V.N Monte Karla (Monako)

V.N Monte Karla (Monako)

ko ce pobijediti na V.N Monaca

  • Jenson BUTTON

    Votes: 0 0,0%
  • Nico ROSBERG

    Votes: 0 0,0%
  • Mark WEBBER

    Votes: 0 0,0%
  • Felipe MASSA

    Votes: 0 0,0%
  • Robert Kubica

    Votes: 0 0,0%
  • Ostali

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5
Član
FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2010
monaco_circuit_de_monaco.jpg

MonacoGrandPrix_2010-05-13_2010-03-31%201443_tn.gif



Monte Carlo
Datum utrke: 16 May 2010
Ime utrke: Circuit de Monaco
Broj krugova: 78
Dužina kruga: 3.340 km
Dužina utrke: 260.520 km
Rekord kruga: 1:14.439 - M Schumacher (2004)


Četvrtak 13 May 2010
Practice 1 10:00 - 11:30
Practice 2 14:00 - 15:30
_
Subota 15 May 2010
Practice 3 11:00 - 12:00
Qualifying 14:00
_
Nedelja 16 May 2010
Race 14:00

Onboard lap :
http://www.youtube.com/watch?v=dkQEDPZGJXg

Ocekujem jak McLaren jer je tradicionalno jak na ovoj stazi , ali RBR osvaja pole position ove sezone a znamo da u Monaku skoro i da nema preticanja ;)
Priželjkujem kišu i nekoliko Safety Car-a:icon_smile::icon_smile:

Predviđa se u Subotu kisa a u Nedelju sunčano:icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
Ovde dobre šanse za pobjedu ima onaj ko na kvalifikacijama ostvari dobro startno vrijeme i prvi krug završi kao vodeći, napredovati se može jedino kod odustajanja vodećih ... Šumi ima dobru priliku ako bude dobar na kvalifikacijama da se popne na jedno do tri mjesta na postolju ;)
 
Član
F-duct nece nikome pomoci ovu trku tako da ponovo dajem najvecu sansu RB
a ovaj put kvalifikacije vrijede ko pola trke

PS prepravi 1 i 2 slobodni u Četvrtak se vozi jer je petkom poznata party Monte Carla
 
Član
mercedes bi trebao biti jak uz mclaren i ferrari ovdje jer dolazi sa starim bolidom koji ima kraci medjuosovinski razmak na kome su uradili neke izmjene, ali mislim da je redbull neuhvatljiv.
 
Član
1111hn.png


Stigla karavana u Monaco. Kao što znamo, Mercedes Gp predstavlja novi motorhome na ovoj utrci. Prema izvoru, slika prikazuje kamion(e) momčadi.Nešta ne valja na ovoj slici?

file.php




McLaren puca na pobjedu u Monte Carlu

button_malaysia_chic.jpg


Whitmarsh i vozači žele suhu utrku

McLarenov direktor Martin Whitmarsh je izjavio da njegova momčad puca na pobjedu na Velikoj nagradi Monaka, usprkos brzini koju je Red Bull Racing demonstrirao u Španjolskoj.

Dodao je i da priželjkuje suho vrijeme, premda bi to samo moglo pojačati Red Bullovu dominaciju.

"Ako pitate vozače, oni bi radije suhi Monako," rekao je Whitmarsh. "Misli da je to vrlo usko i zastrašujuće mjesto po kiši. Ali, mislim da su obojica naših vozača jako dobra po kiši."

"Njihove performanse u odnosu na nevjerojatni Red Bull su prilično dobre i stoga vjerujem u naše šanse."

"Mislim da je Monako jedinstvena staza. Red Bull je možda bio impresivno brz na kvalifikacijama u Španjolskoj, ali mi smo im bili bliže na utrci. Imamo dvojicu super vozača i McLaren je u Monaku pobijedio 15 puta, više nego bilo koja druga momčad.

"I da, pokušavamo doći do 16. pobjede, bez obzira bilo suho ili mokro."

O standardnim kvalifikacijama

Kako FOTA-in prijedlog o podijeljenim kvalifikacijama u Monte Carlu nije dobio jednoglasnu potporu svih momčadi, kvalifikacije će se u subotu voziti u standardnom formatu, što Whitmarshu baš nije po volji.

"Mislim da će Q1 u Monaku biti vrlo, vrlo težak, i to svima. U ovom trenutku moramo prihvatiti činjenicu da je na stazi šest bolida koje je jako teško izbjeći," nadovezao se.

