Ukradena tablica

Ukradena tablica

Ukradena tablica E73-O-615 na podrucju Tuzle, ako imate bilo kakvu informaciju javite na 061 300 107 Emir
 
Član
druze prijavi ti to u policiju radi sebe. znam da je procedura prevelika ali da se ogradis jer u slucaju da se sta desi ti si obro bostan jer ne mozes dokazati suprotno. nek prodje kroz radar koji slika dok ti dokazes tebi je po dzepu
 
sutra cu u policiju, danas do kasno radio a buraz je danas vozio auto pa ne zna nista jbg, ko balavurdija
 
da se nadovezem...zanima me kakva je procedura nakon sto prijavis gubitak tablice?jel dobijes novu besplatno ili se placa..ili ...?
 
Član
da se nadovezem...zanima me kakva je procedura nakon sto prijavis gubitak tablice?jel dobijes novu besplatno ili se placa..ili ...?
Nove tablice sa novim brojevima.Ne prave samo 1 novu tablicu i to naravno sve placas .Ako posebno ti u nekoj tiskari / stampariji budes radio tablicu to ti je krivicno djelo i mozes dobit kaznu od policije. Kolega mi je imao taj problem ne bas davno.
 
malo sam se raspitao i treba uplatit 40KM kao neke ostete za tablicu pa 20KM za nove tablice i 5 za novu saobracajnu
ne znam kakva je sad logika ako sam ja prijavio da mi je ukradena tablica da ja moram platit ostetu 40KM
 
Član
slucajno naleti na netu...

- prijavi MUP-u gdje stanujes da si izgubio tablicu ( besplatno, trajanje do 7 dana)
- kada dobiješ tu potvrdu ide u službene novine BiH ( nova zgrada gdje je bilo kino Kumrovec III sprat , 3,00KM, dobiješ odmah, potrebno je da poneseš kopije lnične karte, saonračajne dozvole , potvrde o vlasništvu)
- kada dobiješ potvrdu iz službenih novina onda ideš u MUP gdje si registrovao vozilo i podnosiš zahtjev za poništenje registarskih tablica. Uz zahtjev prilažeš: original potrvde da si prijavio MUP-u da si izgubi tablicu, original potvdru iz SLBiH, kopiju lične karte i kopije saobraćajne i vlasničke knjižice uz to moraš kupiti 8,00KM administrativne takse i rješenje čekaš 7 dana.
Kada dobiješ rješenje onda predaješ zahtjev za nove registaraske tablice, e uz to prilažeš:
uplatu za izgubljenje registarske tablice 40,00KM
uplatu za novu potvrdu o registraciji 5,00KM
administrativnu taksu 20,00KM
kopiju lične karte
original potvrdu o registraciji i original potvdru o vlasništvu
ako imaš kazni onda i to moraš da platiš
smile.gif
 
Top