Ukraden Nokia 5800 xm Sarajevo

Ukraden Nokia 5800 xm Sarajevo

Član
uglavnom da odmah objavim...ukraden telefon danas tj 20.2.2011 u 21:25 minuta......kako sam se vracao sa posla stao sam u pekaru Dani i Noc u buca pootoku da kupim hljeb...parkirao sam auto ispred pekare na 3 metra..i nesto sam bio u zurbi tako da nisam svjetla ugasiao tako da i auto nisam zakljucao ccc.... uze hljeb i dosao do kuce u roku od 3 minute i kada sam trazio mob po autu vidim nema mobitela....zovenm sa drugog mobitela tj s proklete 6230 zazxvoni telefon jednom i odmah me neko ukinuo...onda mi je sve bilo jasno ...zvao jos par puta ali nedostupan...vratio sam se do pekare u roku max 10 minuta
ali ni traga ....tako da sam uzasno iznerviran jer sam izgubio broj koji vec posjedujm 10 godina a nemam certifikata da vratim taj boj...uglaavnom 5800 xm crna sa strane siva linija na sebi je imala trzalicu crne boje.....telefon kupljen u BHTELECOMu u 8 mjesecu... ako neko bude prodavao telefon u takvom stanju neka mi se javi na PP ili na ovaj broj 061 357 355 Denis... naravno ici ce komentari prati pik.ba .. ko pomogne bice nagraden....i jos jedno pitanje da li je moguce vratiti broj samo s licnom bez certifikata?? hvala unaprijed :icon_evil:
 
Član
moguce je vratiti broj sa lk i ovjerenom izjavnom u opstini sa dva svjedoka koji tvrde da je broj tvoj.
a mozes vratiti i telefon ako imas IMEI i racun da si kupio u bht s kojim odes na policiju i u roku par sat telefon bi trebo biti kod tebe...
 
Član
jbg trebas da budes ljut ali na sebe ostavio si mobitel na IZVOLITE POSLUZITE SE
jarane kakvo je vrijeme pored auta dok stojis trebas zakljucavati a kamoli...
mislim da mozes vratiti s licnom broj i sretno u potrazi
 
Član
otidji ti drug do poste pa se posavjetuj dok je to frisko, trebalo bi da ti oni to mogu rjesiti
 
Član
Lycan ...znaci telefon kupljen u bhtelocmu mislim 10.08 imam sve graancije paprire i raucun i ugovr..jer sam preko pretplate uzeo telefon...da li pise taj kod u onim papirima od mobitela....i znaci samo da odem u policju u mup novi grad i da prijavim ...da dodem sa tim svim papirima...a ponovo mi nekako sumljivo jer kod nas je policija...nazalost lijena do bola.....mozes li detaljnije opisati gdje je taj kod...ista treba da uradim ...unaprijed hvala....a saznaos am to zaabroj da se moze vratiti preko licne....ali znam stvarno ljut sam na sebe...bas je bilo na izvoli te....biloo je bez razmisljanja jer sam se na 5 minuta posvadao s djevojokm...sad ima ona da kupi mob..heh hvla ljudi puno ;)
 
Član
taj kod koji ti govore je IMEI, treba biti u knjizici, ili na garanciji upisan ..
al pitanje je da li ce ti izaci u susret ovi nasi, ja do sad nisam cuo da je iko vratio tako mobitel

karticu 100% mozes vratit, al naravno neces imat onih brojeva na njoj, i to je nesto najgore

zao mi je druze, al nepaznja i na sekundu skupo kosta
nek ti je sa srecom, da ga nadjes
 
Član
Iz ličnog iskustva informaciju ti nudim.

Za povratak broja sve što je potrebno jeste da odeš u opštinu te tražiš izjavu, na licu mjesta je popuniš u roku od 2 min, predaš na ovjeru (to košta 2 KM koliko se sjećam) te nakon max 5 minuta imaš izjavu s kojom se možeš zaputiti u bilo koju poslovnicu BHTelecoma te u istoj u roku od max 15 minuta dobiti novu karticu.

Ja sam morao mijenjati karticu prije otprilike 20ak dana i tom procedurom sam išao tako da nemaš razloga da se brineš, proces je krajnje trivijalan.


A za mobitel ti samo mogu reći da ako naletim na bilo koju 5800 XM zovem te.

Usput, mobitel je moguće pronaći međutim bez izuzetno dobre volje policije ili bilo kakve štele ne žele se zamarati, nažalost. I ako ga pronađu nerijetko se desi da ga zadrže... Hadžijski poso bit drot, šta drugo da ti kažem.
 
Član
vjeruj da policijom neces nista rijesiti iskreno moje misljenje samo ces izgubiti jos vise vremena i zivaca da ti treba napisati kaznu tu su pravo brzi ali ovako samo ce ti uzeti izjavu i reci ce ti "sto nisi pazio i sl" nista vise znam
ja sam par puta isao za razne slucajeve policiji i svaki put sam se pokajao rekao sam necu vise sam cu rjesavati koliko mogu jbg
 
Član
Nemoj misliti da sam ti dusman sto cu ti ovo reci, ali nema sanse da ti ni murija ni BHTelecom vrati mobitel. I ja sam nosio IMEI u policijsku stanicu, obecavali za 2-3 dana da ce naci al' eo 2 godine prodjose ni traga ni glasa. Nemoj polagat velike nade u njih, prije ces ga naci sam. Sretno u pronalasku ;)
 
Član
hehe hvala svima....vec sam razglasio po buca potoku nekim drugovima ako ko bude prodavao ili spominjao da je nasao.. da mi jave...aa znam da je tuzno za policju nasu to ali takva nam je drzava...bice telefona negozao mi brojeva s kartice i slika i nekih stvari sto sam imao na memory..ali sta je tu je... hvala jos jednom svima...da mogu + sada bih vam podijelio :p
 
Početnik
Da i ja napisem ^^

IMEI kod je kod kojim se moze naci mobitel nebitno sa kojom se karticom aktivira jer on kada se upali registruje se na repetitor i on ga prepoznaje po IMEI-u! A karticu takodje mozes traziti po IMSI kodu ali mislim da je lopov bio dovoljno pametan da baci karticu ! Sa srecom i da ga nadjes ! Takodje javim ako mi ispadne kakva povoljna! ;)
 
Član
Ja sam izgubio karticu u Zadru čini mi se. Otišao do eroneta i oko 10 Km da je bila nova kartica sa istim brojem.
 
Top