utobild 4x4 snow test: Audi TTRS vs 997 Turbo vs Gallardo vs GT-R vs EVO X vWRX STI!

utobild 4x4 snow test: Audi TTRS vs 997 Turbo vs Gallardo vs GT-R vs EVO X vWRX STI!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Autobild 2/2010


1. Porsche 911 Turbo - 1:02,70
2. Audi TTRS - 1:06,55
3. Nissan GTR - 1:07,49
4. Lamborghini Gallardo Spyder - 1:09,39
5. Subaru WRX STi - 1:09,62
6. Mitsubishi Lancer EVO - 1:10,00

TTRS 0-100km/h 4,5s 0-200km/h 16,4s and 12,85s on the 1/4 mile good times probably not on snow haha.

GT-R AWD overheated on second snow track test.


Sadly only in German.

Opratite pozornost koliko koje vozilo ima HP, i na čijem su 4X4 pogonu Lambo i Porcshe?;)
U zadnje vrijeme je bilo mnogo priča o tome čiji je 4X4 pogon najbolji?
Nisam htio komentirati dok neki noviji test ne izađe(kao ovaj) da nebi bilo priče: tako je nekada bilo itd...
2qm42mx.jpg

16c124o.jpg

14ch36f.jpg

27wrfcx.jpg

23h8x7d.jpg

2552mth.jpg

2qw0o07.jpg
 
Već odavno 911 turbo nosi naslov najboljeg superautomobila za svakodnevnu upotrebu i u svim vremenskim uvjetima, i sad je tako, i bit će uvijek. ;)

Naravno, svi ostali su također impresivni .
 
Član
Slabo komentara od ovih znanstvenika što su prije po forumu govorili koji je 4X4 bolji?....;)
 
Član
Cuo sam da hoce taj GT-R pregrijat 4x4, a cudni su mi ovi rezultati skroz.

Ja sam na onoj drugoj temi stavljao rezultate testa Auto Motor und Sport i tu je 911 Tubro bio zadnji...

http://www.auto-motor-und-sport.de/testbericht/allradsysteme-zehn-modelle-im-traktionsvergleich-1582354.html

Sad ko tu koga *ebe?!
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Cuo sam da hoce taj GT-R pregrijat 4x4, a cudni su mi ovi rezultati skroz.

Ja sam na onoj drugoj temi stavljao rezultate testa Auto Motor und Sport i tu je 911 Tubro bio zadnji...

http://www.auto-motor-und-sport.de/testbericht/allradsysteme-zehn-modelle-im-traktionsvergleich-1582354.html

Sad ko tu koga *ebe?!

Uistinu ne znam, no ovo je čitav test.
 
Član
Znas li koje su gume imali, ja ne razumijem njemacki, a gledam u tabeli, ove gume na GT-Ru su full ljetne.

Ako su na njima vozili, ne cudi me da su pregrijali pogon, a i da su rezultati ovako losi.

Nema mi logike da se toliko razlikuju dva testa, uradjena sa par dana razlike :icon_rolleyes:
 
Lambo i Porsche ne koriste baš Audijev pogon nego je stvar u istoj koncepciji sa elektroničkom visko lamelom koja šalje moment na osovinu kojoj je najviše potrebno u određenom trenutku, dok sva tri japanca koriste istu koncepciju permanentnog pogona sa središnjim diferencijalom.
I na svima su zimske gume, vidio sam na njihovoj stranici, a vidi se i na ovim slikama jer npr. 997 turbo ima 18" felge, a na njega se isključivo ugrađuju 19".
impreza - Dunlop wintersport m3
lancer - Dunlop wintersport d3
gtr - Bridgestone blizzak Lm
tt rs - Dunlop wintersport 3d
gallardo- Pirelli sottozero winter
911 turbo - Pirelli sottozero winter

A u prvom winter testu, primjećuje li itko da tu ima i suv-ova i limuzina, logično je da su bolji na snijegu od supersportskih auta koji su niski i sa gumama na primjer 295/35 18, ništa čudno tu nije.
 
