Vazdusni jastuci

Vazdusni jastuci

Član
Eto raja posto se limarsko farbarski radovi privode kraju, farbanje cim malo otopli red je da se bacim na zracne (vazdusne) :lol: jastuke. Sad imam 2 pitanja:

1. Na netu sam nasao par 407 sa ispravnim jastucima i to bas onim koji meni trebaju (volan, suvozac, jastuk za koljena)....e sad mene zanima ako bi ja uzeo te jastuke dal meni njih moze ugradit moj majstor il moram ici na ovlasteni, dali pored jastuka trebam jos nesto uzimat neki kompijuter i sl.
Juce mi kaze majstor da on ima nekog lika sa dijagnostikom koji posle ugradnje jastuka moze resetovat sistem da sve funkcionise mene zanima koliko je to ispravno da nebi posle nabjebo i ja i onaj ko bude nekad kupio vozilo posto nebi volio da neko bude u gipsanom koritu zbog jastuka koji se nisu otvorili....

2. Sem ovog zanima me i dali za ugradnju onih brizgaljki za pranje farova treba jos nesto sem njih i elektro pumpe koja sprica vodu,crijeva od vode, kablova i sl, znam da ih u 407 ima fabricki i da rade kad se ukljuci pranje sajbe dal nece pravit neki belaj na glavnom kompijuteru od auta.....
 
Legend
koliko znam da kad se naknadno "mijenjaju" , mora se preko diagnostike resetirati sve greske da bi funkcionisalo kako treba da funkcionice , znaci ako ih samo ubacis i spojis nemaju efekta kasnije ako greske nisu ponistene

a opet , znam da u zemljama EU unistavaju polovne " ne aktivirane jastuke " da li to rade iz razloga da vise nisu pouzdani ili sta ,....ne znam
 
Član
Thx drug jbg daleko smo mi od Evrope i fabrickih preporuka, kad bi sve po njima pratio trebo bi hipotekarni kredit dizat. Nazovem ovih dana servis pa vidim koliko bi me izasli jastuci novi....
 
Drug, sve preporuke za majstora koji je preko puta OMV-a dole u onom polju neznam kako zovete taj dio Doboja, meni je radio centralu ocistio od crash date nije ni skup uopste, majstor nek ti ugradi jastuke moze slobodno i da ih pokopca jer je sistem van funkcije neradi glavna centrala i nju ostavis za ovog momka da ti je ocisti ili se posavjetuj se sa njim. ;)
 
Član
Ima procesor za jastuke to ti obicno ide u kompletu kad kupujes jastuke.... od starog procesora nemas nista jer su ispaljeni, preporucio bi ti da ti to radi neko strucan jer se moze aktivirat jastuk i rupu ako nesto nije dobro uradjeno
 
Član
@ mirza_mali Mozda mislis na Poljice ima tamo nekih majstora to je onaj dio kad krenes prema Tuzli il prema Modrici starim putem, il si mislio na Pjeskove...Nzm da ima neki majstor u Pjeskovima......Ovaj moj majstor ima nekog lika sa komplet elektronikom cini mi se da se Boris zove pa mozda je i on tebi radio, nzm dje ima radnju kaze majstor kad bude trebalo moze doc do njega pa i to da mi odrade. Cudi me da si radio u Doboju eno imas Sejin servis u Sijama jako dobro moci rade i moderan im je servis nije neka garaza bezveze, imas i na Jelahu OK servis, cini mi se da ima i neki lik na Zabljaku ili Rosuljama u mene rodjak gore nedje W203 odrzava zaboravih ga pitat dje..

@arminnn Nzm drug nazovem servis pa vidim kolko me sve izadje jastuci i taj kompijuter ako bude nesto normalno vjerovatno uzmem ako ne sacekam pa nekad poslije. Jbg moram sipat i ono govno u FAP filter, moram mjenjat senzor ABS ,vjerovatnocu mjenjat i neki prekidac jbg sve je to bilo u planu odradit poslije praznika al eto nabelaji i sad na sve to jos moram jastuke i sl zajebancije mjenjat.

Nova auta su sranje na kvadrat al eto
 
Zab sam na ovu temu, prije da su pjeskovi, znaci stojis na OMV i okrenes se ka gradu dolje ono polje ima pise reklama autoelektricar mala radnjica, momak koji radi sa ocem je profesor u Doboju, razlog sto nisam kod Seje ili Jelah je cisto materijalne prirode Sejo ti za reset uzima 150 KM 2 dana posla Jelah isto tako, momak u Doboju o kojem pricam mi je uzeo 50 KM i zavrsio za sat vremena ;)
 
Član
Vjerovatno zato nisam ni primjetio sto je manja radnja a onde kod buvljaka ima stotinu onih perionica i sl...Jbg ja sam do sad kod Seje auto odrzavao onako jbg za ono sto sam kod njega radio nije me nesto puno ni izaslo stim da su njegovi djelovi i sve njegovo....
 
Top