usis problem passat3

usis problem passat3

Član
vozim passat-a 3 ubacen 1.6.td motor, ovako kada autu dodam preko polovine gas usis gdje je zracni filter se pocne skupljati i crni dim izlazi iz auspuha, kada izvadim zracni filter sve normala nema crnog dima auto duplo bolje ide, kupio sam novi filter ali i dalje isto cim stavim auto slabije vuce crni dim se pojavljuje, da li zna neko sta treba da uradimm da bi bilo sve kako treba ?? pozdrav!!
 
Član
james GT je napisao(la):
vozim passat-a 3 ubacen 1.6.td motor, ovako kada autu dodam preko polovine gas usis gdje je zracni filter se pocne skupljati i crni dim izlazi iz auspuha, kada izvadim zracni filter sve normala nema crnog dima auto duplo bolje ide, kupio sam novi filter ali i dalje isto cim stavim auto slabije vuce crni dim se pojavljuje, da li zna neko sta treba da uradimm da bi bilo sve kako treba ?? pozdrav!!

jel ti orginalno kuciste zraka od tog motora mozda je ostalo od benzinca pa mal kapacitet zraka propusta taj filter?
 
Član
Kupi jeftini "K&N" filter i reši problem :D , jesi pogledao da nije slučajno šta začepilo usisne kanale u kutiji koji su ispod filtera ???
 
Član
Darko_GT je napisao(la):
Kupi jeftini "K&N" filter i reši problem :D , jesi pogledao da nije slučajno šta začepilo usisne kanale u kutiji koji su ispod filtera ???

Dobro kaze, da nema onu klapnu za zrak toplo hladno u kucistu filtera...
 
Član
nema klapnu za zrak dok je bio benzinac i drugo kuciste bilo imao je al sad kako je ubacen dizel i stavljen od dizela zracna kutija obicna nema, sve sam pregledo od pocetka do kraaja da nije gdje zacepljeno nista sve cisto. znali neko kako se steluje na bochs pumpi na serafu onom protok zraka/goriva, sta dobijam kad zavrcem a sta kad odvrcem seraf.
 
Ja mislim kad odvrces da pustas vise nafte a kad zavrces manje. Ja sam jednom na svom autu zavrnuo dobro i gasio mi se, uz to jedva palio. Pa sam se kopko 2 sata oko toga dok nisam nastelio da fino radi. A ne znam kako ide kod TD motora. Da nije kakav feler na samoj plastici od kucista zraka ? :lol: Ne znam, cudan slucaj kod tebe. I sto ne probas da stavis umjesto org. kakvu gljivu ili nesto ? :icon_rolleyes:
 
Član
Aham, a stavio bi ja gljivu i imam gljivu, ali stari neda, kaze mi da trebamo saznat sta je to i da treba najvjerovatnije naštelovat bosch pumpu.. :)
 
Top