"Uvijek je bilo teško u Monaku, ali sada će biti i kontroverzi jer je na stazi više bolida, a razlike u brzinama su isto veće. No, postoje neki, ja doduše nisam među njima, koji smatraju da su kontroverze i sudačka saslušanja nakon utrke jako zabavni. Ne dijelim takvo mišljenje, ali neki ljudi vjeruju u to," zaključio je.

FIA povećala visinu ležećih policajaca u Monte Carlu

fia_logo_big.jpg


Zakonodavno tijelo Formule 1, Svjetska automobilistička federacija FIA je objavila da je povećala visinu ležećih policajaca u Monte Carlu.

Prepreke su postavljene na 11., Nouvelle chicane, i 16., Swimming Pool, zavoju, a njihova funkcija je spriječiti vozače u pokušajima kraćenja brzih šikana, čime bi dobili na vremenu kruga.

Novi asfalt u Monte Carlu
FIA je objavila i da su neki dijelovi staze dobili novi sloj asfalta. Pitlane je tako u potpunosti ponovno asfaltiran, a isto vrijedi i za potez od Ste Devote zavoja do Avenue de Monte Carla.

Novi asfalt je dobila i sekcija od Place du Casina do Tunnel du Portiera.

Mercedes u Monaku s kraćim međuosovinskim razmakom

schumacher_hamilton_china.jpg


McLaren u 2009. kao primjer preokreta performansi

Mercedesov izvršni direktor Nick Fry je izjavio da je prerano da priznaju poraz u svjetskom prvenstvu, usprkos lošem startu sezone.

Njemačka momčad je trenutno na četvrtom mjestu u poretku konstruktora i na prvih pet ovosezonskih utrka su osvojili samo jedno mjesto na pobjedničkom postolju.

No, Fry tvrdi da je McLarenov prošlogodišnji primjer najbolje pokazuje kako momčad s resursima može uzvratiti udarac.

"Mislim da je razgovor o rezultatima kakvi će biti na kraju godine prilično preuranjen," izjavio je Fry. "Mislim da će vam Christian Horner reći istu stvar jer pobjednik sada dobije 25 bodova, a do kraja je još jako puno utrka i bodova za osvojiti."

"Prošlogodišnje performanse McLarena, koje su išle od mizernih do sjajnih, pokazuju što se može napraviti s resursima ako ih imate."

"Mislim da bi nama i onima koji su malo sporiji od Red Bulla bilo ekstremno preuranjeno proglasiti svoj poraz već sada."

Mercedes u Monaku s kraćim međuosovinskim razmakom

Fry je uvjeren i da će Mercedes u Monaku imati bolji nastup.

"Optimističan sam za Monako. Nisam nerealno opstimističan, ali mislim da tamo možemo napraviti bolji posao nego u Španjolskoj," tvrdi.

"Interesantno u Monaku će biti koskanje u prvom dijelu kvalifikacija. Znam da su svi zabrinuti oko toga, ali s druge strane će to biti jako interesantno dok se nadate da neće baš vaša momčad biti ta koja će u prometu zapeti iza nekoga, što se nekome neminovno mora dogoditi."

Fry je otkrio i da će Mercedes u Monaku ponovno koristiti raniju specifikaciju svog bolida, s kraćim međuosovinskim razmakom.
"Za Monako imamo specifične prednje amortizere, tako da ćemo tamo opet imati drugačiji bolid. Na njemu ćemo napraviti i neke posebne preinake za Monako jer bolidi dizajnirani za staze poput Barcelone tamo ne mogu najjednostavnije prolaziti kroz zavoje."

Jordan: Mercedes potpuno griješi ugađajući Schumacheru
schumacher_test_pit.jpg


Mercedesova taktika potpuni promašaj

Ako Mercedes GP primjenjuje taktiku razvoja bolida u smjeru preferencija Michaela Schumachera, onda je to potpuno pogrešno, izjavio je Eddie Jordan, Irac koji je 1991. dao Schumacheru priliku da upravo s njegovom momčadi debitira na VN Belgije.

"Da stvari budu jasne: u eri Rossa Brawna, Ferrari je bio momčad s praktički samo jednim vozačem," rekao je Jordan, kojemu su momčad i veliko osobno bogatstvo u međuvremenu nestali, a on danas radi kao televizijski ekspert za BBC.

