Vibracije volana Golf IV

Vibracije volana Golf IV

Član
Pozdrav svima. Imam problem sa golfom IV. Golf je 1.9 tdi 66kw. Prije par mjeseci, tacnije u augustu, primjetio sam vibracije na volanu pri kocenju i na manjim i na vecim brzinama. Prema svema sto sam citao po forumu radilo se o dislovima koji su neravni. I prednji i zadnji diskovi su bili u losem stanju pa sam odlucio da sve komplet promijenim. Znaci u augustu sam stavio i nazad i napred nove diskove i plocice i napred sam promjenio i krajnice jer mi je majstor rekao da moze biti i do njih.
Neko vrijeme je sve bilo dobro. Medjutim prije par dana sam opet primjetio iste vibracije kao i prije. Uglavnom pri vecim brzinama ako naglo kocim. Ne radi se o nekim malim jedva primjetnim vibracijama nego se volan bukvalno trese, vidi se i okom. Da li je moguce da su diskovi toliko loseg kvaliteta da su se vec iskrivili ili moze biti nesto drugo. Primjetio sad da i volan ima malo lufta.
Ima li neko slicno iskustvo? Hvala na odgovorima unapred.
 
Član
los kvalitet, i kod druga isto bilo samo sto se kod njeg desilo za manje od mjesec da se iskrive. Odnesi da se poravnjaju i gas
 
Član
Provjeriti klizace kocionih celjusti. Ako stopaju mogu zajebat disk isto i natjerat da se iskrivi. Isto tako ne prati auto poslije zesce voznje bez da se diskovi ohlade. Ja sam zajebo jedan set tako
 
Top