Član
Porschefan je napisao(la):
A u prvom winter testu, primjećuje li itko da tu ima i suv-ova i limuzina, logično je da su bolji na snijegu od supersportskih auta koji su niski i sa gumama na primjer 295/35 18, ništa čudno tu nije.

Nije cudno sto je tu bilo terenaca, nego je cudno da su neki auti iz ovoga testa dobili skroz drugacije rezultate.

Evo stavio sam u ovu temu taj test u kratkim crtama...
http://www.bhtuning.com/test-na-snjegu-t-34439.html#pid596009

A ono sto zelim reci, ovdje cu kopirati, obrati paznju na plasman...

Planinski put uzbrdo, 780 metara duga dionica, sa nagibom od 5%, sa ugasenim ESPom:
1. Audi S4 Quattro - 81.4 sec
2. Nissan GT-R - 83.0 sec
3. Mitsubishi Lancer Evo X - 83.2 sec

4. BMW X6 M - 84.0 sec
5. Mercedes E350 CDI 4Matic - 85.0 sec
6. Subaru Outback - 87.4 sec
7. BMW X1 x-Drive 28i - 87.8 sec
8. Opel Insignia OPC - 88.6 sec
9. Mercedes GLK 350 4-matic - 89.4 sec
10. Porsche 911 Turbo - 89.6 s sec

Kako su isti auti na ovom i onom testu imali tako razlicite rezultate, 911 Turbo ovdje najsporiji i zadnje rangiran, a na ovom Auto Bild testu prvi i najbrzi. Do sada sam gledao xx testova i nikad rezultati nisu bili tako razliciti, obicno se podudaraju sa malim razlikama. Zato me interesuje u cemu je ovdje fol :icon_eek:
 
Istina, preočite su razlike, možda je u pitanju vrsta testiranja, u prvom testu su ispitivane sve mogućnosti i uvijeti, usponi, probijanje kroz snijeg i tako to, a u novom samo sportske osobine ... :icon_question:
 
Član
Ma cudno ovo skroz... ali eto njemci su testirali.. naravno da njihova stoka najbolje mlijeko daje.. isto bi bilo i da su japanci testirali... ha ja....

;)
 

MTR

Član
eno vam tekst na www.autobild.de , ako iko testira auto nepristrasno onda su to svabe , greske nema
 
Auto Bild i Auto Motor und Sport imaju daleko najbolje i najdetaljnije testove, tako da ni sa ovima nema greške
Evo nabolji dokaz, 997 turbo je u jednoj vrsti testa zadnji a u drugoj briljantan prvi, toliko o njemačkoj pristranosti Njemcima.
 
Član
cudi me da nije ni jedna bengica X bila... BAX:icon_smile::icon_smile: onda bi tek kompletan test bio:D
 
Član
BMW nema trenutno nijedan X auto koji bi mogao konkurirati ovim zvjerkama :icon_biggrin:

A i pored toga, ne znam da BMW uopste ima auto dostojan GT-Ra ili 911 Turbo, mozda bi se M6 donekle mogao tu uvuci.

Sto se tice ovih rezultata testa, jedino sto mi pada napamet ak su svi imali zimske gume, da su ovi mozda testirali sa upaljenim ESP sistemom.
Dok je kod onih sve bilo pogaseno, jer su testirali cisti 4x4...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
BMW nema trenutno nijedan X auto koji bi mogao konkurirati ovim zvjerkama :icon_biggrin:

A i pored toga, ne znam da BMW uopste ima auto dostojan GT-Ra ili 911 Turbo, mozda bi se M6 donekle mogao tu uvuci.

Sto se tice ovih rezultata testa, jedino sto mi pada napamet ak su svi imali zimske gume, da su ovi mozda testirali sa upaljenim ESP sistemom.
Dok je kod onih sve bilo pogaseno, jer su testirali cisti 4x4...

Boki, točna pretpostavka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top