O Mercedesovom ugađanju Schumacheru se intenzivno piše otkad je skraćen međuosovinski razmak na njihovom bolidu W01, premda službene strane to demantiraju.

Schumacher ne može pratiti korak s mlađim vozačima?

"Takav pristup je pogreška. Prve četiri utrke su jasno pokazale tko može pratiti korak s novom generacijom vozača poput Vettela i Hamiltona, a to je bio Rosberg," argumentira Jordan.

Dvadesetčetverogodišnji Rosberg je bio bolji od Schumachera na prve četiri ovosezonske utrke, no sedmerostruki svjetski prvak ga je zato u potpunosti zasjenio u Španjolskoj, kada je u ruke dobio preinačeni bolid.

"Schumacher je sposobniji raditi s bolidom, ali zaostatak za Red Bullom im je ionako postao prevelik," primjetio je Jordan.
 
Član
Alonso: Monako je veliki izazov

Fernando Alonso odbacio tvrdnje iz McLarena koje kažu da će saobraćaj u Monaku biti "noćna mora".
3588.jpg


Sa još četiri auta na gridu, i šest jako sporih bolida u trci, postoji strah da će na kratkoj uličnoj trci u Monaku biti jako opasno voziti.

David Coulthard je skoro u svojoj kolumni u Telegraphu napisao da je to "ozbiljan problem", jer spori automobili na stazi predstavljaju problem i za sebe i za druge vozače.

Ali Alonso je u utorak izjavio da je saobraćaj na stazama "već problematičan od prve trke, od kad ima 20 automobila na stazi."

Na svom blogu Ferrarijevog sajta, Alonso je napisao: "Moramo gledati na ovu situaciji na stazi, kao na veliki izazov, i za vozače i za inžinjere, koji moraju da pogode tačan momenat da nas pošalju na stazu tokom kvalifikacija."

McLarenov šef i predsedavajući FOTA-e, Martin Whitmarsh, predložio je da se Q1 podeli na dva dela zbog problema sa sporijim vozilima, ali je taj predlog odbačen u Barceloni.

"Uvek je bilo teško na ovoj stazi, a sada sa više automobila, koji su uz to još i spori, biće još teže", izjavo je Whitmarsh u utorak.

Monaco statistika

Mišung gume : supersoft/medium
Potrosnja gume : srednji prosjek
Potrosnja kocnica : visoka
voznja pod gasom : 42%
Top speed (trka) 286km/h
najduzi puni gas :510m (8 sec.)
Potrosnja goriva :niska
Broj krivina na lijevo:7
Broj krivina na desno 12
Promjena brzine po krugu :54 puta

Prva trka vozena 1950 ,pobjednik Juan Manuel Fangio, Alfa Romeo

Najvise pobjeda
Ayrton Senna (6)
Michael Schumacher (5)
Graham Hill (5)
Alain Prost (4)
Jackie Stewart (3)
Stirling Moss (3)
Juan Manuel Fangio (2)
Niki Lauda (2)
Jody Scheckter (2)
Maurice Trintignant (2)

Najvise skupljenih bodova vozaci:
Michael Schumacher (71)
Ayrton Senna (64)
Graham Hill (58)
Alain Prost (47)
Rubens Barrichello (42)
David Coulthard (36)
Jackie Stewart (34)
Jody Scheckter (34)

Najvise skupljenih bodova timovi
Ferrari (325)
McLaren (245)
Williams (130)
Lotus (101)
BRM (78)
Tyrrell (73)
Brabham (52)
Renault (51)

Najvise Pole position
Ayrton Senna (5)
Jackie Stewart (4)
Jim Clark (4)
Juan Manuel Fangio (4)
Alain Prost (4)
Michael Schumacher (3)
Niki Lauda (3)

Njabrzi Kug na Trkama
Absolut: 1:14.439 (Michael Schumacher, Ferrari, 2004)
2009: 1:15.154 (Felipe Massa, Ferrari)
2008: 1:16.689 (Kimi Räikkönen, Ferrari)
2007: 1:15.284 (Fernando Alonso, McLaren)
2006: 1:15.143 (Michael Schumacher, Ferrari)
2005: 1:15.842 (Michael Schumacher, Ferrari)

Njbrzi Krug Kvalifikacije: 1:13.644 (Kimi Räikkönen, McLaren, 2005)2005: 1:13.644 (Kimi Räikkönen, McLaren)
 
Član
Rosberg se ne uzrujava oko revidiranog Mercedesovog W01

Mercedesov vozač Nico Rosberg je još jednom odbacio priče da je momčad svoj bolid revidirala kako bi više odgovarao Schumacheru.

rosberg_helmet_garage.jpg


Rosberg s inženjerima pronašao nekoliko zaključaka

Nico Rosberg je odbacio priče i izvještaje da mu Mercedesov bolid od Velike nagrade Španjolske odgovara manje nego njegovom momčadskom kolegi Michaelu Schumacheru.

