu... da ne spamamom... tamo negdje... potrudi se... stay informed
 
Član
raketaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,pricajte vi sta hocete,ovaj golf sa chipom kida svakog novog audia 3.0 tdi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top