Upoznajte predsedničku limuzinu Baraka Obame

Upoznajte predsedničku limuzinu Baraka Obame

Član
zver-1.jpg

Uprkos tome što se u službi predsednika Sjedinjenih Država nalazi već četiri godine, malo detalja je poznato o zvaničnom prevoznom sredstvu Baraka Obame, limuzini sa nadimkom ’’zver’’.

Magazin Autovik je u intervjuu sa jednim agentom američke Tajne službe, uspeo da dođe do izuzetno zanimljivih detalja vezanih za ovaj automobil.

Ukupno postoji 12 identičnih primeraka ove limuzine, od kojih svaka košta milion dolara (oko 730.000 evra), a automobili su u svakom trenutku spremni da ogovore na poziv Tajne službe.

Mada na sebi nosi oznaku Cadillaca, reč je o potpuno unikatnom dizajnu istraživačko-razvojnog tima General Motorsa. Takav koncept je usvojen 2008. godine, a kao glavni razlog navode se troškovi blindiranja i ugrađivanja bezbednosnih sistema, pa je sam dizajn prilagođen njima.

Što se zaštite tiče, "zver" je toliko blindirana da joj težina iznosi neverovarnih 6,8 tona, tri puta više od Range Rovera, a vrata debela 20 cm je gotovo nemoguće otvoriti sa unutrašnje strane.

Rezervoar za gorivo je takođe blindiran i obložen specijalnom penom koja može da apsorbuje benzin, koji pokreće njen V8 motor. Dodatna težina i te kako utiče na potrošnju, koja iznosi 53,5 litra na 100 kilometara, što "zver" čini jednim od najvećih potrošača na svetu (u svetu automobila).

Putnici su potpuno zaštićeni od napada hemijskim oružjem, a automobil (između ostalog) ima i sopstveni dovod kiseonika, protivpožarni sistem, satelitski telefon, pa čak i rezerve krvi za slučaj da predsednik bude ranjen.

Uz sve to, tu je i 24-časovno prisustvo naoružanih agenata Tajne službe, ali i mehaničara. Za razliku od Bondovih automobila, Obamin nema nikakvu vrstu ugrađenog oružja.
 
Član
Krš kad ne možeš izvalit lakat kroz prozor i odvrnut cecu da se trese cijela mahala.
Znam da imaju dimnu zavjesu i 2 vrste plina suzavac i omamljujući(mislim). Čak su i osigurali da ni vozać čokoladnom prezidentu ne može ništa.
 
Član
Malo informacija, ja sam mislio da ce ova vijest biti malo razradjenija. Ne planiram napad, nego me cisto zanima
 
Član
4 nezavisna sistema pračenja uključujući privatni od jedne ruske kompanije(za nepovjerovati).
Ima zaštitu od el-magnetnog udara male i srednje snage(faradejev kavez)
troslojne gume sa automatskim dopuhivanjeh. 70% visine gume jje čvrsta ispuha.
 
Super Moderator
Ja sam danas cito da kosta milion i po dolara i da trosi 65.5 litara, i gledo sam slike nazad ima 2 ispuha a ne 4 :D
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja mislim da ih ima vise od 12 prije svega :) i da nisu identicne sto se odbrane tice :)
 
Top