"Ja i on vozimo potpuno jednako, tako da ne možete napraviti nešto što njemu više odgovara od mene," tvrdi Rosberg.

"Jedina je činjenica da sam ja doista imao problema s podupravljanjem, kojeg trenutno imamo na bolidu. Ali, trudimo se oko tog problema jer jednako tako nije dobar ni za Michaela. To je loše za obojicu i zaravo je to jedina stvar oko koje sam ja imao malo više problema na kraju."

Rosberg je rekao i da je nakon utrke u Španjolskoj intenzivno radio sa svojim inženjerima, pokušavajući razumjeti zašto je bio sporiji od Schumachera.

"Puno smo analizirali i čini se da sam sa svojim inženjerima shvatio nekoliko stvari o tome zašto mi je općenito bilo teško. Na kraju je sigurna samo jedna stvar, a to je da smo imali puno podupravljanja na bolidu, koje nas uostalom muči cijele godine."

Blato pokvarilo Rosbergovu aerodinamiku?

"U Barceloni je, zbog svih tih dugačkih zavoja, bilo posebno teško. Nezgodno je u s ovim gumama jer postoji opasnost da ih preopteretite u zavojima. Zbog toga morate biti vrlo, vrlo oprezni s njima i za to mi je trebalo nešto vremena."

"Na kraju sam u kvalifikacijama za Michaelom zaostajao samo jednu desetinku. Vozio je dobro i mislim da mogu živjeti s tim. Na kraju utrka nije išla u moju korist. Imao sam incident na startu, podvozjem sam pokupio puno blata što mi je uništilo aerodinamiku, nakon čega je sve postalo prava katastrofa. Tako da... baš i ne možete gledati samo na utrku."

Schumacher shvaća zašto Mercedes ovog vikenda opet ima kraći međuosovinski razmak

Rosberg i Schumacher će ovog vikenda ponovno nastupati s kraćim bolidom zbog specifičnih zahtjeva Monte Carla na dinamiku ovjesa.

Premda veći međuosovinski razmak posebno odgovara Schumacheru koji voli nadupravljanje i više gripa na prednjem kraju, on je rekao da shvaća zašto je momčad za monegaški GP vikend pripremila drugačiju specifikaciju bolida.

"Veći međuosovinski razmak mi daje veći raspon set-up solucija," objasnio je. "Ali, veći međuosobinski razmak s boljom set-up solucijom je ovdje sporiji od kraćem bez dobre set-up solucije. Stoga mislim da ću uzeti kraći."
 
Član
1.Slobodni Trening

1 F. Alonso Ferrari 1:15,927 31
2 S. Vettel Red Bull Racing + 0,073 25
3 R. Kubica Renault + 0,089 27
4 M. Webber Red Bull Racing + 0,455 24
5 F. Massa Ferrari + 0,590 29
6 M. Schumacher Mercedes GP + 0,662 20
7 L. Hamilton McLaren-Mercedes + 0,720 31
8 J. Button McLaren-Mercedes + 0,765 29
9 A. Sutil Force India + 0,878 22
10 S. Buemi Toro Rosso + 0,930 29
11 N. Rosberg Mercedes GP + 1,222 14
12 R. Barrichello Williams + 1,404 27
13 V. Liuzzi Force India + 1,777 26
14 V. Petrov Renault + 1,791 38
15 J. Alguersuari Toro Rosso + 2,064 35
16 N. Hülkenberg Williams + 2,470 38
17 P. de la Rosa Sauber F1 + 2,507 36
18 K. Kobayashi Sauber F1 + 2,620 32
19 T. Glock Virgin Racing + 3,600 23
20 H. Kovalainen Lotus F1 Racing + 3,679 31
21 J. Trulli Lotus F1 Racing + 3,975 30
22 L. di Grassi Virgin Racing + 4,639 18
23 B. Senna Hispania Racing + 5,761 27
24 K. Chandhok Hispania Racing + 5,926 6
 
Član
2.Slobodni Trening
Alonso najbrži od 37. minute

Fernando Alonso je postavio najbrže vrijeme i na drugom slobodnom treningu u Monte Carlu.

