Video: Audi RS 3 Sportback

Video: Audi RS 3 Sportback

Član
20110105005940_photo_0.jpg


Segment kompaktnih hot-hatch modela sada ima novog kralja, bar što se snage tiče. Audi je zvanično predstavio model RS3 Sportback, kojeg pokreće petocilindrični turbo agregat iz modela TT RS, koji razvija 350 konjskih snaga...


S obzirom da je Audi uložio toliko rada i energije z razvoj turbo petocilindričnog motora 2.5, bila bi šteta da pogoni samo jedan model (TT RS). Ovaj motor od sada je dostupan i u najjačem hot-hatch modelu na tržištu, Audi RS3. Cilj nije bio samo pokoriti Focus RS, već i Subaru WRX STi.

Petocilindrični agregat razvija 340 KS (250 kW) i obrtni moment od 450 Nm u rasponu obrtaja od 1.600 do 5.300 o/min. Snaga se na podlogu prenosi preko sofisticiranog Quattro sistema (tip Haldex) preko sedmostepenog dvolamelastog menjača S-Tronic. U ovoj konfiguraciji, 1.575 kg težak Audi do "stotke" stiže za samo 4,6 sekundi i razvija maksimalnih 250 km/h (elektronsko ograničenje). Za dobro ponašanje na putu, brine se aluminijumsko McPherson oslanjanje napred i multilink osovina pozadi, izrađena od istog materijala. Kočioni diskovi su prečnika 370 mm napred i 310 mm pozadi, a pneumatici su dimenzija 235/35 ZR19 a pozadi 225/35 ZR19. Audi RS3 biće jedinstven već na prvi pogled, jer je opremljen agresivnim bodykit paketom, koji podrazumeva unapređene branike, pragove, raširene blatobrane i spojlere. Enterijerom će dominirati koža visokog kvaliteta, sa crvenim šavovima, sportska sedišta i komande.

VIDEO:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TyhHHI9YVHk&feature=player_embedded[/video]
 
Ma sve je ovo super, žestoka je mašina, ali sve da imam para na bacanje ne bi mi nikada bio kao neka opcija da ga kupim. Ne sviđa mi se ova Audijeva filozofija naguravanja 100000ks u karavane.
Pošto imaju stvarno ogromnu gamu modela i toliki broj S i RS-ova koji popunjavaju sve klase i segmente tržišta zašto ne bi pored njih napravili jedan "superleggera" model.
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ma sve je ovo super, žestoka je mašina, ali sve da imam para na bacanje ne bi mi nikada bio kao neka opcija da ga kupim. Ne sviđa mi se ova Audijeva filozofija naguravanja 100000ks u karavane.
Pošto imaju stvarno ogromnu gamu modela i toliki broj S i RS-ova koji popunjavaju sve klase i segmente tržišta zašto ne bi pored njih napravili jedan "superleggera" model.

Pa ti si sam dao odgovor na svoje pitanje, Audi je napravio sportske modele za sve segmente i za sve klase, tako da svatko sebi izabere sebi ono što mu se sviđa. Tebi se ne sviđa sportback, nekome će se drugom drama svidjeti. Tebi se sviđa trovratna verzija, pa sad će izići novi Coupe Quattro pa kupi sebi jednoga ;)

Superleggera već postoji Audi R8 GT. Ako si mislio na neki jeftiniji model olakšan do kosti, to teško da će se dogoditi, Renault je napravio extremnu verziju Megana zvanu R26.R ali kome? Ko će to kupiti? Mislim auto je perverzija ali :icon_rolleyes:...
 
Ma dobro, znam da Audi ima svoj tip kupaca i naravno da neće skretati sa tog pravca, ali jedan polutrkaći RS model u ograničenoj seriji bi sigurno digao puno prašine među konkurencijom ali i općenito. Renaulta R26.R kupci su razgrabili u rekordnom roku (cijena je bila oko 35000€, a Renault kompaktne klase je u pitanju) a još bi ih se više prodalo da su ih proizveli.
R8 GT je odmah rasprodan, zašto ne bi i neki manji model koji odgovara toj "leichtbau" koncepciji.
A misliš li da će se ovaj RS3 ,u ovom izdanju kakav je predstavljen, prodavati na veliko, e pa ja mislim da neće ni blizu toga, živi bili pa vidjeli. :icon_biggrin:
 
Član
Ja se slažem s tobom i ja bih to volio al to će kupiti samo onaj ko ima još 3 auta kući i taj mu auto neće predstavljati nikakvo zadovoljstvo kao nama, a mi ga opet nećemo kupiti jer je preekstreman, kao recimo razlika između GT3 i GT3 RS, kad bi kupovao samo jednog Porsche-a zašto se odreći luksuza klime i audio uređaja i uzeti RS-a a ustvari si samo možda sekundu sporiji po krugu od "normalnog" GT3? Nema smisla zar ne?
 
Član
U ovoj konfiguraciji, 1.575 kg težak Audi.....

A8 D2 ima manju kilažu.

Bila bi dobra jedna legera verzija:icon_biggrin: Ako išta zbog toga da se nađe pokoji kupac Audija koji može bez klime, radija i plastičnih operacija:D
 
Top