Video:kako smanjiti potrosnju goriva

Video:kako smanjiti potrosnju goriva

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Aj da vidim je li ovo i blizu istine, ako neko zna neka napise...bilo bi savrseno ako je istina...na ovo zadnje sa acetonom mislim samo...

http://www.metacafe.com/watch/1863763/how_to_get_double_the_distance_on_your_car_with_the_same_amount/
 
Član
nisam neki stručnjak ali je ovo jako interesantno i mislim da tu ima nešto ali trebalo bi pitat ove što su pisali o motorima :icon_smile:
 
Član
Ono sve prije acetona vrijedi, ali to sa acetonom cisto sumnjam....
Uostalom na emisiji sa discovery channela "MYTHBUSTERS" bas su probali to sa acetonom i nije dalo nikakvog rezultata...
 
Član
ma kakav ba aceton, on da se moze koristit, bio bi preporucen od proizvodjaca...pa svima je u cilju da je manja potrosnja...
 
Član
Gledao sam nekad davno ovo... Ok je sve, osim acetona u koji nikako ne vjerujem, jer on poveca prelaz km za skoro 50%, sto je puno... Znaci da bi sa rezervoarom mogao preci oko 900km, ako sad prelazim oko 600km, sto cisto sumljam, da vozim na sam aceton... :) Ali opet mislim da se ne moze ustedjeti ako se ne pazi maksimalno na potrosnju sto se tice gasanja i saltanja brzina...

Ja kad vozim po gradu potrosnja raste, kad vozim na otvorenom ona opada...Ali ako se na otvorenom vozi nervozno, ili na vecim obrtajima, bez obzira na to sto se ne puca po gasu previse, potrosnja nece puno pasti... Bas treba voditi racuna da bi se ustedjela koja litra, sto poprilicno ubija dozivljaj voznje.... Nista ljepse nego ga ne spustati ispod 3k obrtaja, pa kad god stistes gas, a on poleti... :) Jebes potrosnju, mora se dozivljaj nekako i platiti.... :)
 
Član
Nista aceton, az smanjit potrosnje ukinut svu nepotrebnu tezinu, napumpat gume kako treba, pogasit klimu i sve nepotrebne potrosace i vozit sto vise na manjim obrtajima bez naglih kocenja i pretjeranog gasanja...

Samo, jel tu auto da se guza s njim ili da se vozi bemu sunce ? :D
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Nista aceton, az smanjit potrosnje ukinut svu nepotrebnu tezinu, napumpat gume kako treba, pogasit klimu i sve nepotrebne potrosace i vozit sto vise na manjim obrtajima bez naglih kocenja i pretjeranog gasanja...

Samo, jel tu auto da se guza s njim ili da se vozi bemu sunce ? :D

POTPIS

ako moram ići polako i štedjeti rađe uzmem biciklo
hammer_2.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top