Ferrarijev vozač je bio za desetinku brži od Nice Rosberga u Mercedesu, dok je treće najbrže vrijeme imao Sebastian Vettel u Red Bullu.

Alonso je na čelno mjesto poretka izbio u 37. minuti sesije, postavivši vrijeme od 1:15.435 na mekšim gumama. Već u sljedećem krugu je svoju prednost povećao na pola sekunde.

Na prvoj poziciji je ostao sve do kraja slobodnog treninga, jer je lagana kiša spriječila druge vozače u pokušajima da voze brže krugove.

Vozači bili oprezniji zbog lagane kiše

Premda je padala, kiša ipak nije bila toliko jaka da neki od vozača na stazu iziđe na intermedijima. Zato su svi koji su tada vozili ostali na slickovima, učeći što mogu napraviti u takvim, skliskim uvjetima kakvi bi mogli vladati i u nastavku vikenda. Lagani dodiri ograde i izlasci sa staze u Ste. Devoteu su tako bili redovna pojava na drugom treningu, no nije bilo niti jednog ozbiljnijeg kontakta s ogradom ili incidenta.
Nakon što je većinu prvog treninga proveo u boksu, Rosberg je u posljepodnevnim satima kompletirao ukupno 38 krugova te je bio brži od svog momčadskog kolege Schumachera, koji je imao peto najbrže vrijeme.

Robert Kubica je u nekim trenucima vozio spektakularno i na kraju je odvozio šesti najbrži krug. Tijekom prvog sata sesije, Poljak je bio jedan od vozača koji su imali i najbrže vrijeme.

Blijed nastup su imali McLarenovi vozači Lewis Hamilton i Jenson Button, koji su bili sedmi odnosno deveti najbrži. Između njih se ubacio Adrian Sutil u Force Indiji, dok krug prve desetorice zatvara Red Bullov vozač Mark Webber.

Razlika između Alonsa i Vitalija Petrova na 11. mjestu iznosi svega osam desetinki.
1 F. Alonso Ferrari 1:14,904 35
2 N. Rosberg Mercedes GP + 0,109 39
3 S. Vettel Red Bull Racing + 0,195 47
4 F. Massa Ferrari + 0,216 44
5 M. Schumacher Mercedes GP + 0,239 38
6 R. Kubica Renault + 0,288 38
7 L. Hamilton McLaren-Mercedes + 0,345 32
8 A. Sutil Force India + 0,556 41
9 J. Button McLaren-Mercedes + 0,715 37
10 M. Webber Red Bull Racing + 0,716 27
11 V. Petrov Renault + 0,842 44
12 S. Buemi Toro Rosso + 1,372 46
13 N. Hülkenberg Williams + 1,444 48
14 R. Barrichello Williams + 1,618 37
15 V. Liuzzi Force India + 1,624 42
16 P. de la Rosa Sauber F1 + 1,695 36
17 K. Kobayashi Sauber F1 + 1,914 45
18 J. Alguersuari Toro Rosso + 2,119 28
19 H. Kovalainen Lotus F1 Racing + 3,280 47
20 L. di Grassi Virgin Racing + 3,574 38
21 J. Trulli Lotus F1 Racing + 3,763 13
22 T. Glock Virgin Racing + 3,817 41
23 K. Chandhok Hispania Racing + 5,409 35
24 B. Senna Hispania Racing + 7,244 11

Dijamanti krase McLaren

mcl_dijamanti.jpg

Volani ovog tima biće ukrašeni dijamatima, dok će kacige imati odgovarajući dizajn.

Ova ideja nastala je kao dugogodišnje partnerstvo izmedju tima iz Wokinfa i kompanije Steinmetz. Oba vozača tima imaće ugradjene dijamante na volanima, kao i promenjene dizajne na kacigama.

Ovo nije prvi put da se dijamanti nadju na trci u Monaku. 2005. zauzimali su mesto na kacigi Kimija Raikkonena koji je bio i pobednik trke. Samo gudinu dana ranije, dijamanti su se nalazili na nosevima bolida Jaguara, ali posle udesa Christian Kliena bili su ukradeni.

