Uvoz automobila koji ima kvar/bio udaren

Uvoz automobila koji ima kvar/bio udaren

Pozdrav! Da li znate ako je automobil bio udaren ili da nije totalno ispravan uvozu da li se plaća manja carina?
Vidjeo sam nekoliko jako zanimljivih projekata koji imaju motor koji ne radi kako treba ili su bili udarani.
Da li to utječe na visinu carine? Hvala!
 
Pozdrav! Da li znate ako je automobil bio udaren ili da nije totalno ispravan uvozu da li se plaća manja carina?
Vidjeo sam nekoliko jako zanimljivih projekata koji imaju motor koji ne radi kako treba ili su bili udarani.
Da li to utječe na visinu carine? Hvala!
ja kad sam razmisljao o tome prije godina dobio sam inf. da se sva auta od privatnih prodavaca procijenjuju katalosti dzaba sto je udaren il nesto placan po katalogu carinu naravno igra ulogu jel 2/3 vrata il je 4/5 sve kakve felge kakvo ovo ono, a kad uzimas iz auto salona ili neke auto kuce da dobijas racun u euro 1 normu za uvoz al najbolje ti je nazovi carinu i raspitaj se kako i sta
 
Ako nekoga zanima dobio sam odgovor sa carine.
"
Okolnosti koje navodite ne utiču na carinjenje i ne uzimaju se kao odbitne stavke.

Vozilo se carini po redovnom postupku, stopa carine je 15% a PDV je 17% na vrijednost predmetne robe."
 
Top