Uvezena vozila trebaju raditi sigurno, tiho i posebno sa smanjenim zagađenjem okoline

Uvezena vozila trebaju raditi sigurno, tiho i posebno sa smanjenim zagađenjem okoline

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
Ukidanjem odluke o zabrani uvoza u BiH automobila starijih od sedam godina, te teretnih vozila i autobusa starijih od 10 godina, BiH neće dozvoliti uvoz neispravnih vozila, odnosno otpada iz europskih zemalja. Pomoćnik ministra vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Dragiša Mekić u izjavi Feni je podsjetio da je BiH obavezna ukinuti zabranu uvoza u skladu s CEFTA sporazumom, te Sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju s Europskom unijom, a koji ne dozvoljavaju bilo kakva kvantitativna ograničenja, osim u izuzetnim slučajevima kada može da dođe do prijetnje na zdravlje ljudi, životinja i okoline.

Tijekom sastanka s predstavnicima Europske komisije, kao rok za ukidanje zabrane uvoza postavljen je listopad.

Do tada će, kako ističe Mekić, BiH uvesti sustav tehničke inspekcije uvezenih korištenih vozila koja treba osigurati da vozila rade sigurno, tiho i posebno sa smanjenim zagađenjem okoline.

Podsjetio je da je Ministarstvo transporta i komunikacija BiH krajem prošle godine donijelo odluku o homologaciji i da je raspisan natječaj za obavljanje administrativnih poslova za njeno provođenje.

Homologacija je postupak kontrole kvalitete prema strogim europskim normama, gdje se prati cjelokupan proces proizvodnje i kvalitete proizvoda u svim dijelovima proizvodnje, od definiranja narudžbe repromaterijala do završne kontrole finalnog proizvoda.

''Samo ukidanje odluke bez uvođenja sustava tehničke inspekcije ne bi nam donijelo ništa jer je radi zaštite zdravlja ljudi, životinja i okoline i donijeta još 2000. godine, mada nije u cijelosti bila usklađena s europskim propisima'', kazao je Mekić dodajući da je najvažnije da tehničke inspekcije zadovolje standarde i budu sposobne da na adekvatan način kontroliraju tehničku ispravnost uvezenih vozila.

Komisija za vanjsku trgovinu i carine Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH prošlog tjedna je podržala inicijativu za izmjenu odluke o ograničenju uvoza putničkih automobila, teretnih vozila i automobilskih guma.

U vezi te inicijative je usvojen i zaključak o nužnosti donošenja legislative kojom bi se olakšao položaj domaće industrijske proizvodnje i olakšao nadzor nad uvozom robe iz ove oblasti.
 
Početnik
minimala euro3,

i ovo bi bilo dobro samo kad bi se ostvarilo mada sumljam...ja njima nista nevjerujem...:icon_rolleyes:
 
BHT Ovisnik
opet nije ni to lose,ima dosta izbora od oko 2000 sa euro3,najbolje potraziti po privatnim auto kućama jer se od cjene auta odbija 19% poreza
 
Početnik
mislim i fiati od 96god su euro3,

a svakako da nije lose ako se ostvari ili ako jos nesto dodatno ne izmisle da sve zakompliciraju,kako inace znaju
 
Član
bravof je napisao(la):
mislim i fiati od 96god su euro3,

a svakako da nije lose ako se ostvari ili ako jos nesto dodatno ne izmisle da sve zakompliciraju,kako inace znaju

Ja misli da je fiat iz te godine benzinac sa euor2 motorm. Pogledaj malo mobile.de oni lijepo napisu koja je norma. Ako se dobro sjecam ta godina je euro2 norma
 
BHT Ovisnik
¸onda naci nesto ovako
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=114351847&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&emissionClass=EURO3&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=1

moze se nac jos jeftinije po autokucama,pa odbit porez i dobar:icon_biggrin:
 
Početnik
duleprof je napisao(la):
bravof je napisao(la):
mislim i fiati od 96god su euro3,

a svakako da nije lose ako se ostvari ili ako jos nesto dodatno ne izmisle da sve zakompliciraju,kako inace znaju

Ja misli da je fiat iz te godine benzinac sa euor2 motorm. Pogledaj malo mobile.de oni lijepo napisu koja je norma. Ako se dobro sjecam ta godina je euro2 norma

da,upravusi,al cisto sumljam u te podatke na mobile.de,jer sva auta su od 2000 sa euro3,a sve ispod te euro2,sto mi nije logicno da su svi uveli od 2000g.

al sve je moguce

ako ovo uvedu sta dobijamo,2god,umjesto 7 dobijamo 9-10 god,sto bas i nije nesto
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
¸onda naci nesto ovako
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=114351847&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&emissionClass=EURO3&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&tabNumber=1

moze se nac jos jeftinije po autokucama,pa odbit porez i dobar:icon_biggrin:


nije to sve tako jednostavno kao sto ti mislis... Prvo racunaj da ne mozes na svakom autu vratiti porez. Pise ti mwst.ausweisbar,ukoliko se moze vratiti porez. Druga stvar, svakoj auto kuci to ne odgovara, jer oni tek na kraju godine dobiju te pare koje tebi vrate kao porez, samim tim izbjegavaju to, ili ti ne zele isplatiti svih 19%, nego obicno oko 13%.
A evo za informaciju, pise kod ovog audi-a, a ima lupetanje u motoru. Tako da i u njemackoj budi siguran,ukoliko zelis dobro auto i ocuvano, da ga moras lijepo platiti..
Vjeruj mi da lijepu W124 Mercedesa, oko 94god, da je dizel naravno, moras platiti nekih 4,500, pa cak i do 6,000Eura,ukoliko je auto skroz malo preslo. al to govorim o pravo ocuvanom stanju...
nije to sve bas tako jednostavno kao sto nam se cini,na prvi pogled...
Recimo isto tako da ukoliko ti ides po auto, treba ti sigurno nekih 800KM-1000KM dok dovezes to auto...Tj viza, cijena autobusa, putarine, zoll tablice, gorivo, gorivo po njemackoj dok budes trazio auto, jer nece ti bit sve u tvojoj okolini...

Pozdrav
 
BHT Ovisnik
to sam samo primjer prvi naveo,najjeftiniji ondje sto je bio,al ima i dosta skupljih sto daju 19%,znam kad sam sa ujakom po hamburgu tako gledao,on sebi trazio audia pa tako mi pricao i objasnjavao neke stvari
 
Član
znam, imam ja iskustva stim, pa zato ti govorim...
Evo upravo sada trebam uvesti jos jedno auto... Pretezno na novijim se vraca porez, zbog tog sam i naveo to, jer na ovim koji se budu uvozili stariji od 7god, skoro da se ne isplati stim zezati...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top