usisna grana

usisna grana

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
cime je najbolje i najlakse ocistiti(oprati) usisnu granu? motor je od passata 99g. 1.9 TDI 110hp. sutra skidam usisnu skroz je zacepljena...auto ide max 120 autoputem:icon_cry:
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
:icon_question:

cisto sumljam da je do toga...

Nadji uzrok sta je zacepilo granu i cime.

Potpis! Ja cak nevjerujem da ikako moze biti do usisa ako ide malo tako! Ja sam radio ispiranje dizna i komplet unutarnje instalacije zato sto mi je auto stopalo nije moga postizati brzinu, nakon toga ispiranja i radi mirno u mjestu i nestopa i sve ostalo! I da promjeno sam i filter od goriva koji je također bio prljav! Sretno ;)
 
Član
ma auto ne trokira, ne trese nista, samo na oko 3000 obrtaja prestane da vuce i kad ubacis u vecu brzinu opet krene fino i do 3000 i opet prestane...skidao sam onu cijev sto dolazi na usisnu i nisam mogao da vjerujem koliko je zacepljena crnom masnocom i odem na dijagnostiku kaze covjek da je turbina ispravna i ventil ali da je usisna skroz zacepljena:icon_sad: kaze meni ciko 200KM da mi on to odradi, pa bolje mi je sam to da ocistim imam sav potreban alat,znanja dovoljno a i bice strucna podrska:icon_smile: samo me interesuje cime bi je najbolje mogao ocistiti:icon_question: a ako me ciko bude zaj. pa nebude to jbg svakako se mora cistiti pa cu traziti dalje:icon_smile:
 
Član
sve me upucuje na neki problem oko dovoda/regulacije goriva, svi ti simptomi sto si nabrojao upravo direktno upucuju na to.

pumpa od goriva !?
 
Član
evo danas ocistio usisnu bila skroz skoro zacepljena, znaci ostala bila rupica sirine cigare. auto bolje ide ali opet nije to to:icon_cry: katalizator je zacepljen vjerovatno, jer mi je pukla i ona pletenica na izduvu ali nevjerujem da ga to gusi toliko:icon_cry:
 
Član
adohera je napisao(la):
evo danas ocistio usisnu bila skroz skoro zacepljena, znaci ostala bila rupica sirine cigare. auto bolje ide ali opet nije to to:icon_cry: katalizator je zacepljen vjerovatno, jer mi je pukla i ona pletenica na izduvu ali nevjerujem da ga to gusi toliko:icon_cry:

Pa šta je to kod tebe, hrpa nekih kvarova, on je zreo za udaje :icon_smile:
 
Član
ma tata ga vozio dugo oko 6 godina al kod njeg je voznja max 60kmh i mijenja se na 2000-2500obrtaja pa ga zagusio valjda:icon_sad: on mu mijenjao samo zubcasti, plocice, filtere, ulje i lafete... i sad ja uzeo pa me nervira a to njemu nista nije smetalo a sto se auta tice nikada nije ni kucnuto nikakvih vecih kvarova nije imalo bas nista, druga ruka uvezen iz Njemacke...
 
Član
Nema teorije da mozes ocistiti usisnu granu od tog pasata ako je zacepljena...Naime, zacepi se u onome laktu tj koljenu na sredini...Imao sam takav slucaj nedavno...naime promijenim granmu i auto ide ko sam vrag.....Uzeo zatim fleksaricu i prepilo granu na tom koljenu kad tamo ostala samo rupica od sirine pola cm....To ti se desava u auta koja su udusena....ovo je auto takodje vozio jedan stari gospodin koji nikada nije dao jaceg gasa....Najlakse ti je probati staviti drugu...kod mene ti ima grana...ako imas neki nacin da ti je prebacim javi...posudim ti je da probas a ako ti bude ok dogovorimo se i za cijenu!!!
 
Super Moderator
zizosb je napisao(la):
Nema teorije da mozes ocistiti usisnu granu od tog pasata ako je zacepljena...Naime, zacepi se u onome laktu tj koljenu na sredini...Imao sam takav slucaj nedavno...naime promijenim granmu i auto ide ko sam vrag.....Uzeo zatim fleksaricu i prepilo granu na tom koljenu kad tamo ostala samo rupica od sirine pola cm....To ti se desava u auta koja su udusena....ovo je auto takodje vozio jedan stari gospodin koji nikada nije dao jaceg gasa....Najlakse ti je probati staviti drugu...kod mene ti ima grana...ako imas neki nacin da ti je prebacim javi...posudim ti je da probas a ako ti bude ok dogovorimo se i za cijenu!!!

drug evo ti rjesenje :D
 
Član
zizosb je napisao(la):
Nema teorije da mozes ocistiti usisnu granu od tog pasata ako je zacepljena...Naime, zacepi se u onome laktu tj koljenu na sredini...Imao sam takav slucaj nedavno...naime promijenim granmu i auto ide ko sam vrag.....Uzeo zatim fleksaricu i prepilo granu na tom koljenu kad tamo ostala samo rupica od sirine pola cm....To ti se desava u auta koja su udusena....ovo je auto takodje vozio jedan stari gospodin koji nikada nije dao jaceg gasa....Najlakse ti je probati staviti drugu...kod mene ti ima grana...ako imas neki nacin da ti je prebacim javi...posudim ti je da probas a ako ti bude ok dogovorimo se i za cijenu!!!

drug bio si u pravu nije bila dobro ociscena, ponovo sam je skidao i bas na tom mjestu je bila jos zacepljena, sad sam ocistio:icon_smile: auto ide puno bolje:icon_smile:
 
Član
mislim da ti je problem kao i sa ostalim koima sam radio sa foruma
skine se usisna i naspreja se i onda je operemo aparatom da bi izbilo sve iz nje
i normalno skidanje turbine i rastavljanje,ciscenje i stelovanje
juce jedan momak dolazio da mu se to odradi iz mostara kaze procito na foumu
cijena ti je 150km za citavu uslugu i to sto ti stane na 3000 obrtaja sigurno bi na dijagnostici postoji greska koja se mora ponistiti
mislim da nisi rjesio svoj problem;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top