Veliki kvar

Veliki kvar

Znaci neki dan nam je Seat dozivio zescu havariju. Staroj se upalila lampica od ulja, ona nastavila vozit jos nekih 10ak metara i auto se samo ugasilo.

Kasnije smo pokusali palit, verglali nista, kasnije je i aku crko. Onda se moj pametni drug (necu ga imenovat :p ) sjetio da bismo ga mogli upalit na slepanju, ja sam bio protiv toga,al ovaj navalio ila da pali,haj dobro.

Odslepam ga Hodnom do kuce (btw, Honda nije za slepe al nikako) ,ovaj pokusao dva put da upali,nista. Doso kasnije majstor, na kablove na upali kad puce nesto iz motora, zapusi, odslepa ga majstor u radionu svoju. Zove sutradan, puko remen, pomoto ventile, 750 km dijelovi samo, stara kad je slag nije strefio, sumnja je da je bio spao ili preskocio onda kad se ugasio,a da je puko kad smo pokusali upalit.
Tri dana kasnije zove majstor opet da dodjemo do njega, jos vece sranje, benzin se mijesao sa uljem, razrijedio ulje, bregasta se habala na lezaju u deklu, preko nje se habala remenica ciji je lezaj takodje puko, uslijed cega je garant i preskocio remen.

Elem , sad trazim polovnu deklo sa bregastim i remenicama do 250 km maks, samo je problem sto ga niko nece dat odvojene od citave glave. Ima jedan u Srbiji,lik trazi za citavu glavu 350 eura i to jos da ja prevozim preko granice, sipak.

Uglavnom da se nadje novo to sve, cijena ce skocit na nekih 1600 km sto mi nemam ni pomocu trikova, imal ko kakav savjet, stvarno ne znamo sta cemo.

Pito majstora kolko Seat vrijedi sad, da ga se rijesimo cim se motor sredi, kaze on oko 4-5 000 km :icon_eek: pa nemoguce jbt, nema sanse da Ibiza iz 2001. sa 160 000 na satu, dosta el. pizdarija kosta tako malo.


Uglavnom , Seat me stvarno razocaro, krshina zesca, cim ovo sredimo prodaja.
 
Član
ja ti mogu samo prenijet iskustvo od jarana... ibiza eto godinu starija, ni 130k na satu, alu fele, neki cuning detalji, farove stope i to + zimske ,klima, imao fine opreme 1.4 benzin, za 6500 tek reganog ga jedva prodao....
 
Član
Žao mi je. Ta cifra za prodaju je čak optimistična. Takvo auto sa motorom u havariji ne vrijedi više.
 
Član
pregledaj i lezajeve radilice da te ne bi docekalo jos neugodnije iznenadjenje kad se sastavi, obicno oni prvi najebu kad fali ulja ili se razrijedi benzinom i sl....zao mi je jebiga, bas je lose zadesilo....
 
sa ispravnim motorom moze on i za 6 hiljada se prodati. pogledaj po piku. mada je i to strasno, koliko im cijene padaju..
jbg, steta stvarno. mozda da potrazis novi ispravan motor?
 
Drugari moji neam pojma stvarno, novi motor, hm, pitanje za koliko ga se moze nac, ako je domaci valja ga atestirat, mijenjat saobracajnu, prebacivat, puno zajebancije, ako je stranac opet ga valja prebacivat i valja se jebavat oko prekucavanja, sve to kosta. A kazem pitanje za koliko ga se moze dobit.

Sto se tice lezaja na radilici, vec sam pomislio na to,al mi bilo ofirno iskusnog majstora napominjat na to, onaj sohc u Hondi sam zijanio zbog toga.
 
ma tebi treba go motor, bez instalacije i mjenjaca, ne bi reko da je skuplje od 500KM i + ugradnja, a prekucavanje broja motora je lako kad je motor vani, prvo to odradis i onda ubacuj...
ako te interesuje motor, ima u Srebreniku ljudi sto dovlace auta iz Njemacke i ako nema na stanju taj motor moze se dovuc.
Ako si za ovaj prijedlog da ti posaljem broj od covjeka???
 
Član
Rijetko ko i gleda taj broj motora, i da ga ne prekucas, vjerovatno niko ne bi ni primjetio da je drugi...
 
Top