Uzimanje prednosti ili ne

Uzimanje prednosti ili ne

untitled.JPG

Pozdrav forumasi, zanima me jedna stvar, danas se vracam iz Fisa u Halilovicima i skrecem prema Dobrinji ona raskrsnica prema Taletu. Ja sam ova plava strelica. Medjutim ova crvena je autobus koji uopste ne koci, ja bjezim nadesno, lik nastavlja na mene, nekako se iscupam, namotam, a sekunda je hvalila da odu zadnja vrata od golfa. Kad lik sa busom pored mene, okrenuo se polukruzno za Dobrinju takodje. Sada me zanima da li je on imao prednost jer nisam pratio znak koji je onde postavljen kad se ide ka fisu, ili je meni uzeo prednost. Znam da autobusi imaju znak za prednost, ali ne vazi li to samo kad se ukljucuje sa stanice sa koje je pokupio putnike?
 
Član
bus samo ima prednost kad krece sa stanice, a u tvom slucaju ti imas peednost osim ako ti nema trokut naopacke, nisam odavno prolazio pa se ne sjecam imal znakova kakvih
 
Poslednja izmena:
Ne bi trebao biti, ipak se put se nastavlja pravo, ne sjecam se nisam pratio iskreno, sutra idem opet pa cu da vidim. Kako god da se okrene ovaj iz busa je lud sigurno, da sam zakocio i stao udario bi me ladno.
 
Član
jel se ovdje primjenjuje pravilo desne strane, nisam citao sta ste pisali ali na osnovu slike je jasno ko ima prednost
 
Top