Veyron Grand Sport

Veyron Grand Sport

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
080801069.1_mn.jpg

080801069.2_mn.jpg


Bugatti je iznenadio javnost neočekivanom premijerom nove targa verzije Veyrona, koja kao i kupe verzija predstavlja sam vrh automobilskog prestiža i performansi, ali sada u nešto drugačijem izdanju.

Za ovu verziju bez krova Bugatti je pripremio i poseban naziv, pa ime Grand Sport na najbolji način najavljuje poseban doživljaj vožnje u najjačem i najbržem serijskom automobilu koji sada može ponuditi i vjetar u kosi.

U osnovi Veyron Grand Sport nije zamišljen kao klasični kabriolet, nego su, logično, performanse i vrhunski vozački užitak bili prioritet. Tako se Grand Sport ustvari nakon skidanja tvrdog krova pretvara u vrhunski roadster, koji ni po čemu nedostaje za beskompromisnim kupeom. Također, u Bugattiju nisu tek tako "odrezali" krov, nego su se posvetili detaljnom razboju i ojačavanju karoserije kako bi došlo do minimalnih gubitaka na čvrstoći strukture, koja je u slučaju ovako snažnog i brzog automobila itekako važan faktor.

Uz ekskluzivnu bijelu boju, Grand Sport se od standardnog Veyrona ne razlikuje ni po čemu osim po novoj silueti koja sada bez gornje linije krova izgleda i više egzotično. Naravno, u Bugattiju drže do svog ugleda, te Grand Sport nisu željeli predstaviti na bilo kojem masovnom sajmu automobila. Tačnije, za zvaničnu premijeru novog modela odabrali su prestižnu izložbu Pebble Beach Concourse d’Elegance koja svake godine okuplja najprestižnije i najskuplje automobile na jednom mjestu.

Prvi Grand Sport koji je predviđen za prodaju biće proizveden tek na proljeće naredne godine, a upravo taj prvi model iz serije već će biti stavljen na aukciju tokom izložbe na Pebble Beachu. Naravno, trivijalni detalji poput cijene posjedovanja ovakvog prestiža nisu spomenuti, niti se u krugu interesanata smatra pristojnim pitati za takve stvari.
 
Član
vjetar u kosi na 400 na sat...ovo sida skalp ko cherokee indijanac....kad covjek pomisli da vise ne mogu ponuditi, oni ucine nesto ovako :)
 
cisto sumnjam da bi bez krova mogao da nagura 400KM/h. aerodinamika trpi mnogo bez krova. a za one manje upoznate, u standardom Veyronu treba se kljucem odabrati posebno mod za top speed prije voznje, sto u prevodu znaci prebaciti automobil u najaerodinamicnije stanje. ovo ako moze dostici 380km/h dobro je. ali sama pomisao da se vozim u ovom cudu bez krova mi izaziva pljuvacku na usta... :)
 
Član
Ne bi ni prosao nasim putevima...meni ovjes otpada vec, on bi se na sljunak an cest nasukao hehe :D a ne bi ni mogao voziti, pocepili bi mi njemu sve ventile, zapekli klipove sa nasim gorivom hihihhihi :D
 
stvarno, kad pomislis da je veyron vrh vrhova, oni naprave ovo:icon_eek::icon_eek:
stvarno premocan, nemam rijeci
 
sad ce me mnogi popljuvati,ali nikad nisam volio ovaj auto,on je dostignuce pravo to zaista jeste,ali ga nekako nikad nisam volio,da li je to zbog dizajna koji ima oblik ko buba kakva,da li zbog toga sto je vw iza njega,da li zbog cinjenice da kao supersportas ima 2tone,ne znam,nije mi drag jednostvano,jedino eto ti inicijali EB (ernest bugatti) iza odgopvaraju mojim inicijalima:D
 
Član
A dobro slusaj sad kolega, ako cemo tako i gledat ni ovih njegovih 1000 konja niej vise nesto extra, ima ljudi koji imaju u garazi obicno cestovno auto na 1200+ konja, i opet ih izadje 4 puta manja cijena nego da Veyrona kupe....gusti su gusti hehe :D
 
prvo: EB stoji za ETTORE BUGATTI

drugo: auto je pravljeno da bude top ne samo u performansama vec i u luksuzu.

trece: performanse koje ovo auto daje su namjenjene da budu dugovjecne a ne  kratkotrajne.

cetvrto: dizajn odredjuje aerodinamika u ovom slucaju

peto: za izradu ovo auto kosta 5,5 miliona funti a prodaje se za 850.000 funti.

zakljucak: ovo auto je perfekcija ali je u isto vrijeme jedan veliki marketing za VW koji ga je razvijao gotovo 10 godina. iako ima vec mala skupina automobila sa 1000+KS niti jedan Veyronu ne moze primirisati ma koliko god on bio brzi na pravcu i u krivinama. da mi je stan pun novca narucio bi sebi ovo auto i cekao ga naredne 2 godine da mi ga isporuce. toliko mi se svidja. a vi sebi ako hocete narucujte Koenigsegge i Ultimate Aero SCe te Saleene S7. Veyron je Veyroj, gospodin sa 1000KS.
 
Super Moderator
huuh jos bijel awww :D... Znam da veyron targa ima limitiranu brzinu na 340km/h da se ne ''raspadne'' al ovaj izgleda pici do kraja :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top