"Voziti za Vodafone McLaren Mercedes i koristiti Steinmetz dijamante na volanu bolida predstavlja veliku čast za mene. Rad sa dijamantima je predivan i mislim da će biti dodatna stvar u samom glamuru ove trke", kazao je Button.

"Izgledaju predivno što daje dodatan glamur našim bolidima. Predprošle godine sam pobedio na ovo trci noseći Steinmetz dijamante koji su bili utisniti na mojoj kacigi, tako da se nadam da će mi i ove godine doneti sreću", dodao je Hamilton.

Alonso: F10 dobro tretira gume

Ferrarijev vozač Fernando Alonso misli da njihov F10 dobro tretira gume, premda imaju problema sa zagrijavanjem za jedan leteći krug.
alonso_happy.jpg



Problemi sa zagrijavanjem guma

Fernando Alonso je izjavio da je Ferrarijev način korištenja guma ispravan, premda on i njegov momčadski kolega Felipe Massa u jednom letećem krugu iz njih ne mogu ekstrahirati brzinu kao vozači Red Bull Racinga.

Red Bullova kvalifikacijaka prednost se pripisuje agresivnijem korištenju mekših guma, što do izražaja manje dolazi u dužim stintovimaa.

"Puno pazimo na gume na svom bolidu, što je dobro za utrke," rekao je Alonso. "Problem je zagrijati ih za prvi krug i u tom području možda malo zaostajemo."

"Ali, postoje neke utrke na kojima je trošenje guma veliko i mi ćemo u takvim okolnostima imati prednost jer naš bolid gume tretira vrlo dobro."

"Jako sam zadovoljan načinom na koji bolid troši gume. Znamo da će neki vikendi biti malo teži, no Felipe i ja zajedno radimo kako bismo pokušali shvatiti što činiti u takvim situacijama, a što ne."

Red Bull nije favorit u Monaku

Alonso je rekao i da karakteristike staze u Monaku neće ići u Red Bullovu korist kao neke druge staze, što znači i da su njegove vlastite šanse time bolje.

"Ovo je drugačija, jedinstvena staza i performanse koje ste pokazali u prvom dijelu prvenstva nisu tako važne kad dođete u Monako," objašnjava.

"Ima nekih bolida koji možda nisu brzi na nekim utrkama, ali ovdje će biti dobri. Očekujem dobar vikend s naše strane, očekujem dobre pripreme i nadam se da će nam gume funkcionirati."

"Ne mislim da je Red Bull ovdje favorit. Brzi su, ali u Monaku je teško reći za nekoga tko je brz da je favorit, što bi se moglo reći ako vozite u Silverstoneu, Turskoj ili Kanadi," zaključio je.

Mercedes GP dobio novi motorhome

mercedes_gp_motorhome.jpg

Mercedes GP predstavio je novi motorhome koji će koristiti u nastavku sezone

Pored Force Indie i Red Bull Racinga, Mercedes GP predstavio je svoj novi motorhome. Dosada, tim je koristio motorhome koji je pripadao Mercedes DTM timu.
red_bull_motorhome.jpg

Novi dom Mercedesovog tima ima 3 sprata, sa dva ulaza, jednu veliku terasu i dosta prostranih soba.

I Red Bull je predstavio svoj novi motorhome pod nazivom Energy Station, koji je plutao u doku luke u Monaku.



Force Inida predstaviće svoj novi motorhome tek na narednoj trci u Turskoj.

Kubica zabrinut zbog Renaultovog aero paketa


Kubica je priznao da ne zna da li je njegov tim u potpunosti spreman da na najbolji mogući način odgovori izazovima u Monaku.
kubica%20renault.jpg

Poljak koji je prešao u Renault nakon tri sezone provedene u BMW-u, je izjavio da je uvek uživao u specifičnom aero paketu koji se priprema isključivo za trku u Monaku.

"Na žalost ove godine nemamo novi aero paket. Navikao sam u prethodnim godinama da imam nove spojlere koji mi pružaju više prijanjanja."

"Visoke brzine i efikasnost nisu toliko bitni faktori ovde. Ipak koristićemo iste spojlere kao i na svim drugim trkama, tako da moramo da sačekamo i da vidimo koliki je nivo prijanjanja na ovoj stazi."

Kubica je ove godine na četiri od pet trka osvajao bodove i trenutno je osmi u plasmanu vozača.
 
Top